Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válságban a házasságom!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban a házasságom! Szerintetek van értelme segítséget kérni a férjem legjobb barátjától, hátha ő beszél a fejével?

Figyelt kérdés
A srác külföldön él, így e-mail, vagy skype lehet, de ez mindegy is. Amikor itthon voltak kitárgyalták a kapcsolatunkat, nyilván a férjem a saját verzióját adta elő, olyan apróságokat kihagyott, hogy hogy beszél velem, és emiatt vagyok magam alatt, stb. Szerintetek van értelme beavatni a srácot a részletekbe is, esetleg megkérni, hogy beszéljen vele? Már a válásnál tartunk.

2014. febr. 3. 10:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%

Nekem anno egy óriási válságban pont a barátok tudtak józanítani.

Az ő gyerekkori két barátja, majd az én gyerekkori barátom beszéltek egyenként a fejével éjszakákon át. Nagyon nehezen ment, de a végén csak sikerült felébrednie az eltorzult világából. Szóval szerintem nem reménytelen. Nélkülük nekem egyedül biztos nem sikerült volna.

2014. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
77%

Azt gondolom, egy próbát megér. Ugye az nem mindegy, hogy a férjed milyen tanácsot hall tőle. Ha nem mondja el a teljes igazságot neki, csak félinfókat tud, akkor nem biztos, hogy azt tanácsolja a férjednek, amit valóban kellene ilyen helyzetben, hanem megerősíti az általa elgondoltakban. (mert ugye csak az ő szempontját látja)

Én beszélnék a sráccal, de nem úgy kezdeném, hogy légyszíves beszélj a férjemmel, hanem elmondanám neki a helyzetet, hogy te mennyire szeretnéd megmenteni a házasságot, és hogy esetleg tudna-e/akarna-e tenni valamit a helyzet javulásáért.

Semmiképp se e-mailt írj neki, hanem beszéljetek. Lehet, hogy az ő szemében most te vagy a rossz, mert ezt hallotta, szóval először is meg kell győznöd.

Mellette még megpróbálkozhattok párterápiával. Ha semmi sem jön be, akkor marad a válás. De azért én tennék egy-két kísérletet.

2014. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez rosszul is elsülhet. Mikor mi váltunk, eljött egy barátja hozzánk, beszélgettünk pár szót. Amit mondtam, minden kifordítva került vissza hozzám. Felesleges volt bármit is mondanom, mert csak még jobban egymásnak estünk utána.:(
2014. febr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
53%
Egy probat meger.
2014. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Passiflora ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy igazam van, de én úgy gondolom, hogy amit két felnőtt ember házasságának megmentésért meg lehet tenni, azt ők maguk tehetik meg, ha mindkettőjükben megvan a szándék.


Ha hasonló helyzetben lennék, harmadik felet akkor "vonnék be", ha egy érzelmileg semleges, párterápiával foglalkozó szakember lenne.

2014. febr. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Ez egy több diplomás, 4 (5?) nyelven beszélő, nagyon intelligens, egyébként egyszer már elvált srác (már van új felesége és 2 gyereke tőle). Már ő is megégette magát így talán tudja mivel lehetne még menteni a menthetőt. A kapcsolatunk mellett áll egyébként, úgy jött akkor haza férj, amikor beszélt vele, hogy elmesélte mit mondott a srác, és mi a véleménye, hogyan tudnánk megmenteni a dolgot. Csak ugye a férjem verzióját ismeri, így arról biztos, hogy fogalma sincs, hogy hogy beszél velem a férjem pl. Még gondolkozom mit tegyek, tartok tőle, hogy kiakadna férjem, de köszönöm a sok választ, mindegyik hasznos volt!
2014. febr. 3. 11:42
 17/28 anonim ***** válasza:
80%

"Ez egy több diplomás, 4 (5?) nyelven beszélő, nagyon intelligens, egyébként egyszer már elvált srác"



Ez teljesen lényegtelen, akßarmilyen intelligens, meg akárhány diplomás, akkor is kivül álló és nem párkapcsolati szakember. EZ olyan, mintha azt mondanád, hoyg X-nek van két mesterlevele (kömüves meg ács), ezért az autódat rábízod, hogy szerejke meg.

"

Már ő is megégette magát így talán tudja mivel lehetne még menteni a menthetőt."


NEKI sem sikerült megmentenie az elözö kapcsolatát, akkor a tietekét hogyan tudná? Ö is újat kezdett - szóval abszolút nem kompetens.


A Passiflora nevü válaszolóval értek 100%-ban egyet - ha kivülálló segítsége nélkül nem megy, akkor szakemberhez fordulok. De a kommentárjaid alapján a férjed nem is igazán AKAR javítani a kapcsolatotokon.

2014. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Párterápián már voltunk, igaz csak 2x. Nekem segített élesebben látni a dolgokat, de teljesen máshogy értelmeztük az ott elhangzottakat is. Pedig még ki is jegyzeteltem, amit mondtak, de ő totál máshogy vette le. Úgyhogy nem egyszerű.

Egyszer már megmentettem a házasságunkat (én mentettem meg egyedül, ő csak belement), most is tudom, hogy mit kéne tennem, csak fogy a lelkesedés, ha amúgy sem érzem jól magam vele/mellette.

A srác szerintem jó választ adott egyébként és tapasztalat, hogy érzelmi intelligencia is kell ehhez, nekem is van egy nagyon okos barátnőm, és ő is többet segített, mint a párterapeuta végzett pszichológus, pedig ő nem az.

2014. febr. 3. 11:54
 19/28 anonim ***** válasza:
Ami már kihült, nagyon nehéz felmelegiteni.
2014. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%

Irod, hogy mar ketszer voltatok terapian, de a ferjednek amr akkor sem volt sok kedve menni.


Azt hiszem, ez ennyi volt. Nincs benne az elhatarozas a folytatasra.

2014. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!