Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Büszkék lennétek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Büszkék lennétek a feleségetekre ha szülés után másfél év alatt, lefogyott volna 16 kg-ot?

Figyelt kérdés
Vagy ez teljesen normális hogy a nő vissza nyeri alakját?
2013. dec. 2. 21:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
8-as vagyok. Most miert kell lepontozni mert nem örülnék ha 39 kiló lenne az asszony?
2013. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%
Hát én 77 kgmal mentem szülni, haza 64-gyel jöttem, és most (8 hónapos a fiam) vagyok 61, ami 2 kg-mal kevesebb, mint a terhesség előtt.
2013. dec. 3. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
55%

Kicsit off, de miért van az, hogy Magyarorszagon a nök "hormonális okokbol" híznak a terhesség alatt 20-30 kg-ot, nyugatabbra meg a nök hormonrendszer nem ilyen, ott a 10-15 kg-nál több nem jön fel a terhesekre?


Szerintem ugyanis kizárt, hogy az ok a hormonális változás legyen, sokkal inkább a túl sok és nem megfelelö (sok zsír és szénhidrát) ételek okozzák. Nyugaton ugyanis a kismamáknak kezdettöl fogva azt javasolják, hogy sok zöldséget egyenek, mérsékelt mennyiségü fehérjét (az viszont nagyrészt lehetöleg tejtermékek formájában) és kevés zsírt, cukrot, lisztes dolgokat. Meglepö módon sokkal egészségesebbek a kismamák is meg a babák is, és a nöknek nem kell majdnem egy embernyi zsírt lefogyasztani magukról szülés után.

2013. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 kilót szedtem fel, szüléskor 5 kiló ment csak le, jól be is ijedtem. Tehát maradt 20. Fél év alatt a szoptatás hatására (fogyókúrázni nem mertem, mozgás csak napi 1-2 óra séta)szép lassan lejött 16 kiló. A maradék miatt már nem aggódok, mert még szoptatok, biztos lemegy még. Sőt utólag örülök is hogy nem hirtelen fogytam, mert nem lóg a bőröm. Amúgy szerintem alkati kérdés az egész, valaki pont a szoptatástól hízik meg. De ha csak a szoptatástól fogytál, akkor az azért nem akkora nagy dolog szerintem. Viszont ha keményen edzettél és diétáztál (nem a baba rovására hanem volt mellette elég tejed) akkor van oka a büszkeségnek.
2013. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 13-as!


Én ezt írtam a hormonális változásról:

"Egyébként a terhesség alatti hízás nem feltétlenül a zabálás eredménye. Hormonális változások eredménye is."

Hol írtam itt azt, hogy 20-30 kg hízás, csak a hormonális változásoktól van ? Általában a terhesség alatti hízásról beszéltem.

Egyébként nekem a szoptatás időszakában a védőnő sok krumpli fogyasztását javasolta, amint mint tudjuk nem diétás eledel. Sőt a szoptatási időszakban a fogyókúra és a sok megerőltető testmozgás sem javasolt. Ja, itt Magyarországon...

16 kiló meg a délutáni sétáktól nem megy le.

Aki a szoptatástól fogy, meg szintén alkati kérdés. Én egy grammot se fogytam tőle.

Ide a szerencsésebb kismamák írtak. De a többség szülés után, azért nem úgy néz ki mint szülés előtt (egy jó darabig.) Csak körül kell nézni az utcákon..

2013. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Persze, de azért ez havi 1 kg nem nagy dolog.
2013. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
22%
Kedves 15-ös, én pont úgy jártam, ahogy írod. Az első babámmal 16 kg-ot híztam (baba 3900 gr), 5 kg maradt rajtam. A másodikkal 8,5 kg-ot (baba 4050 gr), és semmi nem maradt rajtam. A haramadikkal 6,5 kg-ot (baba 4630 gr), a súlyom 8 kg-mal volt kevesebb, mint terhesség előtt. Szoptatás alatt mindhárommal híztam. Sajnos sokat. Ha nem ettem szénhidrátot, kevés volt a tejem. Minden nap kétszer sétáltam/sétálok velük, kilométereket, bérletem nincs, babakocsival vagyok, rohangálok utánuk, egész nap meg nem állok és mégis. Ki érti ezt?
2013. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

(17-es válaszolónak-15 vagyok) Hát igen, nálam meg ez a 3 kiló nem mozdul most már hetek óta. Pedig szénhidrát mentesen eszem már, meg sok zöldséget stb. (már nem szoptatok).

Szóval ez a hízás fogyás dolgot a genetika is sokban befolyásolja. Nem mindenkinek megy a fogyás olyan nagyon könnyen. Na meg persze az életkor is számít ! 20 évesen könnyebben dobáltam le a kilókat. (30 vagyok) Idővel az anyagcsere is lassul.

2013. dec. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az nem mindegy,hogy hogy szerezte vissza. Tudatos fogyókúrával, esetleg sporttal, vagy csak úgy lementek a kilók!

Én két éve szültem, 40 kg-ót adtam le azóta. Igaz,most kevesebb vagyok,mint, amivel teherbeestem. És igen, a férjem büszke, mert látta,hogy milyen kemény munka leadni ekkora súlyt.

2013. dec. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem csak szénhidráttal lehet növelni a tejet. Én szedtem tovább a terhesvitamint (rá is van írva,h szoptatás alatt is ajánlott, meg is éreztem ha elfelejtettem bevenni...) és megittam napi sok szoptatós teát (bármennyire is untam) meg rengeteg folyadékot (nem cukros löttyöket,gyümilevet, mert az iszonyatosan hizlal, hanem vizet).Szoptatás alatt normálisan kell enni, ha annyit eszel mint nem terhesen, akkor a gyerek plusz igénye szépen leszedi a plusz kilókat. És nagyon kell vigyázni hogy mit iszol, én akkor kezdtem el fogyni, amikor rájöttem, hogy bár szuper a folyadék de a gyümilé/alkoholmentes sör/tej nagyon hizlal és figyeltem h napi 1-2 pohárnál ne igyak többet (olvassátok el rajta h 2 dl a napi energiabevitelnek milyen nagy százaléka). Séta se mindegy hogy milyen. A legközelebbi padig mész a parkban vagy tempósan gyalogolsz 1 órát. Akinek így sem megy, ajánlatos dietetikus segítségét kérni, aki összeállít egy étrendet amitől lesz tejed de nem is hízol.
2013. dec. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!