Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az sok háztartásban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az sok háztartásban, hogy csak az egyik fél csinálja a házimunkát, a másik meg egy szalmaszálat se tesz keresztbe? Nem szégyelli magát a másik?

Figyelt kérdés

Természetesen arról az esetről beszélek, ha mindketten dolgoznak. Számomra nagyon durva, hogy hány ilyen házaspár, pár van, ahol az egyik döglődik a tévé előtt, míg a másik mos, főz, takarít, pedig ő is dolgozik. Tudom, mindenki magának köszönheti ezt, mert a rabszolga fél hagyja magát, de a lusta fél nem érzi emiatt gázul magát? Nekem lesülne a képemről a bőr. Ha közös a háztartás, miért nem közös a házimunka is?

Az én szüleimnél is így volt, apám addig nem evett, amíg anyám elé nem tette a kaját. Mondjuk nem sajnáltam érte, mert ő csinált magából rabszolgát.


2014. márc. 4. 15:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%
Ja, hatos válaszolót is jól lepontozták, vajon miért? Csak leírta, szerinte hogyan igazságos.
2014. márc. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%
Ti komolyan logikát kerestek a pontozásokban? Általában mindenki le van húzva, teljesen mindegy, hogy mit ír. Simán csak piros kezet kap, ennyi.
2014. márc. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos általában azokat szokták lepontozni akik normálisan gondolkodnak. Nem szólom le azokat sem, akik szerint ez a nő dolga, ha így boldog és elégedett. De valóban elégedett az a nő, aki 8 óra munka után még otthon takarít, főz és gyereket nevel, miközben a férje a fotelban döglik?


Én is mindig felosztottam a házimunkát, attól függően hogy ki mit szeretett jobban csinálni. Ha a barátom főzni és fürdőszobát takarítani szeret, akkor enyém a proszívozás és mosás. Teregetés közös.

Egy barátom nekem is volt, aki úgy gondola, hogy alanyi jogon jár neki a kiszolgálás. Két hónapig bírtam és repült. És aza szomorú, hogy nem is értette, miért.

2014. márc. 4. 16:27
 14/28 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg minden kérdésnek a pontozás a vége. :D Most, hogy ezt szóvá teszitek, ugyanolyan százalékok maradnak, evvan. De ne ezért járjatok már ide. :D Ezek a pontok semmit sem jelentenek ...


Nekem itthoni munkám van ( én vagyok a nő ), így a nagy részét én csinálom. :D Nincs nagy lakásunk, de nem is szoktunk úgy szétpakolni, hogy mindennap rendet kelljen rakni a házban, vagy felmosni ... Elmosogatni, mosni, porszívózni / söpörni szoktam, ami pedig nincs a helyén, azt a helyére deportálom. :D Nem verem nagy dobra, de szép rend van, kevés idő alatt. Viszont amikor a férjem haza jön, a közös vacsoránk után, képes felállni, és elmosogatni akár még utánam is. Általában ezt is megosztjuk. Ha sáros a cipője, és úgy trappol végig a lakáson, nyugodt szívvel feltörli maga után, nem csinál ebből problémát. És még sorolhatnám. :D Nálunk ez olyan alapvető. Egy lakásban élünk, egy háztartásban. Az én pénzem ugyanúgy benne van, ahogy az övé is, és az ő "ereje" is ugyanúgy, ahogy az enyém. :D

2014. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
63%
14-es vagyok újra csak. :D Van egy barátnőm, gyerekkori barátnőm, együtt nőttünk fel, sokat aludtunk egymásnál. Neki az anyja olyan típus, aki 12 óra meló után, hazament, és míg a párja elterült az ágyon egy alsónadrágban, a párja még fényesre sikálta a kádat is, és a konyhapultot is. Mert ez volt az elvárás, mind saját maga felől, mind a párja felől. Mert ugye, ez a "nő" dolga alapon.
2014. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%
Neked lesülne a bőr a képedről, ezért nem is hagyod, hogy csak a másik dolgozzon. Ez így lenne normális. De hidd el, aki ilyen, annak nem sül le, egyébként nem csinálná.
2014. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
91%

Tudom, mindenki magának köszönheti ezt, mert a rabszolga fél hagyja magát, de a lusta fél nem érzi emiatt gázul magát?


Ahogy leírtad, és a lusta fél, meg szarik bele, és nem tesz semmit, mert tudja, hogy majd a másik elpakol. Mikor itt sírnak, hogy jaj a férjem semmit sem csinál, mit tegyek? Igaz, hogy eddig a popóját és kitöröltem, de 20 év után meguntam...nokomment

2014. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%
A páromnak a szó szoros értelmében(+öcs és férj)kinyalta a popoját az anyja (mert a férje egy elnyomó volt stb, mindenkinek meg van a sztorija), hát meg is lett az eredménye....Sokszor nem is tudjuk, de otthonról hozzuk a rossz szokást, beidegződést....
2014. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%

Az otthoni minta nagyon mérvadó. Apám kevesebb házimunkát végzett, de csak azért, mert míg anyám 6 órában dolgozott, apám 10-14 órát, sokszor hétvégén is. De ha épp ráért, vagy anyám beteg volt, akkor megcsinálta, amit kellett. Reggelit általában ő csinált az egész családnak, mert korán kelt, rögtön képben volt, anyám meg másfél órát kómázott a kávéja felett.


Emiatt nekem nem is volt kérdés, hogy nem a nemi szerepek függvénye, hanem leterheltség, ki-ér-rá-jobban kérdése.

A férjemnek is feleznie kellett a házimunkát a nővérével, egymással egyezkedhettek, de nem volt kevesebb dolga azért, mert fiú.


Volt olyan exem, akit nem teljesen így neveltek, volt is surlódás. Pl. wc-n bénán célzott, mondtam, hogy azt bizony én fel nem takarítom, itt a Domestos, hajrá. Volt némi sírás, hogy ő börtönben él... hát, bocsi, tessék közelebb állni.


Egyébként azon a mai napig röhögök, hogy aki éppen takarít, mennyivel érzékenyebb a piszokra. Nálunk is elfoglaltság, terheltség függvénye, hogy ki takarít. Harmadik trimeszterben vagyok, 10-12 órát dolgozom, hulla vagyok estére, így a férjem végzi a házimunka oroszlánrészét. Tegnap kitakarított, reggel arra jöttem ki, hogy vizsgálja a padlót. Kérdezem, hogy mit csinál (furán előrehajolva állt egy helyben)?

"Honnan kerül ide ekkora porcica?? Tegnap porszívóztam és nézd meg, itt ez a batár nagy porcica, ott meg morzsás a padló!!"


Ha én takarítok, akkor dettó, "bakker, ne a pult szélén vágj kenyeret, tegnap porszívóztam fel" :)

2014. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos nálunk is így van. Apa 8-kor elmegy, négyre jön haza, szinte nincs semmi dolga, csak gépezik és tévézik. Ha valamit kell csinálni a kertbe, akkor azt bátyámra bízza. Arra se hajlandó, hogy odavigye a mosogatóhoz a tányérját, de még a székét se tudja betolni. Anya rengeteget dolgozik itthon is és a munkahelyén is. Ha hazaér egy hosszú nap után, akkor is el kell mosogatnia, főzni, mosni és takarítania kell. Sokszor csak 8 körül végez a házimunkával. Ezért is ha befejeztem a tanulást, akkor mindig próbálok neki segíteni valamibe hogy előbb végezzen. Apa pedig semmire sem hajlandó, már nekem is kezd elegem lenni abból, hogy mindent anyának vagy nekünk, gyerekeknek kell csinálnunk. Múltkor 38 fokos lázzal kiküldött fáért, mert ő lusta volt behozni....16/l
2014. márc. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!