Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi az amit megbocsájtottatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az amit megbocsájtottatok a párotoknak, férjeteknek, feleségeteknek?

Figyelt kérdés

Elsõsorban azokra volnék kiváncsi,akik hosszabb ideje együtt vannak.

A megbocsájtás hogyan hatott az életetekre!?


2014. jan. 18. 08:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Rengeteg minden (nem publikus, mert az árulás lenne, ha kiadnám).

Hogy hogyan hatott?: nincs depresszióm, pánikbetegségem és sorolhatnám. és még nagyon sok mindenre kihat az emberi egészségen kívül egy valódi megbocsájtás.

Egy valódi megbocsájtás kihat: család, gyerekekre, egészségre (mentálisan és fizikálisan), kapcsolatrendszeredre és sorolhatnám.

2014. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan igay ay első hozzászólása. Annyit tennék hozzá, ha nem bocsátasz meg, az is mindenre kihat.
2014. jan. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, ahogy az előzőek mondják... persze lehet, hogy célszerűbb lenne úgy feltenni a kérdést, hogy mit NEM bocsájtanánk meg semmiképp, mert hát én pl ha agyonütsz se tudok rá visszaemlékezni, hogy az elmúlt közel 17 évben miket bocsájtottunk meg EGYMÁSNAK... nincs is jelentősége ennek. Az viszont az ember alaptermészetéből fakad, hogy mit nem bocsájtana meg soha... és általában néhány dolog.
2014. jan. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én csak hittem hogy megbocsátottam... Lehet nem is tudom milyenaz igaziból,csak elhitettem magammal is,hogy akkor innentől minden ok.

Szeretőt tartott,ismertem a nőt,közös társaság,piknik,nyaralás-közben kavartak! Nem gondoltam hogy embert így meglehet alázni! A kígyó sok mindent tudott rólunk,sokat beszélgettünk mint "barátnők".

Na mindegy,mivel van 2gyerek,vállalkozás,közös vagyon,közös tartozás,mondtam,hogy döntse el hogy hogyan tovább! Nekem adjon időt, ne várja ha mellettünk dönt a nyakába ugrok. Szóval,maradt,az első 2hónap rideg volt a részemről,próbált rendbe hozni mindent. Sikerült egy időre úgy kb.fél év menyország jött.Boldog voltam/voltunk,szerelmesnek éreztem magam!:-)

De elmúlt,eljött az ősz,csökkentek a boldog percek számai mert elkezdtem gonoszkodni. Rámtörtek a gondolatok és elkezdtem a beszólogatást,mindenhez a nőjét emlegettem. Tudom,tudom,tudom,ezt nem kellett volna,csak úgy látszik a lelkem mélyén a megbocsájtás mégsem ment. Erről nem tehetek. Együtt vagyunk,néha jobb,néha szürke minden... Ő próbálkozik néha h.jobb legyen néha én nyitok,de úgy érzem ezt már megette a fene:-(

2014. jan. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
Ez a megbocsájtás dolog érdekes számomra. Például számomra elképzelhetetlen hogy egy megcsalást valaki megbocsásson a párjának, kimondhatja, eljátszhatja hogy a családi béke érdekében megbocsájtott. De egy ilyen kaliberü dolog szerintem mindig benne lenne a levegőben. Soha nem értem az embereket, mért olyan nehéz úgy élni hogy ne keljen miért megbocsájtani.
2014. jan. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Utolso..egyetertek veled.anno en is ezt kerdeztem az exemtöl(utolso mondatod), erre annyit mondott hogy emberek vagyunk, hibäzunk es meg kell bocsätani.En nem tudtam.

Ki volt akadva, hogy egy pofon plusz egy megcsaläs miatt szaladok välni.

2014. jan. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

#5, látom főtémánál vagyunk:)

Nézd, szerintem a megcsalás című "főbűn" nincs benne a párkapcsolatban elkövethető bűnök első 5-jébe se, és simán megbocsájtható. Egy párkapcsolatban azt gondolom megbocsájthatatlannak, ami a másik életére hosszútávon negatív befolyással bír, a másik életében hosszú távú kárt okoz... mit tudom én, a másik a tudtom nélkül eladósította magát úgy, hogy azt később tőlem is követelhetik vagy én is elveszthetem a fedelet a fejem fölül, a tudatos "kakukkfióka-neveltetés" amivel évtizedig kihasznál anyagilag és érzelmileg egyaránt, aztán az ember önreprodukciós jogával való szándékos visszaélés "női praktika" mint a kiszurkált ővszer, szólás nélkül elszabotált tabletta, 3 hónap után bejelentett terhesség és társai... amikből a helyrehozhatatlan érzelmi csalódáson túl még akár sokmilliós anyagi károm is lesz - ezek a megbocsájthatatlan dolgok szerintem, nem az, hogy volt-e egy eksön a céges bulin teszem fel, vagy nem... mert ez utóbbi max az ember hiúságát sérti, és csinál pár rossz napot-hetet, de nem okoz alapvető egzisztenciális megrendülést, és nem teszi az embert kiszolgáltatottá évtizedekre...

(és ezt egészen biztosan kijelentem, mert mindkét dologban volt már részem a gyakorlatban is:()

2014. jan. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A lelkiterrort éveken keresztül lehet bocsájtani?Ha az igazadat véded,akkor fenyegetést kapsz,hogy bolondok házába tesz, vagy gyógyszerezzem magamat.A hibáit rám háritja, vagy bárkinek a hibáit.Mindenben én vagyok a hibás.Hogy megcsal-e azt nem tudom, de sokszor ahogyan a szemeim elõtt viselkedik, ad rá okot,hogy arra gondoljak.

Mindenki elõtt lejárat, hogy a jó arcát mutassa.A 4fal között meg ki mutatja a fogai fehérjét.

Egyébként nem élek otthon.

2014. jan. 18. 12:05
 9/21 anonim ***** válasza:
#8 "A lelkiterrort éveken keresztül lehet bocsájtani?" - nem Kérdező azt sem, a #7-esben írt koránt sem teljes felsorolásomban nyilván ott van a komoly vagy rendszeres fizikai bántalmazás, a lelki terror, a másik tudatos kihasználása, stb... mindegyik sokkal, összehasonlíthatatlanul súlyosabb szerintem, mint hogy volt-e attac a céges bulin a kollégával, avagy nem... akármennyire is nem tetszik ez azoknak, akiknek fiatal koruk vagy nagy szerencséjük folytán egyedül a "megcsalás"-ban volt részük, vagy van fogalmuk. de nem ismerik testközelből a terrort, a zsarnokoskodást, a másik kifosztását, kihasználását...
2014. jan. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
8 Mindent meg lehet bocsájtani, mert az igazi megbocsájtás akarati döntéssel szívből kezdődik. A következménye meg látható válik rajtad, még akkor is, ha a másik fél nem bocsájtott meg neked.
2014. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!