Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki hozzon áldozatot ebben a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hozzon áldozatot ebben a helyzetben? Mi lehetne a megoldás?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nagyjából pontosan leírni, hogy milyen helyzetben vagyunk. 3 évvel ezelőtt a férjem vidéken kapott munkalehetőséget, amiről azt hitte, hogy a karrierje szempontjából sokkal jobb lesz, mint az akkori munkája, ezért felmondott, és elfogadta az állást. Én akkoriban végeztem az egyetemen és kezdtem el a Phd képzést. Elég jó lehetőségeim lettek volna, de mivel követtem a párom, nem voltam "tűzközelben", csupán az óráimra mentem el havonta egyszer, és lassacskán elfelejtettek. Főleg, hogy közben gyereket is szültem, így kimaradtam egy évet. Elég nehéz időszak volt, ott voltam barátok, család, ismerősök nélkül, tök egyedül, férjem állandóan dolgozott, vagy összejárt a kollégákkal, én meg nem ismertem senkit. 1 éve kaptam én is ott egy nagyon jó munkalehetőséget a szakmámban. Nagyon jól érzem magam, nekem is beindult a szekér, vannak ismerőseim, jól érzem magam. Erre pár hónapja elkezdte mondogatni a férjem (már előtte is mondta néha, de nem ennyire radikálisan), hogy nem erről volt szó, amikor ide jött, utál ott dolgozni, felejtik el Pesten, úgy érzi, lefelé süllyed a karrierjében, be fog fásulni stb., ezért felvette a kapcsolatot a volt főnökével, aki azt mondta, hogy várják vissza szeptembertől, ha úgy dönt.

Na már most: nekem Budapesten egyelőre nincs munkalehetőségem. Pályakezdőként nagyon nagyon jó pozícióban vagyok a mostani helyemen, és szeretek ott dolgozni, Pesten meg mindent felszámoltam, mindent előről kellene kezdenem. Ráadásul itt van szolgálati lakásunk, amiért 20ezer ft-ot fizetünk egy hónapban, és félre tudunk tenni saját lakásra, míg Pesten albérletben kellene laknunk, és minden fizetésünk elmenne. Ő viszont kijelentette, hogy nem hajlandó itt maradni, és nem ért enegm, pedig én is sokat panaszkodtam, hogy nem érzem ott jól magam (igen, amíg nem voltak lehetőségeim).


Engem viszont ez most nagyon rosszul érint, olyan, mintha rám nem is gondolna. Egyszer már otthagytam mindent a kedvéért,felszámoltam mindent, és utána mentem az ismeretlenbe. És most, hogy ott is felépítek magamnak valamit, megint számoljak fel mindent, és menjek utána az ismeretlenbe megint, ahol ki tudja mi lesz? a szakmámban amúgy is nagyon nehéz munkát találni, kell hozzá egy nagy adag szerencse és ismerettség. És ez egyelőre ott nincs meg. Itt pedig nevet szerezhetnék a szakmában, és később könnyebben találnék munkát, akár pesten. Én sem akarok itt megöregedni, de nem 1-2 évente váltogatni. Itt össze tudunk spórolni egy lakásra, és is tapasztalatot szerezhetek, és minden szempontból könnyebben tudunk lépni pár év múlva.

Ő viszont hajthatatlan, és azt mondogatja, hogy nem bírja ott tovább, meg se.get sem csinálhat a szájából. Erre kitalálta azt, hogy akkor ő jön, én meg maradjak ott a gyerekkel. Azt tudni kell, hogy éppen egy párkapcsolati krízise vagyunk túl, ezért 1, nem vagyok egyelőre még biztos abban, hogy kibírnánk ezt a fajta életet, hogy havonta egyszer találkozunk (mert mindkettőnk munkája olyan, hogy nincs hétvége-ünnepnap, hanem random vannak a szabadnapok, és sokszor nem lehet előre tudni, hogy mikor). 2, Mindenféle segítség nélkül, és (ismerve magam), nem bírnám ott egyedül a gyerekkel! Kikészülnék rövid időn belül, plusz a fél fizetésem babyszitterre menne el. Szóval számomra ez nem alternatíva...


Bocsánat a hosszú szövegért, csak próbáltam minél pontosabb képet festeni a helyzetről. Köszönöm a segítő szándékú válaszokat!



2014. jan. 21. 21:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
*Az otthon mindig a nőé, a családhoz(férjhez) való alkalmazkodás oroszlánrésze is.
2014. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
60%-os válaszoló: elfogadom az álláspontod, de valószínűleg nagyon másképpen gondolkozó nők vagyunk, ezért egyetérteni nem tudok azzal, amit írsz.
2014. jan. 21. 21:29
 13/27 anonim ***** válasza:
86%
Te egyszer már lemondtál miatta mindenről, most rajta lenne a sor. Azt neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb, a házasság egy olyan emberrel, akinek csak a saját ügyei fontosak, vagy a munka, amivel megalapozhatod a jövődet. Én úgy gondolom, hogy ha egy házasság jól működik és a két fél egyenrangúként tekint egymásra, akkor mind a ketten képesek áldozatot hozni a másik fél érdekében, képesek kompromisszumot kötni. A leírtak alapján ez nem így van, ha én kerülnék ugyan ilyen helyzetbe, a karriert választanám, persze nem akarlak befolyásolni, ez csak magánvélemény.
2014. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
83%
Férjed egy érzéketlen tuskó. Ne haragudj, de totálisan ez jön le. Ezek nem normális dolgok, azt ugye tudod?
2014. jan. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Karrier vagy család.


ez a kérdés.

2014. jan. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy a férjednek milyen jellegű problémái vannak a munkahelyen mert azért mindennap undorral felkelni és bemenni úgyhogy mit tudom én a főnöke egy szemét állat, az azért komoly ok a váltásra. De nyilván ha ilyesmiről nincs szó, csak meggondolta magát, hogy mégis jobb lenne a régi helyen, az nem elfogadható indok ebben az esetben.

esetleg nem tudna helyben másik munkát találni? Vagy ahol éltek annak a közelében, mondjuk max 1 órányira? Ez azért kompromisszumos megoldás lenne.

Egyébként a helyedben én nem mennék, maradnék, egyszer már őmiatta te mentél, most legyen ő tekintettel rád.

2014. jan. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Többen írták, hogy választani kell: karrier vagy család... Azt nem értem, hogy ha mind a kettő van, akkor miért kell valamelyik felet választás elé állítani? ÉN csupán 1-2 évet kértem tőle, hogy bírja ki, amíg nekem is megfelelő szakmai referenciám lesz ahhoz, hogy minketten tovább léphessünk, és ne csak ő! És amúgy ez nem a karrierről szól, hanem arról, hogy azért tanultam 8 évet felsőoktatásban és előtte még hosszú éveket azért, hogy fölvegyenek oda, ahova nagyon nehéz bekerülni, szóval nem azért, hogy utána "készszer munkát" csináljak. Ha már egyszer volt annyi munkám és szerencsém abban, hogy ide jutottam, és ezt tudom csinálni (holott a volt szaktársaim nagy része munkanélküli vagy tescos eladó lett), akkor nem akarom ezt eldobni magamtól. Ez volt a tervem, a vágyam, ezért küzdöttem, és most itt a lehetőség. Nem akarom eldobni magamtól. Ez nem arról szól, hogy majd előléptetnek-e vagy nem.


Utolsó válaszolónak: a férjemnek az a gondja, hogy nincs kihívás ezen a munkahelyén, csak a rutint csinálja, és nem hozza lázba az, amit csinál (kreatív munkánk van mindkettőnknek, szóval ez fontos, és meg is értem, de 1-2 évig ki lehetne bírni még). Sajnos a közelben nem nagyon tud helyet találni, csak az ország nagyvárosaiban van olyan intézmény, ahol el tudunk helyezkedni.

2014. jan. 21. 22:14
 18/27 anonim ***** válasza:
70%

Elég tisztának tűnik, hogy jelenleg a férjednek kell alkalmazkodnia.

Mennyi idős a gyerek? Nem opció esetleg, hogy a férjed otthon marad vele?

2014. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mégis milyen különleges munkátok van, ha nem titok?
2014. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%

Ez az olvasottak alapjan innentol tisztan a te dontesed.

A ferjed mar dontott,azt mondtad egyedul is elkoltozik.

Azon gondolkodj el,hogy megeri-e a sajat celjaidat elfelejteni egy olyan emberert,aki nyiltan kimondta,hogy nem Teged valaszt.Neki a munkaja fontosabb.Meddig fogod birni egy ilyen onzo emberrel,akinel a kozos jovotok legjobb esetben is csak masodik helyen all es nem tekint teged egyenrangu partnernek?

En a helyedben maradnek,ha nem hajlando kompromisszumra hagynam,hogy menjen egyedul.

2014. jan. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!