Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vált már el vki azért, mert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vált már el vki azért, mert a másik nem úgy állt a gyerekneveléshez, ahogy szerinte kellett volna? Ha csak ketten lennénk, nem volnának problémáink azok a dolgok, amikből állandòan vita van a gyerekek kapcsán.

Figyelt kérdés
Türelmetlen velük, nagyon csúnyán szòl rájuk, sértegeti őket, ilyeneket mond, hogy nem is kell, hogy szeressék, majd az idő igazolja... persze amìg nekünk nem voltak, másoknak az én szememben igazán idegesìtő gyerekeivel mindig jòfej volt. Olyan mint ha a sajátjait nem is szeretné, nekem nagyon fáj, hogy ez van, és mindig pròbálok villámhárìtò lenni. Egyre inkább a válást fontolgatom, mert hiába magyarázok neki is, hogy az ordibálás meg a vezénylés max problémás gyereket eredményez, nem jòlneveltet. Találkoztatok már ilyen válòokkal? Én ilyen emberrel nem akarok együtt élni, aki nem bánik jòl a gyerekeimmel, pedig ő az apjuk :( 3 és 2 évesek, tehát még igazán rosszak se tudnak lenni...
2013. dec. 31. 02:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%
Miért 10-es Te pár mondat alapján TUDOD,hogy mi van a Kérdezőéknél pontosan? Egy szóval nem írt olyat,hogy a Férje bántalmazná Őket fizikailag.Nálatok meg ez volt.Én vagyok pont az,aki további információkat kért,hogy az Ő HELYZETÜKET pontosabban fel lehessen mérni és ennek megfelelően lehessen segíteni,nem pedig idejöttem elmesélni a SAJÁT HELYZETEM.Pedig lenne mit a szüleim házasságáról,csak nem tudom,az hogyan segítene egy teljesen másik családon,akik nyilván más szituációban vannak (hiába hasonlóban)? Hisz ahogy minden ember minden család más és más.És bocs,hogy reménykedni merek abban,hogy a Kérdezőéknél nincs akkora baj,mint az itteni Válaszadóknál voltak.
2013. dec. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

9-es: a szigorúan nézés/tekintély kivívása és a lelki/fizikai terror között van egy szakadéknyi különbség.

De ahogy előttem is írták, örülj, hogy neked nem volt részed az utóbbiakban. Aki így nőtt fel, az el sem tudja képzelni, hogy ilyen létezhet.

2013. dec. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

12 miért hiszed,hogy ezt nem tudom?:) Evidens.

Már bocsi,de honnan tudjátok milyen volt-e a Családunkban lelki vagy fizikai terror? Mert erről nem írtam egy szót sem,hisz az eddigiek alapján nem is tartozik ide,hiszen a Kérdező sem írt (eddig) egy szóval sem ilyet a helyzetükről.De asszociáltok.

2013. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
74%

A válaszaid értelmi szintjéhez mérten asszociálunk.

" Nyilván más Gyerekeit nem kell nevelni,azokkal azért másmilyen.Mindenki. "


Fogalmad sem lehet, milyen az, amikor az apád mindenkit dicsér, és az összes körülötted levő gyereket ajnározza, de közben te lehetsz kitűnő mindenben, vagy a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem leszel elég jó neki soha a büdös életben. És ezt minden adott alkalommal érezteti is veled.


" Az pedig a Férjed szájából,hogy "nem is kell,hogy szeressék" inkább következetesnek és önfeláldozónak és jó szülőhöz méltónak tűnik.Én remélem,hogy inkább ez a pozitív helyzet áll fent esetetekben. "


Kérlek, ne szaporodj ilyen mentalitással. Komolyan, minek jöttél le a fáról?

2013. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

*jav.: -milyen

Szerintem tényleg várjuk már meg a Kérdezőt,míg elolvassa és reagál a 9-es válaszomra.Mert reméljük igazam van.(Remélem remélitek,bár a 0%-omból sajnos nem erre lehet következtetni.)

2013. dec. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A KÉRDEZŐ által leírt pár mondatból asszociáltatok a SAJÁT ÉLETETEKRE! Te miről beszélsz? Ha valamit nem értesz minek belemagyarázni?
2013. dec. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%
9 A kérdező is ugyanazt fogja válaszolni, mint a többség. És onnan veszem, hogy nem érted, mert aki ilyeneken ment át, az nem tiszteli az apját, mert az apának nevezett biológiai szülő nem képvisel semmi értéket, amit tisztelni lehetne. Ennyi a történet. Veled meg lehetett szigorú, ha közben szeretett...ez nagyon nem mindegy. És pár sorból simán ki lehet szűrni, hogy ki min ment keresztül, max te nem tudod.:)10
2013. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

69%-os! Nálatok leírásod alapján Apud Anyudat is terrorizálta,meg Téged is.Fizikailag és lelkileg is.A Kérdező,meg már a főkérdés részbe beleírta,hogy köztük kizárólag gyermeknevelési kérdésekben van probléma és egyet nem értés.Pontosabban így írta: "Ha csak ketten lennénk, nem volnának problémáink".

Miért akartok egy ilyen házasságot minden mélyebb megvizsgálás nélkül,ráadásul csak az érme egyik oldalát "ismervén" rögtön halálra ítélni? Ez abszurdum.

2013. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

a házasság egy dolog egy gyerek pedig érző, képlékeny ember.

Pont ebben a korai szakaszban nagyon nem mindegy, mit látnak, hogyan bánnak velük. Mivé nevelik őket. Ha folytonos leszidást, negatív megerősítést kapnak, nagyon nem lesznek rendben magukkal, és ez rengeteg problémához vezethet. Amit nagy szerencsével sok idő alatt kiheverhetnek, de sokan nem ilyen szerencsések.


Melyiket féltenéd jobban? Amúgy ilyen "nincs" hogy nélkülök nem lennének gondok , mivel vannak. De hogy gondok vannak arról nem ők tehetnek. Ne csinálj belőlök áldozatot. Ez az én meglátásom.

2013. dec. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a sok választ! Eddig nem nagyon jutottam a géphez, ezért csak most reagálok. Elszomorít, hogy ennyire gyakori ez a jelenség :(. Nekünk sem működött a családunk, nagyon örültem, mikor elköltöztem otthonról. Nálunk a nagyobb tesóm és az anyukám piszkálódós, mindent jobban tudó természete nagyon meg tudta mérgezni a hangulatot. Apukám a lustaságig ráérős, csendben duzzogós alkat volt. Mostanában (mert nem mindig volt így) úgy néz ki a helyzet, hogy vannak teljesen jó napok, ami nem azon múlik, hogy a gyerekek mennyire vannak elemükben. Vannak viszont olyanok is, hogy a legapróbb dologért is egyből rájuk mordul, de olyan igazán csúnyán, hogy a gyerek egyből sírva fakad. Alapvetően ugye nem helyes ha egyik szülő a gyerek előtt rászól a másikra, de ilyenkor mindig helyre teszem, hogy nem beszélünk így egymással, és a kiabálás nem fog megoldani semmit, és a hisztit sem attól foga abbahagyni, ha leüvöltöd, megfélemlíted, csak olaj a tűzre... Legrosszabb az, amikor a munkahelyén kiborítják, vagy nagyon kimerült, olyankor pont úgy viselkedik, mint még egy hisztis gyerek. Így leírva talán nem tűnik annyira durvának, de hallani meg látni az szörnyű. Főleg, hogy már mások is megemlítették, hogy mi a fene van, mert borzasztó volt mikor épp rokonok, barátok előtt volt egy-egy ilyen jelenet. Egyre többször mondom neki is, hogy ha nincs türelme a gyerekekhez, akkor nem kell velünk lenni, mert ennek nincs értelme, és többet árt, mint használ. Ha meg csend van körülöttünk, és még ébren vagyunk, és nem kerül szóba egyáltalán a gyereknevelés, akkor pont olyan szépnek és jónak tűnik minden, mint azelőtt.
2013. dec. 31. 20:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!