Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miert torvenyes beleronditani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert torvenyes beleronditani harmadikkent egy hazassagba?

Figyelt kérdés

Es miert nincsen torvenyes kovetkezmenye? Jon valaki aki pl. bekostolja a felesegemet, ezzel egyutt a fel vagyonomat! En meg meg sem vedhetem a magam es a gyerekeim vagyonat es pofan sem vaghatom. Aztan amikor a feleseg esze megjon es pl visszatancol, akkor a csavo meg buntetlenul mehet mashova is piszkitani?


Miert nincsen semmilyen TORVENYES, ALANYI JOGON mindenkinek jaro kovetkezmenye annak, ha valaki belerondit egy hazassagba? Miert nincs ilyenkor egy banatpenz? Mert az egesz esemeny elvett vagy 1-2 evet az eletembol. Persze senki mas nem serult, csak en. A felesegmenek semmi baja a lelkiismereten kivul. A sracrol ne is beszeljunk.


Miert en szivok szorgos hangyakent?



2014. jan. 14. 13:36
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
vagy menjetek el párterápiára.
2014. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
30%

A régmúlt idők pisztolypárbajának visszaállítását én támogatom :) Szerintem sokkal kevésbé mernének beugatni keresztbe tenni az emberek egymásnak ha utána az életükkel fizethetnek érte, és aki lelövi őket még hős is lenne :D Az egy jó módszer volt.

Egyéb jogi utat nem látok reálisnak ,mert nem tulajdonod a feleséged, oda megy azzal csal meg akivel akar. Elválhatsz és ennyi. A házasfelek többsége csalja a párját ,természetesen ezt itt nem fogja senki bevallani. Nagy részük ki sem derül soha.

2014. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

Egy évtizedes házasságban az emberek összecsiszolódnak, hasonlóvá válnak az igényeik, felfogásuk, céljaik. A jelenlegi házastárs összességében ezért éppenhogy előnyben van a harmadikkal szemben. Ezért szoktak a szeretők keseregni.


Szerintem pont azzal követtél el hibát, hogy túl gyorsan beavatkoztál. Ha nem is mindegyik, de a legtöbb csoda három napig tart. Nem mondom, hogy könnyű, de bölcsebb egy kicsit várni, és félrenézni. Sokkal többet ér, ha a párod magától talál vissza, mintha erőszakkal. Most látszólag te nyertél, de talán csak azt érted el, hogy a párod még évekig azon fog agyalni, hogy nem-e mégis jobb lett volna azzal az emberrel, aki saját magad szerint is egy lúzer. Leginkább úgy kezelted a feleséged mint egy gyereket, még jól meg is büntetted. A nyereményed egy potenciális házisárkány. Inkább fel kellett volna venni a kesztyűt, a csak lehetséges félrelépést jelzésnek értékelni, kicsit udvarolni, értékelni, figyelni a feleségedre. Komolyan venni. Ilyesmi. Mert ha a feleséged nem veszed komolyan, ha azt hiszed, hogy egy idióta, akit bárki jöttment elhódíthat, úgy is kezeled, akkor tényleg, minek élsz vele?

2014. jan. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:

#53

Mar bocs, de szerintem ez nem jo tanacs. Hogy en homokba NEM dugom a fejem az mar biztos.


Es ne sajat maga onkenyesen lepje at a kozos szabalyainkat. Ha at akarja lepni, akkor szoljon elore, hogy ez es ez meg boven belefer a hazassagunkba, akkor en is maskeppen viszonyulok egyes "flirt"-okhoz. De ne utolag! Es ne titokban. En mondjak "nem"-et megkeresesekre, de a masiknak szabad. Na persze...

2014. jan. 16. 08:09
 55/57 anonim ***** válasza:
A felre kufirc nem buncselekmeny.
2018. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

10-es: "A házasság egy polgári szerződés, aminek szinte semmilyen jogi következménye sincs (kivéve például a vagyonközösséget).


Nem tartalmaz olyan, kitételt, hogy hűségesnek kell lenni egymáshoz. (egyébként a hűség jogilag egyébként is nehezen lenne definiálható). Azt sem tartalmazza, hogy halálunkig szól."


Pedig de, a PTK tartalmazza a hűséget:

[link]


"4:24. § [Együttműködési és támogatási kötelezettség]

(1) A házastársak hűséggel tartoznak egymásnak; kötelesek közös céljaik érdekében együttműködni és egymást támogatni."

2018. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Kérdező 17-es kommentje:

"A felesegemnek felajanlottam, hogy ha most kilep a hazassagbol, akkor felezunk a vagyonban. Ha nem akkor meg alair egy szamomra kedvezobb hazassagi szerzodest. Alairta."


Amikor az én feleségem bukott, hogy több éves viszonya van, én is ragaszkodtam a házassági vagyonjogi szerződéshez - teljes vagyonelkülönítéssel, mindenki azt viszi, amit hozott. De adtam még egy esélyt a házasságunknak, nem akartam semmit se elkapkodni, a szerződés birtokában anyagi szempontból nem volt vesztenivalóm.


"A csavo nem ellenfel. Csoro bukott ember. Not nem utok meg. De a csavot lazan. Es jol is esne!"


Azért az ilyen kijelentésekkel nagyon kell vigyázni. Én is azt hittem, hogy egy bunkó, végzettség nélküli, nyakig eladósodott ember végrehajtókkal a nyakán, aki évente váltogatja a munkahelyét nem ellenfél nekem, akinek jó egzisztenciám van, biztos és jól fizető munkahelyem (15 éve ugyanaz), odaadó, törődő, házias férj és apa vagyok. De tévedtem .... A feleségem mégis őt választotta ...


Hozzád képest annyi a különbség, hogy itt mindenki sérült, nem is kicsit, nagyon. Nekem évek hazugságait kellett megemésztenem, feldolgoznom, újra felépítenem az életem 0-ról (szerencsére nem anyagilag). Feleségem két tűz között őrlődött sokáig, nem tudott dönteni, kínozta a lelkiismerete. A szerető mindig készenlétben állt, hogy mikor kell átugrani egy pásztorórára, amikor éppen nem vagyok otthon, meg évekig várt, hogy vajon most tényleg elhagy engem, vagy megint csak ígérget neki, hogy majd ekkor, majd akkor. És leginkább a gyermekünk szenvedi meg az egészet, mert soha nem fogja megtudni milyen családban felnőni apa és anya mellett, akik a halálukig kitartanak egymás mellett.

2018. júl. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!