Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miert torvenyes beleronditani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert torvenyes beleronditani harmadikkent egy hazassagba?

Figyelt kérdés

Es miert nincsen torvenyes kovetkezmenye? Jon valaki aki pl. bekostolja a felesegemet, ezzel egyutt a fel vagyonomat! En meg meg sem vedhetem a magam es a gyerekeim vagyonat es pofan sem vaghatom. Aztan amikor a feleseg esze megjon es pl visszatancol, akkor a csavo meg buntetlenul mehet mashova is piszkitani?


Miert nincsen semmilyen TORVENYES, ALANYI JOGON mindenkinek jaro kovetkezmenye annak, ha valaki belerondit egy hazassagba? Miert nincs ilyenkor egy banatpenz? Mert az egesz esemeny elvett vagy 1-2 evet az eletembol. Persze senki mas nem serult, csak en. A felesegmenek semmi baja a lelkiismereten kivul. A sracrol ne is beszeljunk.


Miert en szivok szorgos hangyakent?



2014. jan. 14. 13:36
1 2 3 4 5 6
 41/57 A kérdező kommentje:

Tok jol megfogalmaztatok. Kosz! Es vegre altalanossagban.


Szerintem sem kellene hazassag es hazassag koze egyenlosegjelet tenni. A hazassag gyermektelen elso par evet osszehasonlitani a tizen huszon X ev hazassaggal, ahol mar a gyerekekkel szembeni neveles felelossege a legtobb helyen elso helyre lep messze nem ugyanaz.


Az egyik meg halvany rozsaszin, a masik meg kozepszurke. Es amikor a kozepszurke erzes melle bejon egy uj udvarlo formajaban a csillogoan rozsaszin, akkor a feje tetejere allhat a hazastars, akkor sem fogja tudni NAGY ATLAGBAN a versenyt felvenni. Es nem azert mert rosszabb, hanem azert mert mar ismert. Es ezt nem tartom fairnek. Hogy nem egyenloek a versenyfeltetelek.


A legtobbszor ahhoz vonzodunk, aki elutasit bennunket. Es egy udvarlo a kapcsolatba beletett 5 telefonjat, meg 8 sms-et, meg 21 ora chateleset kesobb eredmeny nelkul elbukni nem ugyanaz, mint egy csaladot elbukni es 1X evet kidobni az ablakon. Es probalkozni a mai nap is lehet buntetlenul. Miert buntetlenul? Megjegyzem, hogy ez az egesz nekem fajt a legjobban. Es senki nem karpotolt meg!!! Es hogy nem hosszabitott az eletemen az is biztos. Ez nem rongalas peldaul??? A "nekem teremtettek es tokeletes par leszunk egyutt" nem egy eltulzott igeret? Nem hazassagszedelges peldaul?

2014. jan. 15. 08:20
 42/57 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, áruld már el, te hogy gondolod a jogi vonzatokat? És szerinted sok férfi társad mennyire támogatná az ötletedet, amikor ugye tudjuk, hogy a férjek is nagyon szeretnek ám tilosban járni? ;-) Vagy a törvényed csak a tévelygő feleségekre és a gaz csábító pasikra vonatkozna?


És mi van a boldogtalan felek kárpótlásával? Akik nem kapnak meg semmilyen törődést a párjuktól és mondhatni végső elkeseredésükben fordulnak egy olyan felé, aki meghallgatja őket, figyel rájuk, még ha csak ideig, óráig? Úgy állítod be a megcsalt feleket, mint egy szentet, akiknek igenis jár valami kárpótlás, kompenzáció, holott az esetek nagy többségében ők is hozzájárulnak ahhoz, hogy a másik félremenjen. Csak ezt már gondolom derogál beismerni és mégis csak könnyebb a sebünket nyalogatni és a világ előtt eljátszani a szerencsétlen átvert balekot.

2014. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

Nezd amikor baleset tortenik, akkor tobbnyire mindket fel hibas. Az egyik mondjuk csak nem indexelt savvaltasnal, a masik meg csak gyorsan ment. De ezek a dolgok azert sulyozhatoak!?


Honnan tudott, hogy nem kapott torodest? Illetve honnan tudod, hogy a torodest amit kapott valoban torodesnek erezte? Hat pont ez a gond a hosszu egyuttelessel, hogy az egyik raun a masikra. Jelen esetben a parom ram. Es akkor a 10 dologbol megtalalja azt az egyet, amiert beraghat. A masik kilenc meg rohadt termeszetes. Ezek erzelmi dolgok. Erzelmekkel meg nem tudsz vitazni.


Jogi vonzat? Fogalmam sincs! Legyen pisztoly parbaj kovetkezmenyek nelkul. A szarvasbika megkuzdhet a parjaert. Az ember meg nem? Kenytelen benyelni. Igy, hogy nincsen kovetkezmenye persze, hogy millioan megprobaljak. Foleg olyanok, akiknek nullak es nincs mit vesziteniuk, mert a maslow piramis legaljaig sem jutottak el.

2014. jan. 15. 11:18
 44/57 anonim ***** válasza:
51%

De nem érted, hogy lehet akármennyit próbálkozni, ha a másik fél nem vevő rá? A feleséged mondhatott volna nemet is. Vagy szerinted a harmadik fél tehet arról, ha valaki félre megy? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy neked többet számít, hogy egy idegen mit csinál, mint az, hogy a feleséged épp merre felé kacsingat. Tudod, lehet, ha ennyi energiát fektettél volna abba, hogy megelőzd a bajt, mint amennyit abba, hogy "de hát büntessünk meg minden gaz csábítót", lehet nem lett volna ok arra, hogy feltedd itt a kérdést.


Egyébként meg nyugodtan le lehet menni állatba és tettlegességgel visszaszerezni a becsületet (jaj milyen romantikus 19. századi regény), csak az a ciki, ha a sértett fél kerül ki vesztesen...

2014. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Miert ne kuzdhetnel meg, tessek teperni az asszonynal. Ha ezek utan sem kellesz neki,az nem a harmadik hibaja.
2014. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 A kérdező kommentje:

Ha sulyozni kellene a jelenlegi helyzetet igy sulyoznam:


Ki mennyire hibas?

Ferj: 20%

Feleseg: 50%

Harmadik: 30%


Ki mennyit szivott?

Ferj: 65%

Feleseg: 30%

Harmadik: 5%


Nagyon nincsen aranyban...

2014. jan. 15. 12:16
 47/57 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jól hangsúlyozod? Persze szenvedő félként az emberek nagy többsége azt hiszi, hogy ő aztán megtett mindent mégis ezt tették vele....

Tudod, engem azért érdekelne, hogy a feleséged mit szól a te listádhoz. De nyilván ezt nem fogjuk megtudni.


Mindegy, én továbbra is úgy gondolom, egy kapcsolatért csak a benne lévő két fél a felelős, az ő munkájukon múlik a további sorsa. Ha oda egy harmadik be tud férni, arról nem a harmadik tehet. Mert senki fejéhez nem tartanak fegyvert, hogy te most félre fogsz menni és kész.

2014. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nekik mas szazalek jonne ki.


Amugy meg ifju lanykoromban sok hazas kollega es ugyfel tett ajanlatot, pedig nem kezdtem ki veluk, mert volt baratom. EN nem fogadtam huseget a feleseguknek, ha megis belemegyek egy ilyenbe, attol az o hazassaguk nem jobb vagy rosszabb,nem en masztam ra senkire, a kedves ferj ment a futyije utan

Amikor mar ferjnel voltam, akkor is lett volna egy lehetosegem, de tudod letezik egy szo:NEM. Hogy a feleseged ezt nem tudta kimondani, az nem a harmadik hibaja.

2014. jan. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 A kérdező kommentje:
De nem is az enyem. Akarmennyire is az en nyakamba akarjatok varrni. Nem vagyok hajlando felelosseget vallalni az erzelmeiert. Azzal szamoljon el o sajat maganak. En is el tudok az enyeimmel. (Erdekes amit valaki irt, hogy megkeseredett ember kepet mutatom. Valoszinu igaza van. Annyi duh van bennem!!!)
2014. jan. 15. 13:17
 50/57 anonim ***** válasza:
100%
ez esetben nem ártana szakember segítségét kérned. Függetlenül attól, hogy ez mennyire "férfiatlan", de szerintem mindenképp kezdeni kell valamit az elfojtott dühöddel, amíg nem állítod valaki hátába a kést... Minél tovább gyűlik, annál nagyobbat fog robbanni. Keress egy jó pszichológust, aki meghallgat és segít kezelni a dühödet.
2014. jan. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!