Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válságban a házasságom!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban a házasságom! Szerintetek van értelme segítséget kérni a férjem legjobb barátjától, hátha ő beszél a fejével?

Figyelt kérdés
A srác külföldön él, így e-mail, vagy skype lehet, de ez mindegy is. Amikor itthon voltak kitárgyalták a kapcsolatunkat, nyilván a férjem a saját verzióját adta elő, olyan apróságokat kihagyott, hogy hogy beszél velem, és emiatt vagyok magam alatt, stb. Szerintetek van értelme beavatni a srácot a részletekbe is, esetleg megkérni, hogy beszéljen vele? Már a válásnál tartunk.

2014. febr. 3. 10:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%
Ha az én házasságom lenne válságban, mindent bevetnék, hogy megmentsem. Még a legjobb barátjával is beszélnék, ha úgy érzem, ez reményt adhat. Mondjuk nyilván nem őt támadnám abban a beszélgetésben, hanem a tanácsát kérném, hogy szerinte mit tehetek még, és beszélgetés közben elmondanám neki az én verziómat is (nem úgy, hogy nekem van igazam, hanem hogy két ember kétféleképpen látja ugyanazt), hogy teljes képet kapjon.
2014. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
85%

A problémákat szerintem nektek kell megbeszélni egymással. Könnyű megoldásnak tűnik, hogy elmondod egy harmadiknak, aki majd csodát tesz, de ez a gyakorlatban nem működik.

Ráadásul és soha a büdös életben nem adnám ki magam annyira egy idegennek (lehet h. a párodnak ezer éves jó barátja, de neked nem), nem teregetném ki az életemet, hogy ő tényleg átlássa a helyzetet, úgy istenigazából.

A párterápia csak akkor segíthet valamit, ha mindkét fél azért megy, hogy megmentsék a kapcsolatot. Ha a férjed csak azért volt ott, mert elrángattad valahogy, akkor az a sz@rnak egy pofon és nem haladás.

Szerintem itt már nem nagyon van mit menteni....

2014. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Passiflora ***** válasza:
82%

Nem vonom kétségbe a férjed barátjának az intelligenciáját, a segítő szándékát sem, és azt sem, hogy esetleg akár lehetnének is hasznos meglátásai, tanácsai a helyzetetekkel kapcsolatban.


Ugyanakkor számomra a legfontosabbnak tűnő információ, amit megosztottál velünk, azt volt, hogy:


"Sok a gond, leginkább az, hogy nincs tisztelet. Már a gyerek előtt sem."


Én alapvetően egy nagyon optimista ember vagyok, de ha hasoló cipőben járnék, én őszintén szólva nem igazán tudnék abban bízni, hogy ha a gyermekeim édesapja tényleg így viszonyul hozzám, akkor azon alapvetően változtatni tudna, ha a legjobb barátja "beszélne a fejével", ahogy fogalmaztál.


Másrészt gondolom, mire idáig jut egy kapcsolat, mindkét embernek lehetnek olyan sérelmei, ami nem tartozik egy harmadik félre.


Nem biztos, hogy mindenki így lenne vele, de ha a saját Párom egyik barátnőmmel osztaná meg, hogy milyen párkapcsolati problémáink vannak, nekem az rettentően rosszul esne, mert én sem avatok be ilyen módon a magánéletünk részleteibe senkit, még a saját szüleimet vagy a testvéreimet sem.


Mondjuk láttam már arra - számomra igen elgondolkodtató - példákat fodrásznál, kozmetikusnál, hogy a nők egy része mennyire személyes, bensőséges részleteket tereget ki a párkapcsolatát érintő kérdésekről. Nyilván semmi közöm ehhez, de szívem szerint megkérdezném ilyenkor őket, hogy ők hogy élnék meg, ha tudnák, hogy ugyanezeket a dolgokat a férjük mondaná el a hátuk mögött egy kívülállóknak.

2014. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
7%

A tisztelet a no dolga a ferfi dolga a szeretet.

Miert nincs tisztelet?

tiszteled a ferjed donteseid ? megadod neki a tisztelete es ferfikent viselkedhet otthon?

Van szex ?Figyelembe veszed amit ker es mond? rendessen szepen beszelsz vele?

Van kozos program?

Figyelsz arra hogy erezze o a csalad feje es nelkuozhetetlen?

Eloszor ezeken dolgozz ha ezek megvannak a ferjed is szeretni fog teged es ha szeret ugy mint magat akkor tisztelni ofg mint sajat magat.

A hazassag javitasa mindket fel eseten magunkban kezdodik es nem varsz el erte semmit csereben

2014. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%
57%-os, fogd már be a pofádat, haszontalanok a tanácsaid, írj könyvet, tűnj el a francba.
2014. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
59%

"ha ezek megvannak a ferjed is szeretni fog"

Szerintem a szerelem nem úgy működik, hogy ha én minden tőlem telhetőt megteszek, és még a lába nyomát is csókokkal borítom, akkor szeretni fog automatikusan… Az ember nem gép, ez ennél sokkal összetettebb

A tisztelet a no dolga a ferfi dolga a szeretet.” Én nőként elvárom, hogy tiszteljen a párom. A tiszteletnek kölcsönösnek kell(ene) lennie. Tiszteli mint saját magát? Sajnos a legtöbb ember még magát sem tudja tisztelni, nemhogy másokat.

A jó szex meg majd akkor jön, ha a két ember viszonya jó és nem fordítva. Nem szex kell egy kapcsolatba, hanem jó szex, az meg lehetetlen szeretet és tisztelet nélkül.

Tudom, ez off volt, de kikívánkozott.

2014. febr. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, ennek a házasságnak már annyi....

Szóval akár el is mondhatod. A tényeket mond, ne a férjedet mószerold.

Nem látom, hogy segítség lehetne, bár a férjedre lehet éppen hatással, és, ahogy írod ő a kapcsolatotok mellett van.


Azért nem hiszem, hogy segíthetne, mert voltam ilyen helyzetben, hogy mind a két fél nekem panaszkodott, és sokszor úgy tűnt, elérhetek tán valamit, de aztán mégse.


Egy párkapcsolat nagyon szoros dolog, egy külső ember ebben nemigen tud pozitív szerepet betölteni, főleg nem napi találkozások mellett, d hát: rajta.

2014. febr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 BatorK válasza:
Én még nem vagyok házas, de az a tapasztalatom, hogy párkapcsolati problémáknál általában belülről kell orvosolni a bajokat. Nem követsz el hibát, ha segítséget kérsz olyasvalakitől, akiben okkal megbízhatsz, de vigyázz, mert ha nem a megfelelő embert választod, abból csak még nagyobb baj fakadhat. Ajánlom a "Szerelempróba" (Fireproof)című filmet, ami pont erről szól és megoldási javaslatot is kínál (úgy emlékszem, a youtyúkon fenn van, megvenni sajnos - mint a legtöbb jó filmet - sehol nem lehet...). Remélem sikerrel jársz, szorítok neked, mert két ember között a házasság valóban olyasmi, amiért igenis érdemes küzdeni. Egyébként, úgy gondolom, ha sikerül átvészelnetek ezt az időszakot, később nagyon megerősítheti a kapcsolatotokat.
2014. febr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!