Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miert torvenyes beleronditani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert torvenyes beleronditani harmadikkent egy hazassagba?

Figyelt kérdés

Es miert nincsen torvenyes kovetkezmenye? Jon valaki aki pl. bekostolja a felesegemet, ezzel egyutt a fel vagyonomat! En meg meg sem vedhetem a magam es a gyerekeim vagyonat es pofan sem vaghatom. Aztan amikor a feleseg esze megjon es pl visszatancol, akkor a csavo meg buntetlenul mehet mashova is piszkitani?


Miert nincsen semmilyen TORVENYES, ALANYI JOGON mindenkinek jaro kovetkezmenye annak, ha valaki belerondit egy hazassagba? Miert nincs ilyenkor egy banatpenz? Mert az egesz esemeny elvett vagy 1-2 evet az eletembol. Persze senki mas nem serult, csak en. A felesegmenek semmi baja a lelkiismereten kivul. A sracrol ne is beszeljunk.


Miert en szivok szorgos hangyakent?



2014. jan. 14. 13:36
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem ez egy teljesen jogos felvetés/jogos kérdés.Szerintem a megcsalás bűn,ergo büntetni kéne.Teljesen egyértelmű.Azt nem értem,hogy nem evidens ez Mindenkinek!?
2014. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi erővel hazudni is bűn, azt is büntessük már akkor jogilag, ha a férj azt mondja a feleségének, hogy nem is kövér, ill. ha a feleség kamuzza azt, hogy a férj mekkora csődör az ágyban.... na és mi van azzal, amikor a Mikulásról, Jézuskáról, húsvéti nyusziról hazudunk a gyerekeknek?


De tényleg most már őszintén érdekelne, egyesek hogy gondolják a megcsalás jogi bűnténnyé való emelését, milyen bizonyítékok kellenek és hogy mik legyenek a szankciók... arról már nem is beszélve, hogy kinek mi számít megcsalásnak? Ha a törvény szerint egy csók még belefér, és nálam nem, akkor én hallgassak? Vagy mondjuk az érzelmek nélküli kósza egyéjszaka csak egy kis botlás, ellenben az érzelmeken alapuló hosszabb viszony már büntetendő? És ha én már az előbbi se akarom megbocsátani?


És még lennének gondolataim :)

2014. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
Belerondítani csak úgy nem lehet egy tökéletes házasságba. Amúgy bizonyítani se lehet, most a bíró előtt akarod kiteregetni, hogy kielégítetted elégszer (kinek elég, neked vagy a másik félnek???), odafigyeltél rá, segítetted, stb?
2014. jan. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal komolyabban kéne venni egy családot és a házasságot.

Miért kéne bizonygatni ilyen dolgokat,amit 33 ír? Valaki nem kap meg valamit a házasságában ami ilyen döntő jellegű,akkor szépen váljon el és aztán az már nem paráznaság, ennyi.A megcsalásra nincs mentség épp ezért.

Aki meg megbocsát,szíve joga.Ez más tészta.Ez ugyanaz,hogy nem visznek ám minden bűntényt a rendőrségre,nincs mondjuk minden lopás bejelentve.

Én továbbra sem értem,miért nem világos ez a felvetés.Gondolom akik nem értik,vagy: nem házasok,vagy nem elég elkötelezettek illetve nem veszik komolyan a házasságot,vagy nem volt még ilyesmiben részük.Csak erre tudok tippelni.

2014. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:

34:

A 33. válaszoló vagyok, a férjem egy fiatal kiscsajjal jött össze, ezért lett vége a házasságunknak. De esélye se lett volna a harmadiknak, ha közöttünk minden rendben. Ráadásul a 3. nem fogadott nekem hűséget, csak a volt férjem, úgyhogy velem szemben csak neki van/volt felelőssége, másnak nem.

2014. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
49%

De honnan tudhatnád Te,hogy lett volna-e esélye a harmadiknak,ha köztetek minden rendben,hiszen következtetek az írásodból,hogy nem volt.Honnan tudhatnád? Nem vagy "tuti jós",mert ilyen nem létezik,csak az a biztos,ami elmúlt.

A megcsalás "társas bűn".Én nem azt mondom,hogy csak a harmadik büntetendő.Ezért nem lenne szerintem sok esetben feljelentés,mert sokan megbocsátanak,vagy szeretik a hűtlen félt és nem akarnák mondjuk börtönbe juttatni.Például a Kérdező sem tenné,max. ha csak a családrombolókra vonatkozna ilyen törvény,akkor igen.

Továbbra is pártolom a felvetést,de nem vagyok kompetens törvényhozó így fölösleges részletekbe ásni.Az alapgondolat jó és jogos,ki lehetne dolgozni,ennyi.

2014. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

Egyrészt kevés az olyan hosszú házasság, ahol soha senki sem lépett félre, ezért a többség eleve nem szavazná meg.


Másrészt nem lehet egyik fél felelősségét megállapítani, mert mindig mindkét fél hibás, és könnyen lehet, hogy pont a megcsalt a főbűnös, mert az érzelmi intelligenciája 80.


Harmadrészt, és vigyázat sokkoló információ következik, van olyan félrelépés, ami jót tesz egy házasságnak. Lásd pszichológiai szakirodalom.

2014. jan. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Te sem érted,pedig vannak jó meglátásaid.De ha az "érzelmi intelligenciája 80",tehát ahogy fentebb írtam "ami ilyen döntő jellegű",tehát olyan,hogy XY-nak már más kell,akkor lehet válni,"az már nem paráznaság",ha nem,akkor küzdeni a családért,az együttmaradásért.És mindeközben ha erre például,egy harmadik ébreszti rá a feleket,akkor nyilván nem tesznek feljelentést.Én nem hiszem,hogy nagyban vissza lehetne szorítani a félrelépést,de szerintem jogos lenne néhány szituációban odavágni 1-1 egyednek,hogy a "bíróságon találkozunk",mert mondjuk egy törvényes 2 emberes kapcsolatba mászott bele...de ez csak egy példa és már lehet,hogy fáradt vagyok,de talán még érthető.(Nem biztos...)
2014. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
De hogy bizonyítanád ezt az egészet? Lehet, hogy valami extra-féltékeny feleség sorra feljelentgetné a férje összes kolléganőjét, hogy márpedig biztos, hogy valakivel csalja.
2014. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
38: 25 évesen, egyik kapcsolat követi a másikat, egyszerű eldönteni, hogy mindent megkapok-e házasságból amire vágyok. 35 évesen, 10 év házasság után a szerelem már átalakult, a pár összecsiszolódott, mindketten új életszakaszba léptek, egyszóval megváltoztak. Ilyenkor már ritkán látok olyan párt, akik maradéktalanul boldogok. De vannak. Akik nem, azok szerintem maguk sem tudják megmondani miért, a párjuk-e a probléma vagy ők maguk, vagy egyszerűen ilyen az élet. Nincs mihez hasonlítaniuk. Adjunk hozzá még 10 évet. 20 éve nem voltak mással, sejtelmük sincs milyen lehet egy másik hasonló korú nő/férfi egy intim kapcsolatban. Itt jön be, amit amit másodjára írsz, azaz hogy a harmadik fél belépésével vagy legalábbis közeledtével kezdenek tisztulni a dolgok. Szerintem ez a tipikus. Azt pedig magad is írod, hogy értelmetlen lenne egy ilyen helyzetben egy kívülálló okostojásnak büntiket osztogatni.
2014. jan. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!