Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok erről? Megcsalás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről? Megcsalás házasság téma őszintén

Figyelt kérdés

Mostanában kezdem úgy érezni, hogy eddig naivan, szentimentálisan, gyermetegen gondolkoztam a házasságról, hosszútávú kapcsolatról. Úgy gondoltam, ahogy azt általában itt is hangoztatják az emberek, hogyha egyszer valaki lehorgonyoz egy másik ember mellett, elkötelezi magát és igazán szeretik egymást, akkor abba soha többé nem férhet bele más. Semmilyen szinten. Hogyha tényleg szereti egymást két ember, akkor élete végéig nem érezhet más iránt sem fizikai, sem érzelmi vonzalmat, mert ha mégis, akkor nem is szereti igazán azt, akivel együtt van, és nincs értelme tovább folytatni.


26 éves vagyok, 2 éve házas és van egy 2 éves kisfiúnk. Egy ideje egyre több idősebb, tapasztaltabb ismerősöktől hallok elejtett, vagy kimondott dolgokat arról, hogy ez nem így van. Hogy vannak olyan esetek, akár szerelmek, amik mellett az ember nem mehet el, hiába házas, és hogy ez teljesen evidens dolog, hogy majd még lesz 1-2 rövidebb hosszabb "kapcsolat" minkét félnek a házasság mellett, vagy alkalmi félrelépés, és ez teljesen belefér. Azért foglalkoztat most igazán ez, mert a munkahelyemen van egy férfi, akihez egyre jobban vonzódom. Először azt hittem, csak egy kis röpke fellángolás, és majd elfelejtem, de nem tudom most már egy ideje kiverni a fejemből. Nem szítom ezt a kapcsolatot, nem keresem a társaságát, de amikor mégis találkozunk és több időt töltünk együtt, utána napokig rá gondolok, görcsbe rándul a gyomrom. Ő is hasonlóképpen érez és egyre jobban bonyolódunk bele érzelmileg ebbe a dologba. Nem akarom megcsalni a férjem, szeretném minél hamarabb elfelejteni ezt az egészet, csak mostanában szöget ütöttek a fejembe az ilyen megjegyzések (nem ezzel kapcsolatban, hanem társasági beszélgetésekben). Sokat olvasok szépirodalmat, és szinte nincs olyan klasszikus regény vagy darab, amibe ne lenne ez marginális kérdés. Szerelem kontra kapcsolat.


ŐSZINTE válaszokat várok, nem becsmérléseket vagy kioktatásokat. Nem is az én helyzetemre várok megoldást, hanem az általános kérdésre.


Ti hogyan gondolkoztok erről? Létezik olyan szerelem vagy vonzalom az életben, ami mellett nem lehet elmenni annak ellenére, hogy házas az ember? Vagy ha ilyen létrejön, akkor tényleg nem szereti már ezek szerint az ember a párját?



2014. jan. 12. 21:15
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:
93%

Eléggé hasonló helyzetben vagyok, mint te, és én is sokat gondolkoztam ezen. Szerintem létezik az a szerelem, az a kapcsolat, ahol mindkét fél hűséges marad, érzelmileg is. De ehhez az kell, hogy rendben legyenek egy dolgok, egy olyan kapcsolatban, ami nem jól működik, könnyen befigyel a harmadik, a "szomszéd kertje mindig zöldebb"... Nagyon-nagyon őszintének kell lenned, elsősorban ÖNMAGADHOZ, mert utána tudsz csak igazán őszintén beszélni a pároddal. Én most ott tartok a bomba kirobbanása óta, hogy próbálok tisztába jönni magammal, mi a fene is van. Hidd el, jobb még azelőtt tisztázni a dolgokat, hogy ki mit akar a házasságotokban, helyre tudjátok-e hozni, mielőtt esetleg összeszűröd a levet a kollégáddal, mert utána már sokkal-sokkal nehezebb lesz minden...

25L

2014. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Vannak kísértés, de olyan nincs, hogy nem lehet ellenállni.
2014. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!