Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem pótanyát "játszik"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem pótanyát "játszik", de egyre nehezebben viselem. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A feleségem anyukája fiatalon elhunyt négy éve és azóta, mivel van egy 25 éves öccse, ő próbálja betölteni az anya szerepét. Már lassan 3 éve együtt élünk és 1 éve vagyunk házasok. A temetés után 1 évvel hozzám költözött (a szülői háztól 25 km-re), de a mai napig, amikor valamin összekapunk, mindig a fejemhez vágja, hogy ő feladott mindent értem, nem látja a családját minden nap, pedig nagy szüksége van rájuk (a fiúk, apja és a fia simán elvannak otthon, mosnak főznek, takarítanak). A fő probléma pedig az, hogy mindig a családja aktuális hangulata határozza meg az övét. Ha az apjának jó kedve van, akkor neki is, ha az öccse szomorú, akkor ő is... Semmi közös programunk nincs, minden hétvégén náluk töltünk, sőt... mikor felvetettem, hogy elmehetnénk kirándulni valahova, akkor az első kérdés az volt, hogy jöhet-e az öccse. Nagyon szeretem a feleségem, de kikészít azzal, hogy az látom, csak a családja mellett, a szülői házban igazán boldog... Mit lehet ilyenkor tenni?

2014. márc. 31. 08:31
1 2
 1/15 Kései Sirató ***** válasza:
73%

A feleségedet nagyon megváltoztatta az édesanyja halála, olyan értelemben, hogy identitás zavara van azóta. Azt gondolom, hogy leginkább egy pszichológus tudna neki segíteni.

A 25 éves öccse nagykorú, felnőtt férfi.

HA nem akar a feleséged segítséget kérni, akkor sztem rá fog menni a kapcsolatotok. Én hosszú távon a helyedben nem tudnám elviselni, hogy egy másik család árnyékában éljek, ez nem egészséges!

Mondd el a feleségednek, hogy neked is vannak igényeid, nem lehet így élni.

2014. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
nem tudsz semmit,harcot meg fölösleges indítanod,úgyis őket választaná....lehet nem elég érett a felfogása,és a családi kötelekbe kapaszkodik..vannak ilyenek mindenesetre,egyenlőre hagyd rá.vagy nézd el neki,csak legyél ott vele.De ha nincs közös gyerek,akkor még mindig ott van az hogy meghátrálsz...még könyebb
2014. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%

A feleséged jobbat érdemel mint te.

Te pedig egy lelketlen nöt , aki mindenkit háta möge tesz, ha érdeke úgy kéri es vegul teged is kiforgat es nem lelkizik sokat!

2014. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Valami psziches betegsege lehet. Nem normalis ahogy a 25 eves testverere ra akar telepedni meg nyaralni is vinne. Beszeltetek mar arrol hogy mi lenne ha gyereket lenne?
2014. márc. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Négy év ugyan hosszú idő, de még mindig nem sikerült feldolgoznia az édesanyja halálát. Ilyen fiatalon nem is nagyon lehet.

Szerintem azért ragaszkodik ilyen erősen a családjához, mert valahol tudat alatt attól retteg, hogy őket is elveszítheti. Az is lehet, hogy bűntudata van az anyukája halála óta, úgy érzi nem foglalkozott vele annyit amennyit kellett volna. Úgy érezheti elhanyagolta őt, azonban a testvérével és az apukájával nem akarja ugyanezt a hibát elkövetni.

Mindenképpen pszichés eredetű amit írsz és persze részedről 4 év után nehezen tolerálható.


A gyász azonban hosszú folyamat, úgyhogy ha tényleg szereted akkor megpróbálod kizökkenteni. Először talán az öccsével beszélj, hogy Te miket látsz, és nyugtassa meg a tesót, vagy egy-egy hétvégén mondja azt hogy nem érnek rá az apjukkal, így lenne időtök a közös hétvégére. Először lehet hogy rossz lenne neki, de lassan megszokná, hogy nem csak oda, és nem csak velük közösen lehet csinálni valamit.

2014. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is vidd el pszichológushoz. Biztos anyukája halála miatt van ez a túl erős kötődés, szerintem még nem sikerült feldolgoznia azóta sem a történteket. És mivel most ő maradt az egyetlen nő a családban, kötelességének érzi, hogy ő vegye át a helyét, gondoskodjon a fiúkról. Ő ezt fejben eldöntötte, hiába is mondanád neki, hogy a fiúk élik a maguk életét, nem kell ennyire alárendelni nekik mindent.

Tényleg nem normális dolog, hogy egy több mint 25 éves nő ennyire nem tud leválni a családjáról. Nem azt mondom, hogy ne keresse őket, vagy ne legyenek közös programjaitok, de azért kell némi magánélet is.


Ezen csak valami terápia tud segíteni. Ne állítsd választás elé, mert függetlenül attól hogy biztosan nagyon szeret, szerintem nem téged választana. Kötelességének érzi, hogy gondoskodjon az apjáékról.

2014. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
"... csak a családja mellett..... igazán boldog..." No itt a megoldás!!! Csak nem akarod látni. Nem vagytok család. Két ember egymás mellett de ennyi. Együtt esztek, alszotok (keféltek), de ez nem elég!!!!
2014. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
en lennek a helyedben, inkabb ez mint 1 kalitkaba bezarva.
2014. márc. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Meg kell ezt beszélnetek. Nagyon fájó tud lenni egy szülő halála, de négy év sok idő, képesnek kellett volna lennie ennyi idő alatt feldolgozni. Az öccse felnőtt ember, az édesapja sincs egyedül, így önzőség a részéről, hogy azért, hogy a saját lelkét rendben tartsa, a te életed is megkeseríti.


Szerintem ültesd le, és próbáld megértetni vele, hogy vagy képes a ti kettőtök családjára elsődleges családként nézni, vagy készüljön fel rá, hogy ezt nem bírod a végtelenségig.


Nekem is volt hasonló problémám, csak én a másik oldalon álltam. Nagyon szeretem a férjem, de szinte abnormális szinten ragaszkodtam a családomhoz. Az öcsém tíz évvel fiatalabb nálam, a szüleim mindig is sokat dolgoztak, félig-meddig én neveltem fel, és kicsit a saját gyerekemnek éreztem mindig is. Ráadásul a szüleimhez is olyan szinten ragaszkodtam, hogy volt olyan barátom anno, akit azért dobtam ki, mert anyukám meg mert annyit jegyezni, hogy ő nem találja jóképű férfinak, neki más az ideálja. Olyan is volt, hogy felnőtt nőként végigbőgtem egy fél délutánt, mert vissza kellett utaznom a városba, ahol élek a férjemmel.


Akkor mi még éppen összeköltöztünk, de a férjem hamar leültetett, és arra kért, hogy próbáljak meg elszakadni, ráadásul a szüleim is (így visszagondolva látom) tudatosan verték bele a fejembe, hogy mellette a helyem, nem mellettük. Akkor nem vettem észre, de már tudom, hogy nem volt normális dolog, amit műveltem.


Próbáld megbeszélni ezt vele. Ha más nem, segítséget is kérhettek. Én nagyon szurkolok.

2014. márc. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A sok "utálom az anyámat/apámat/testvéremet" kérdés után jó olvasni néha olyan emberekről is, akik ennyire szeretik a családtagjaikat. :)

Szerintem elsősorban ez az óvó szeretet áll a viselkedése mögött, de abban igaza van a többieknek, hogy az anyukája halála után ösztönösen próbálja átvenni az ő szerepét is. Próbálj meg az apjával és az öccsével beszélni, mert ebben a kérdésben leginkább ők tudnának hatni rá. És finoman te is jelezd neki, hogy úgy érzed, nem vagy egyenrangú tag ebben a családban, és szükséged van olyan programokra is amik csak kettőtökről szólnak. Semmiképp ne állítsd választás elé, mert ebből csak te jöhetnél ki rosszul.

2014. márc. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!