Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kis dolgokban döntésképtelen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis dolgokban döntésképtelen férjet más hogy kezel?

Figyelt kérdés

Van egy rém idegesítő szokása. Nem nagy horderejű dolgokban döntést kér tőlem, majd elkezd azzal vitatkozni.

Mondok egy példát:

Tegyük fel, felhív hazafelé:

- Beugorjak még vásárolni?

- Nem, köszi, nem muszáj.

- De itt vagyok a bolt közelében.

- Akkor igen.

- De már elég fáradt vagyok...

- Akkor ne menj be.

- De ezt még gyorsan el tudnám intézni.

- Akkor menj be... (itt már rángatózik a szemem)

- De végül is holnap is ráér...


És folytathatnám. Többször megkérdeztem, hogy direkt szopat ilyenkor, vagy miért csinálja? Ha van egy elképzelése, akkor tegyen úgy, ha meg engem megkérdez, akkor ne kezdjen el vitatkozni...


Apróság, de napi szinten előadja.


2014. ápr. 29. 19:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
90%

Ne menj bele a játszmába.

Ha már kimondtad, hogy nem muszáj, akkor bármit is mond rá, mondd azt, ragaszkodj a nemhez.

2014. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
93%

Az én férjem szimplán csak baromi nehezen dönt. Vásárolunk a szupermarketben, megáll a zabpelyhek előtt, és nézi, nézi, leguggol, feláll, megfogja, megforgatja, elolvassa, leteszi, morfondírozik, hümmög, megint felveszi, megkerüli, megnézi másik szögből, levesz egy másikat, nézi, nézi, leguggol, hümmög... Én meg állok mellette már 10 perce, haladnék, és ha szólok neki a legcukibb hangnemben, hogy édeseeem, menjünk már, akkor odaszúrja nekem, hogy ne nyaggassam mások előtt, mert sérti a férfiúi büszkeségét.

A kérdésedre válaszolva, én a lehető legrövidebben, tőmondatokban kommunikálnám ezt le vele, ahogy csinálod is. Menj be. Akkor ne. Akkor menj. Akkor ne. Ha úgysem hasznos a válaszom, akkor nem törném magam rajta olyan nagyon.

De hát tűrni kell egymásnak, alkalmazkodni kell. Nekem is van egy csomó hülyeségem, amit meg ő visel el. Szóval semmiképp sem kiabálnám le ezért a haját a fejéről... A legrövidebben kezelném. Emiatt nem válnánk el :)

2014. ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%

"Mondok egy példát:

Tegyük fel, felhív hazafelé:

- Beugorjak még vásárolni?

- Nem, köszi, nem muszáj.

- De itt vagyok a bolt közelében.

- Akkor igen.

- De már elég fáradt vagyok...

- Akkor ne menj be.

- De ezt még gyorsan el tudnám intézni.

- Akkor menj be... (itt már rángatózik a szemem)

- De végül is holnap is ráér.."


A helyes párbeszéd így zajlana:


"- Beugorjak még vásárolni?

- Nem, köszi, nem muszáj.

- De itt vagyok a bolt közelében.

- Köszi, nem kell."


Ezzel lezárod a témát. Ha netán mégegyszer kérdez valamit, akkor is maradsz amellett, amit elöször mondtál. Te ugyanannyira bizonytalan vagy, mint a férjed, ezért lehet veled ezt eljátszani.

2014. ápr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
"Ahogy akarod, nekem mindegy."
2014. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Itt neked kell határozottnak lenned, tehát ha kérdez, határozott választ adj. Utána már ne hagyd, hogy eltántorítson az eredeti válaszodtól. Tehát az első kérdésre: Nem, köszönöm, ne. Következő kérdésre: Nem baj, akkor sem kell, most semmiképpen! És stb. Lehet, hogy ilyenkor csak beszélgetni akar valakivel, vagyis azzal, aki fontos neki, hallani akarja a hangodat. :) Kezeld úgy, mintha csak társalognátok és ne idegeskedj rajta.
2014. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Itthon is eljátszotta már a kinyitott hűtő előtt merengve a "mit reggelizzek?" c. monodrámát. Bakker, amit látsz a hűtőben és amit kívánsz...


Egyébként, ha kötöm az ebet a karóhoz, akkor is nekiáll vitatkozni. Nem értem, hogy ilyenkor a vita, ellentmondás kedvéért, vagy mi a fenének...

2014. ápr. 29. 19:46
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel úgy, hogy szeret veled beszélgetni!

Jobb, mint egy olyan férj, akinek a hangját se hallani egész nap.

2014. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

ó, ez ismerős :)

Én megtanultam nem felhúzni magam rajta, szerintem ez a nyerő taktika. 18 éve viselem el :)))

2014. ápr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
83%

Igazábol egyformán vagytok határozatlanok..


Nkunk a eetőség a válaszokra/


Beugorjak még vásárolni?

Nem köszi,

Jó,akkor hazamegyek..



Tehát az a valasz,mhogy nem muszáj, azt sugallja, hogy kellene, de nem akarod beküldeni..

Vagy azt mondod, hogy igen, menj be ha elmesz mellette ezert es ezert, vagy azt, hogy nekell..

Ha a bemenetelre azt mondja, hogy faradt, megkérdezem, hogy akkor mégis minek hívott, hagyja jöjjön haza..

2014. ápr. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Én kerülöm az ilyen helyzeteket, és ha ő "nem tud dönteni", döntök helyette.

pl.

- Bemenjek a boltba?

- Igen, légyzsíves vegyél felvágottat, kenyeret, tejet, esetleg energiaitalt.

Másik szitu:

- bemenjek a boltba?

- hazaérsz, elmegyünk együtt. /nem kell, köszi, már bevásároltam.

2014. ápr. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!