Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogosan mondogatják néhányan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan mondogatják néhányan, hogy "szegény férjed, jól leterheled és kihasználod"?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lányunk, ovis.

Havi 1x mind a kettőnknek van egy szabadnapja: ilyenkor azt csinálunk, amit akarunk. A másik pedig elmegy a gyerekkel csavarogni vagy játszóházba vagy nagyszülőkhöz, ilyesmi.


Az, hogy ő ezt teszi, természetes. De hogy nekem is van egy ilyen napom, azon sokan ledöbbennek. Hogy mit csinál ő a gyerekkel, mit esznek aznap, hogy bírom nélkülük, biztos utálja ezt a férjem csak nem meri megmondani, mekkora papucs stb.


Nektek is ez a véleményetek erről a helyzetről?


2013. dec. 10. 18:43
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez a minimum, amit az ember a párjától elvár. Magyarországon sajnos még nem a minimum, sőt a maximumban sincs benne. Otthon még mindig az a kőkkorzsaki elvásá megy - tisztelet a kivételnek -, hogy a nő csak szakadjon meg, mert minden az ő vállán van: gyerek, háztartás, férj, munkahely.


Itt, Nyugaton (jelenleg a németeknél vagyok) vannak apás napok. Ezerszer láttam már fiatal pasikat szombaton reggel párban, mindketten egy-egy gyerekkocsival, és mennek bevásárolni. Anyjukom addig szusszan egyet otthon, vagy kitakarít.


Aki peidg így vélekedik, ahogy fent idézted, az irigy és ostoba ember. Minek foglalkozol ilyen emberekkel, minek adsz a véleményükre? Mindenki úgy él, ahogyan akar.

2013. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szuper így, ne bizonytalanodj el. Szerintem a férjednek is jó lehet, hogy van egy ilyen napja amikor nem zavarsz bele a képbe, úgy van a gyerekkel :)
2013. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
4%

Ugyan már! A kérdező valójában csak azt akarja hallani, hogy milyen fantasztikus demokrácia van a családjukban, ő is milyen fantasztikus anyuka, és a férje is milyen fantasztikus társ és apa!


Olvassatok már a sorok között!

2013. dec. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne foglalkozhatna vele? Az ő gyereke is.
2013. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Na hát ha azt akarná hallani (de nem hiszem), akkor is igaza lenne, nagyon jó és követendő példának látom!
2013. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert elbizonytalanodtam. Hiszen ha mindenki azt mondja, hogy ez így nem jó, akkor talán tényleg mi csináljuk rosszul és át kéne gondolni.
2013. dec. 10. 19:50
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem mondják jogosan.

Aki ilyent mond, az vagy irigy vagy nagyon maradi.

2013. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

"csak ők még olyan nevelést kaptak, ahol apauralom volt,"


Tényleg? Hol volt ilyen?


"és szinte semmi köze nem volt az apáknak gyerekneveléshez"


Akkor ez tényleg apauralom, ha nem az apák nevelik a gyereket.


A lényeget meg már leírta valaki. Az ilyen kérdések a kérdező egóját növelik, felszínes, semmitmondó információk,egyoldaló beállítások, amik csak megerősítik benne a "mindent jól csinálok, mindenért mások a hibásak" felfogást.

2013. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
23%
Még jó, hogy a valóság nem foglalkozik az itteni lepontozgatásokkal :)
2013. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%

#18 Pár évtizeddel ezelőttig szinte mindenhol volt ilyen :) Gondolom ismerősen hangzik, hogy patriarchizmus?


Itt nevelésen azt értem, mikor a gyerekkel foglalkoznak.


Lehet így is nézni, ha feltétlenül rosszindulatúak akarunk lenni. ha megpróbálnád félrerakni egy kicsit a saját komplexusaidat, amik ilyen utálkozásra késztetnek, akkor rájönnél, hogy nem feltétlenül van igazad :D

2013. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!