Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egy házasságon belül van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy házasságon belül van olyan szerep, hogy pénzügyminiszter?

Figyelt kérdés
Ismerek olyan családokat, ahol ez láthatóan le van osztva. Eddig ahhoz voltam szokva, hogy én intézem a pénzügyeimet. Ha megházasodom, akkor átalakul ez a szerepem? Egyáltalán, hogyan lehet jól csinálni a pénzügyeket egy házasságon belül? Nem érzem úgy, hogy szívesen átadnám a gyeplőt bárkinek is ez ügyben. Ez azt jelenti, hogy önző vagyok, vagy ez így természetes?

2014. jan. 25. 23:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Erre csak véleményt lehet írni. Ez az átlagos házasságok egyik legkényesebb kérdése, még a szexnél is kényesebb. Amíg nagyon csínján kell bánni a pénzzel, addig jobb, ha a racionálisan beosztó fél intézi a pénzügyeket. Persze ez is magában hordoz feszültségeket. Ha javul az anyagi helyzet, akkor nyilván lehet lazítani a dolgokon. A másik vetület persze az anyagiakhoz való hozzájárulás ill. a személyes célú anyagi igény mértéke, ami viszont nem feltétlenül jár együtt a racionális beosztás képességével. A szubjektív szempontok meg rendkívül torzíthatják a képet.
2014. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
persze, meg hadügyminiszter, külügyminiszter stb. stb. -.- hát gratulálok a mai világnak..
2014. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez attól függ, hogyan egyeztek meg a (leendő) pároddal. Több lehetőség van:

1. Te leszel a "pénzügyminiszter" és te intézed a csekkeket, a bankolást meg mindent, közös számlátokon

2. A másik lesz a "bankár" de te akkor nem fogod jól érezni magad

3. Külön kassza és felezitek/megosztjátok a kiadásokat


A szüleimnél ez úgy van hogy külön bankszámlájuk van, apukám fizeti a számlákat, anyukám veszi a háztartási dolgokat, ruhát meg ami kell(ett nekem is míg velük laktam)

Most a párommal közös számlánk van, hülyeségre nem költünk, de annyit veszünk le magunknak, amennyire szükségünk van. A számlákat én intézem, ő a férfi de nem izgatják az anyagi dolgok. Nem zavarna ha ő csinálná, de szeretnék betekintést ha úgy lenne, csak hogy minden rendben van-e.

27N

2014. jan. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik fél nem képes kezelni a pénzt és ezt tudja is magáról, akkor általában gond nélkül átadja ezt a feladatot a racionálisabban gondolkozó félnek. Vannak családok, ahol valóban ez a jobb megoldás.
2014. jan. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

nem szívesen osztanám meg az életemet olyan emberrel, aki képtelen bánni a pénzzel. tehát nálunk így eleve nem kell semmilyen minisztert kinevezni, egyikünk sem ovis, hogy a másik döntsön helyette.


a kiadásokat sem kell megbeszélni, nincs közös pénzünk, mindenki érdemei szerint részesül a javakból. nekem nem normális dolog hogy összedobjunk amink van, aztán a legutolsó cipőfűzőról is konzíliumot tartunk, mert úúúrisssten, közös kassza.


nem önzőség ha jogot formálsz arra a pénzre amiért te dolgoztál meg. szerintem inkább evidens.

egyébként nem is szívesen kezelném a párom pénzét, épp elég menedzselni a saját dolgaimat.

2014. jan. 26. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy önző. Ez csak a férfi feladata. A nők annyit költenek és addig amig van.
2014. jan. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Pénzügyi területen dolgozom, emiatt úgy alakult, hogy általában a pénzügyekkel én foglalkozom.

A férjem műszaki területen dolgozik, így az idevágó dolgok hozzá vándoroltak.


Most épp lakást vettünk, illetve az érkező babának veszünk cuccot.

A lakások előszűrését ő végezte (műszaki állapotfelmérés), a végül közösen kiválasztott lakásra az alkut, jogi, pénzügyi kérdéseket teljesen mértékben én végeztem.


A babakocsi kérdés is úgy nézett ki, hogy én nagyon nem értek hozzá, ő inkább. Kiválasztotta, hogy milyen legyen, majd a neten szétnézve megszereztem fillérekért.


De a vagyon diverzifikációja is inkább rám hárult, nem szívesen döntött ilyenben.

Épület- és autóműszaki kérdésekben viszont én nem döntök szívesen, egyszerűen kevés a tudásom hozzá. Az autóvásárlásba nagyjából annyit szólok bele, hogy tetszik-e a színe.

2014. jan. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7/7-re: Gratulálok, ügyesen csináljátok. Úgy érzem nagyon szerencsések is vagytok. Például mi éveken át kerestük a közös lakást, és egyetlen elfogadhatót sem találtunk.
2014. jan. 26. 07:08
 9/14 anonim ***** válasza:
Egy házasságban szerintem akkor működnek jól a pénzügyek, ha a házastársak egyformán gondolkodnak a mindennapi kiadásokról, a nagyobb beruházásokról, a megtakarításról és jövőbeli terveket is együtt határozzák meg. A közös kassza nem feltétlenül jelent közös bankszámlát, vagy azt, hogy ez egyik félnek még a legapróbb költésekre is pénzt és engedélyt kell kérni a másiktól, aki a "pénzügyminiszter". Nálunk ez úgy működik, hogy mindkettőnknek van bankszámlája amire jön a jövedelmünk ( nekem most GYED, mert a gyermekünkkel vagyok itthon), az én számlámról mennek a közüzemi számlák, és a kötött megtakarítási formák ( életbiztosítás, lakáskassza ), a férjem számlájáról a lakáshitel, és a hétvégi nagy bevásárlások. Jelenleg az ő számláján marad több pénz, ezért ott gyűlik a nem befektetett megtakarításunk. A banki és ehhez hasonló ügyeket én intézem, mert ilyen munkakörben dolgoztam, ezért nekem könnyebben megy. A lakásvásárlásnál is minden papírmunkát én rendeztem, de természetesen az ingatlant együtt választottuk ki. A férjem viszont a vásárlásoknál tudja jobban megfogni a pénzt, én kicsit könnyebben elengedem magam, ezért erre ő figyel, azt is ő szokta meghatározni mikor kell jobban figyelni a költésekre és a spórolásra. Nálunk az egész olyan természetesen működik, senkinek sem kellett lemondani semmi korábbi "jogáról" a pénzügyekben. Igazából mindketten irányítjuk a család pénzügyeit, csak különböző részeit.
2014. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

na, kaptok lepontozni valót:


Nálunk én (nő) intézem a pénzügyeket. Egy számlánk van, férjemet annyira nem érdekli az ilyesmi, hogy fogalma sincs, mit fizetek be havonta és mennyit. Az ő fizetése számlára jön, és kb-ban kapom. Az övéből elutalgatok mindent, az enyémből vásárolok. Ő nem is szeret pénzt hordani magánál, 2-3 ezer ft a max, ami van nála. HA ő szalad le a boltba, akkor vagy elviszi a bankkártyát, vagy vesz ki az én pénztárcámból. Ruhát, cipőt, nagyobb dolgot meg úgyis közösen megyünk el megvenni (de azt is mennyire utálja, jó ég...)

18 éve működik.

2014. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!