Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti támogatnátok a férjeteket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti támogatnátok a férjeteket ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves gyerekünk, mind a ketten dolgozunk. A férjem jó a szakmájában, én átlagos vagyok.

A cége felajánlotta, hogy elmehet Amerikába egy 4 hónapos továbbképzésre. Mindent fizetnek, viszont 4 hónapig nem kap fizetést és nem jöhet haza.


Az én fizetésem 160, az övé 480. Amíg ott lesz, túlórázni nem tudok a gyerek miatt, így az én jövedelmem nem nagyon lehet növelni. Hozzá kéne nyúlnunk a megtakarításunkhoz.


Mi a véleményetek?


2014. ápr. 29. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
84%
Tamogatnam. Mi jogon fosztanek meg egy embert egy ilyen lehetosegtol? Ferj, barat, rokon, akarki. Gyerek es Te is ki fogjatok birni. 4 honap semmi, nyulj a megtakaritashoz, mikor visszajon, duplajat rakhatjatok vissza. Egy erdekesebb, vidamabb, mas eletet latott ferjet fogsz visszakapni.
2014. ápr. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
77%

Én pedig a családodat nem értem. Az itt szerzett tapasztalatokat értetek, a családjáért fogja kamatoztatni. Miért lenne ez önzőség? Azért a mai világban egy külföldi kiküldetés nem akkora trauma, hiszen ahogy mások is írták, interneten napi szinten beszélhettek. Ráadásul egy darab gyerekről van szó, remélhetőleg az ő ellátása egyedül sem lesz neked nagyon megterhelő. Egy ilyen lehetőséget egyszerűen nem szabad kihagyni!

Nekünk a férjemmel jó néhány éve volt hasonló helyzet az életünkben, az 5 hónap volt, csak gyerek nélkül. Akkor én mentem külföldre tanulni. Hát, nem mondom, hogy egyszerű volt. De, az első perctől kezdve olyan odaadóan támogatott mindenben, lelkileg és anyagilag egyaránt, hogy sosem fogom ezt elfelejteni! Én a mai napig nagyon hálás vagyok neki ezért, ő pedig nagyon büszke volt rám.:) Szerintem, hosszú távon ez csak erősíteni fogja a kapcsolatotokat és a köztetek lévő bizalmat.

2014. ápr. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ne aggódj kérdező, és tényleg engedd el. Már csak a kinti tapasztalatok miatt is megéri.

Ha vki ismeri a Googlét, akkor csak annyit, hogy ott is a gyakornoki időszak alatt nincs fizetés, és kb. három hónapos.

2014. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
43%

Olvastam egy kommentet amiben már a távkapcsoltra tért ki. Aztán meg utána hozzászólt egy "okostojás" hogy aki 4-6 hónapot nem bír ki egymás nélkül, ott nem is volt jó viszony meg igaz szerelem sem...


Barátommal együtt voltunk egy éve szinte mikor elment. Nagyon jól megvoltunk, nagyon szerettük egymást, mindenben egyet értettünk, és ténleg sosem kaptunk össze semmin. Ez annak volt köszönhető hogy egyformák voltak az érdeklődéseink, még a jövőt is egyformán láttuk, egy év után pedig már gondolkoztunk abban is hogy akár egymással. Aztán ő kiment külföldre tovább tanulni, 4 évre. Mivel én akkor még licis voltam, vagy megvártam volna azt a 2 évet míg kimegyek, vagy hagyom a p***ába a kapcsolatot. Én vele akartam maradni, úgy gondoltam kibírom/kibírjuk. Az első két hónap elég szépen telt el, utána jöttek a kisebb majd nagyobb viták, féltékenység (úgy az ő részéről mint az enyémről). És jöttek a sírások éjjelente, amikor gyomorideggekkel voltam napokat, s depressziós tüneteket produkáltam. Borzasztó volt nélküle itt, amikor olyan helyeken sétáltam ahol egykor mi sétáltunk kézen fogva és tudom hogy már nem fogunk... Hogy a kedvenc teázónk mellett megyek el egyedül... Hogy hívnak barátok ide-oda és nem megyek el mert nincs kivel elmennem (borzasztóan rosszul esett látni mások kapcsolatát boldognak miközben az enyém nem volt az, és még mellettem sem volt). Minden emebert kerültem ebben az időben.

Aztán eltelt egy év így külön (közben hazajött ő 2-szer de akkor valami 1-2 hétre csak, és akkoris a barátaival is találkozott, velem nem sokat volt, ez megérthető azért).

Megbeszéltük azt hogy a nyáron kimegyek én hozzá és ottleszek 2 hónapig vele. Tökéletes volt.

Aztán hazajöttem és minden visszament a régibe. Ő időközben változott valamit, mert nagyon kötekedős lett. Én persze nem hagytam magam, bár egy ideig (így utólag visszatekintve) papucs voltam. És ebből adódóan jöttek a veszekedések, kb fél évig martuk egymást mindenen... Aztán amikor láttam már hogy így nem lehet tovább, kimondtam hogy legyen vége.


Rengeteg ismerősöm előre megjósolta mi lesz a távkapcsolatnak a vége, és igazuk lett. Ők is saját tapasztalatból beszéltek. Még mindig szeretem volt barátomat, de nem tudok mit kezdeni vele, távban nem lehet és nem jó élni... Ezalatt az idő alatt teljesen tönkrementem legbelül, rengeteg barátomat elveszítettem... Itt állok jelenleg, és egy nullának érzem magam...

Megérte? Nem érte? Tapasztalatot szereztem az biztos.


Kérdéseddel kapcsolatban : bár én is támogatnám, nehezen tudnék ebbe belemenni úgy hogy tudom hogy milyen (akár kevés időre is) távkapcsolatban élni.

2014. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
55%

Pixi Trix,

A Te helyzeted ne hasonlitsd ossze a kerdezojevel. Ti egy evet voltatok egyutt, baratok. Itt a kerdezo hazas, gyerekkel. Te leirasod nagyon hisztisnek hangzik, fiatal, tizeneves szerelmes amor. hiszti ateazo elott, stb.

Ideggyomor, stb, azt hiszem ez nem vallna a kerdezore.

2014. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
87%

#44-es. Hát persze, hogy nagyon nehéz, szerintem senki sem mondta, hogy egy gyalog-galopp. De a ti esetetekben évekről volt szó, amit csak egy év járás előzött meg.

Itt pedig házasságról, gyerekről, és csupán négy hónapról. Emellett, a férj szakmai fejlődéséből az egész család profitálni fog. Teljesen más a két helyzet.

2014. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
47%
Számomra bűzlik, ez a kiküldetés, több ponton is. Egy olyan cég, aki alapból enyit fizet, nem gondolnám, hogy ilyen feltételekkel küldene tanulni egy ilyen embert. Én egy kicsit sem bíznék a cégben. Remélem tévedek.
2014. ápr. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
82%

- OFF -

44nek: vkik képesek távkapcsolatban is meglenni, és kibírni, anélkül, hogy komolyabb gondjuk legyen belőle, vkik meg nem. Te nem voltál, ez nem hiba, de ettől még nem azt kell elkönyvelni ebből, hogy igazuk volt az ismerőseidnek, max. csak téged nézve ráhibáztak és jól látták, hogy neked nem fog menni.

Nekem a párom 4 éven át volt németbe, két-három havonta jöhetett haza egy-egy hétre, nagyon nehéz volt, de kibírtuk, komoly gondjaink nem voltak ill. lettek belőle. Nekem is mondták, hogy ráfogunk menni stb., de nálunk nem látták jól, pedig alapjaiban labilis vagyok érzelmileg, még is bírtam.

2014. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
70%

"36os: ezt te se írod komolyan, ugye? Vagy tán te is irigykedsz?"


Nem irigykedek, ahogy korábban írtam én a f**z másik végén állok. Sok mindenbe belelátok és beleláttam. A megbecsült pótolhatatlan dolgozó csak egy illúzió. A valóság, hogy mindenki pótolható, kizsákmányolható csicska, akik eldobhatóak. Jellemző, hogy mostanában (tőlünk nyugatabbra) projektekre vagy kisebb időszakokra vesznek fel embereket, mert kiégnek. Ezért egy másik meggondolandó szempontot is felhoztam. Ezen kívül a másik veszély a személyiségtréning, amit egy bizonyos egyház különböző álneveken bevitt cégekhez és egy bizonyos kormány idején állami cégekhez is, ami minden szakmai dolgot mellőző butítás.

2014. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
80%

13:51 miért ne hasonlíthatná össze?

valószínűleg hasonlóan reagálna 28-30 évesen is.

Vannak olyan emberek , mint én is pl. akik nem tudnak távkapcsolatban élni, akiknek kell a napi/heti találkozás

nincs ezzel semmi baj.

Párom is ilyen ő pl mikor barátnőt (engem :D) keresett csak a saját városában keresett , mert mondta hogy neki nem kell távkapcsolat és kész .Én is max 1.5-2 hétre tudnám itt hagyni őt . A skype meg nem pótol semmit ennyi erővel facebook chatelhetünk is.

2014. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!