Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy az első...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az első kapcsolatán nem tud/akar valaki túllépni?

Figyelt kérdés

Nekem is van néhány ilyen ismerősöm, aki nem tud túllépni az első kapcsolatán pedig már több év eltelt azóta.

Miért jó, hogy még mindig sanyargatják magukat és szenvednek emiatt, ahelyett, hogy tovább lépnének és boldogok lennének? Miért kapaszkodnak egy olyan dologba, ami már elmúlt és nem fog soha visszajönni? Miért nem engedik el? Reménykednek benne, hogy visszajön a másik, de mégsem és így telnek az évek. Ahelyett próbálnák elfelejteni, tovább lépni és akkor talán tényleg megtalálhatnák az igazi boldogságot. Tudom nem könnyű, de azért ha valaki 5 év után sem tudja magát túltenni a szakításon az nagyon nem jó.

Mi erről a véleményetek?



2014. febr. 10. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Pont azért, mert az első. Azt hiszik, egyben az egyetlen is, úgysem lesz hozzá fogható, stb. Mindenkit hozzá hasonlítanak, nem is igazán adnak esélyt az új kapcsolatnak.
2014. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem lép túl rajta, mert nem akar. Lehet, hogy csak tudat alatt, de ahogyan írtad is, valószínűleg reménykedik....
2014. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, az igaz, hogy mindenkit ahhoz a bizonyos elsőhöz hasonlítanak, ezt már észrevettem. Mert utána a többi emberben is akarva akaratlanul az elsőt keresi.

Én már többször adtam azt a tanácsot, hogy amíg az elsőn nem lép túl, addig úgysem fog jönni más. Csak ezt sajnos kevesen fogadják meg. Pl. nekem legjobb barátnőm van ebben a helyzetben. Nem igazán tudja túltenni magát az elsőn, ez már jó pár éve volt, azóta semmilyen kapcsolata sem volt, mindenkiben az első srácot kereste. Itt van huszon x évesen és szeretne boldog házasságot, gyereket, de nem nyitott a világ felé, bezárkózik, így meg nehéz lesz rátalálni az igazira.

2014. febr. 10. 15:10
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Nekem az a véleményem, hogy ne akarj beleszólni, és bele erőszakoskodni más emberek érzelmi életébe. Ki, mit, mikor, hogy dolgoz fel, ha egyáltalán felakar, az minden embernek a szuverén egyéni dolga. Akinek nem tetszik az lépjen tovább az adott embertől. De vétek erőszakoskodni.
2014. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kedves 4-as félreértetted. :) Nem erőszakoskodni akarok és én az adott ember mellett álltam végig a hosszú évek során, amíg nem tudta magát túltenni rajta. Csak kíváncsi vagyok a véleményekre.
2014. febr. 10. 15:17
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

azért mert az elsö

azért mert azt hiszi ennél jobb nemlessz

azért mert rajta kivül más nemkell

és még rengeteg dolog lehet hogy mért nem teszi túl magát ezen de mindegyiknél ott van az hogy milyen a személyisége

ha valaki önbizalomhiányos, visszahúzodó, akkor ö nagy esélyel ilyen

ezen segiteni csak a barátai tudják (persze ha egyáltalán van olyan jó barátja) azzal hogy "kiráncigáljàk" a saját kis életéböl és segitenek tovább léptetni

mert saját magán nem fog segiteni..

2014. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Mert vmilyen szempontból,úgy érzi jól magát(akkor is ha rosszul érzi)Én egész életemben kötődni akarok vkihez,akkor is ha ő, tudni sem akar rólam.Nem fogom zaklatni de elfelejteni sem.
2014. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, itt egy ilyen szituban senki nem reménykedik semmiben, sőt előfordulhat, hogy túl van már rajta, csak egyszerűen nem köti az orrodra, mert maga az írásod is, olyan erőszakosságról tanúskodik, ami egyszerűen egy jobb érzésű emberből stop-ot nyom, és nem köti az orrodra.
2014. febr. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt azért, mert első, és minden ami első, sokszor mélyebb nyomot hagy, mint az utána kövekezőek.


Másrészt azért, mert pl. valakit fixált az adott emberre (pl. anyakomlexus, apakomplexus stb.). Ilyenkor nagyon nehéz elszakítani az érzelmi szálakat.

2014. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8-as Te fordítva ülsz a lovon. A TE írásodból ordít az agresszió és az erőszakosság - talán a kérdés túl személyesen és mélyen érintett...


A Kérdező kérdésében egy jó adag tanácstalanság van, nem erőszakosság.

2014. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!