Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasok, nem rossz hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, nem rossz hogy mindig ugyanazzal az emberrel vagytok összezárva?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, h ott van a lakás, gyerek, kényelem, meg szeretitek akivel éltek. Meg kikapcsolódásnak ott vannak a barátok, rokonok. De sose vágytok arra h más emberrel kalandra? Hogy más legyen oda értetek? Más öleljen, csókoljon? Nem vágytok arra hogy másnak tetszetek? Vagy a gyereknevelés, meg a vagyonépítés tölti ki a figyelmeteket?
2014. jan. 9. 23:07
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%
Én nem vágyok másra, jó aki van. Ő a testi és a lelki társam és nincs igényem másra. Sőt még barátnőm sincs itt, mert nekem ő a legjobb barátom is.Igaz mi csak 4 éve élünk együtt, de már nem vagyunk annyira fiatalok.
2014. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
82%

Aki így érez, nem monogám.

Nem való neki a házasság, tévedett, ha azt gondolta, hogy mégis.

Ezt fel kéne vállalni.

És nem tisztességes fenntartani a monogámia látszatát - elsősorban saját magával szemben nem tisztességes.

A hazugságaiba belerokkan az ember.

2014. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:
Szerinted a lakosság hány %-a monogám? Sok házas félrelép, vagy alkalmanként megcsalja a párját. Így lehet kibírni az összezártságot?
2014. jan. 9. 23:19
 4/52 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok házas. Csak nem értem akik egy háztartásban élnek, hogy nem vágynak soha másra?
2014. jan. 9. 23:20
 5/52 anonim ***** válasza:
55%

3: Nem tudom.

Ezt a fórumot is bekalkulálva meg a sok férjezett nevet, amivel találkozom, szerintem a lakosság 30-40%-a gondolhatja magáról, hogy ő monogám, vagy törekszik a monogámiára tudatosan, és ostorozza magát, ha nem tud megfelelni e kitalálmányának.

Tehát szerintem a Föld lakosságának abban a 17%-ában, ahol a keresztény egyházak elterjesztették a monogámia eszményét, a lakosság 30-40%-a él még ennek az eszményképnek a bűvöletében. Ugyanennyi lehet azok aránya, akik már tisztában vannak vele, hogy ez az életforma nem jó és nem igaz, de még nem mernek comingoutolni. A többiek (a maradék) ebből a szempontból nem gátlásosak.

A Föld 83%-án pedig sosem volt norma a monogámia.:)

2014. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pedig gyerek sincs. Igaz mi még csak öt éve élünk együtt, de egyszerűen nem tudunk egymással betelni. Nem vágyok kalandokra.
2014. jan. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:

Pedig fiatalabb koromban még egyedülállóként, néhány rövidebb kapcsolattal a hátam mögött, nekem is hozzád hasonló aggályaim voltak a házassággal kapcsolatban.

6-os voltam.

2014. jan. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
100%
E topic párjaként megnyitható lehetne a "Miért van szüksége sok nem monogámnak arra, hogy a monogámia látszatát fenntartsa?" topic.:)
2014. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
88%
Aki ennyire nem bírja ki, hogy egy ember mellett legyen, és folyton mást keres, az nem volt még őrülten szerelmes egy másik ember testébe-lelkébe. Mert amikor már Te nem irányítod magad, hanem valami leirhatatlan, láthatatlan dolog, akkor senki más nem fog kelleni, csak az az egy, hogy majd belehalsz. 12 éve nem hogy azt nem akartam, hogy más csókoljon, egyenesen taszít ha erre gondolok. Nem tudnám elviselni más érintését. És ez nem megszokás, mert 12 éve vagyok ugyanazzal. A megszokás unalmat vált ki és akkor jönnek a megcsalások. De Mi ennyi idő után is úgy szeretkezünk és úgy esünk egymásnak szinte minden nap(!) , mintha az lenne az első!!!
2014. jan. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm az válaszokat, mindkét oldalról! A kérdés nem ítélet, vagy provokáció, csak kiváncsiság. Írjatok még!
2014. jan. 9. 23:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!