Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem pótanyát "játszik"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem pótanyát "játszik", de egyre nehezebben viselem. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A feleségem anyukája fiatalon elhunyt négy éve és azóta, mivel van egy 25 éves öccse, ő próbálja betölteni az anya szerepét. Már lassan 3 éve együtt élünk és 1 éve vagyunk házasok. A temetés után 1 évvel hozzám költözött (a szülői háztól 25 km-re), de a mai napig, amikor valamin összekapunk, mindig a fejemhez vágja, hogy ő feladott mindent értem, nem látja a családját minden nap, pedig nagy szüksége van rájuk (a fiúk, apja és a fia simán elvannak otthon, mosnak főznek, takarítanak). A fő probléma pedig az, hogy mindig a családja aktuális hangulata határozza meg az övét. Ha az apjának jó kedve van, akkor neki is, ha az öccse szomorú, akkor ő is... Semmi közös programunk nincs, minden hétvégén náluk töltünk, sőt... mikor felvetettem, hogy elmehetnénk kirándulni valahova, akkor az első kérdés az volt, hogy jöhet-e az öccse. Nagyon szeretem a feleségem, de kikészít azzal, hogy az látom, csak a családja mellett, a szülői házban igazán boldog... Mit lehet ilyenkor tenni?

2014. márc. 31. 08:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
39%

Ami azt illeti, én is "pótanyja" vagyok a saját húgomnak. Én 30 vagyok, ő 15.

Már elég nagy voltam, amikor született. Hurcibáltam magammal mindenfelé...még a házibulikba is elvittem magammal már akkor, amikor még pelenkás volt...

Mi (én, anya és tesóm) nagyon kötődünk egymáshoz! Amikor elköltöztem a családi fészekből még vagy 3! évig meló előtt hazaugrottam, hogy egy kávét igyunk meg együtt és hetente többször mentem el a hugiért oviba/suliba.


Mi már csak ilyenek vagyunk. Habár már messzebb költöztem azóta, napi szinten beszélünk egymással (kihangosítva). Általában akkor amikor vacsorázunk, így egy kicsit olyan mintha mind együtt lennénk.

Soha nem jelezte a férjem, hogy ezzel bármi problémája lenne. Sőt!

Amikor megyünk kirándulni vagy nyaralni, akkor még ő kérdez meg engem, hogy vigyük-e hugit. Mi már csak ilyenek vagyunk. :)


Ha majd egyszer anyukánk meghal, akkor igenis gondoskodni akarok a testvéremről! És tudni akarok a mindennapjairól!

Hiszen csak én leszek neki, mint "anya". És csak mi ketten leszünk egymásnak, akiben Anya még ott van. Én belsőleg hasonlítok nagyon rá, a tesóm inkább külsőleg, de mindketten ugyanúgy gesztikulálunk, mint Anya.

2014. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

A feleséged nem elég érett ahhoz, hogy feleség legyen.

Még csak 20 vagyok, de kibírom, hogy kéthetente tudok csak hazalátogatni a családomhoz, pedig tényleg nagyon ragaszkodom hozzájuk.

2014. márc. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Talán nem jól dolgozta fel a gyászt. Vagy még nem dolgozta fel, ami már kóros. Nem töltheti be az édesanyja helyét ő az apa életében mindig gyermek marad, az öccsnek pedig testvére.

Nem nőtt fel a házassághoz. Az hogy együttérzést tanusit az apával és az öccsel, rendben, de nem jelenthetnének többet neki mármint te. Mindig az apja marad amig él, és a tesó az tesó, :) te már a férje vagy, amit nem tud megélni . Feladta az életét mert hozzád költözött ? - ez vádaskodás, akárhogy is nézem.

Mit lehet tenni ? Vagy tűrsz még, változhat, vagy elválszk, és egy olyan lánnyal ismerkedsz meg a jövődre nézve, aki szivesen tölti veled minden idejét.

2014. ápr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%

Ez már nem nevezhető normálisnak, de előfordulnak ilyen esetek.

Ez valószínűleg a néhai anyósod egykori elvárásainak teljesítése.

Megfigyeltem, hogy ha egy nőnek van mondjuk két gyereke és a kisebbik fiú, a nagyobbik lány, akkor sok esetben a lány felé az az elvárás (főleg ha min 2-3 év vagy több a korkülönbség), hogy ha úgy alakul a helyzet, töltsön be anyai szerepet a családban.


(Egyik barátnőméknél is hasonló van, mióta az öccse is Budapesten él, az anyjuk elvárja, hogy a lánya vendégül lássa, főzzön, mosson az öcsire, hétvégére hívják meg magukhoz...pedig a barátnőmnek is férje van már, de állandóan lelkiismeret-furdalást akarnak neki okozni, ha egy olyan hétvégét akarna, amikor az öccsét nem hívja át.

Bár ott él az anyuka, de elég messze Budapesttől.)


Persze a ti helyzetetek annyiban más, hogy nem él már az anyósod, de a feleséged lehet, hogy tudat alatt is ennek az elvárásnak akar megfelelni.

Én megmondanám neki, hogy érthető, hogy bizonyos értelemben pótolni akarja az anyát, de azért nektek kettőtöknek is kellene magánélet, olyan napok, olyan programok, amikor csak ketten vagytok és nem mással foglalkoztok, hanem egymással.

2014. ápr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kevés kivételtől eltekintve, mind nagyon hasznos volt számomra!
2014. ápr. 2. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!