Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire gáz,...

Szerintetek mennyire gáz, hogy ilyen dolgokban még mindig a szüleim segítségére szorulunk?

Figyelt kérdés

Már 1,5 éve élünk külön a vőlegényemmel.

Párom nem igazán ért a "férfi munkákhoz", ezért ha ilyen akad mindig áthívjuk apukámat, hogy segítsen megcsinálni. Pl: mosógép/mosogatógép beszerelés, polc felrakás, tapétázás, ágy/szekrény összerakás.

Én pedig sokszor elmaradok a mosással, ilyenkor felszoktam hívni anyut, hogy átvihetem-e a szennyest, és kimosná-e nekem? Mindig mondja, hogy persze.

Vagy mindig segít nagytakarításkor, de pl. tapétázáskor ő is segített.

Hétvégén szinte mindig náluk ebédelünk, de van, hogy hétköznap is eszünk ott/hozunk el ételt.

Szerintetek mennyire gáz, hogy ennyire "önállótlanok" vagyunk?


2014. márc. 18. 13:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
39%
Ha a te szüleid szívesen segítenek, nagy ívben tegyél rá, mit mondanak mások! :)
2014. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem azt kéne csinálnotok, hogy a "női" munkákra mentek rá mindketten. A "férfi" munka egyszer felmerülő dolog, polcot felrakni meg tapétázni nem kell mindennap, és erre majd később szakembert is lehet hívni.
2014. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%

hááááát



az első része az teljesen rendben van..

pl ha a szüleink festenek én is megyek segíteni...


de a mosásban...nagytakarításban..?


ez utóbbi már sok szerinte...mennyivel könnyebb nála elindítani a osógépezt, mint nálatok? vagy neki?

egy nagytakarításhoz nehogy a szülő kelljen..


mert megint más amikor tapétázás festés..stb van..

vagy én sem hívok az elektromos hálózathoz szakembert, hiszen édesapám ért hozzá


igen így összességében elég önállótlanak tűntök..


de ha a szüleiteknek ez nem megterhelő, és nektek is megfelel, akkro teljesen a ti dolgotok, senkinek semmiköze hozzá

2014. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim válasza:
23%

Kicsit más tészta, hogy 15 éves vagyok de véleményem szerintem nekem is lehet :D

Rengeteg ilyen ismerősünk van, akik a szülei segítségére szorulnak, sokszor mi is. Szerintem ebben semmi gáz nincs, ha a párod nem ért ehhez, miért dobnátok ki pénzt szakemberre, aki lehet hogy nem is jól végzi a munkáját?

2014. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Tapétázás, ilyesmi ok, az ritkán fordul elő, de a mosás? Miért nem a párodat kéred meg? Ez nekem magas. Ráadásul magától is eszébe juthatna.
2014. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a barkácsolás rész nem gáz, hiszen azt komolyan el is lehet rontani, jobb, ha olyan csinája, aki tényleg ért hozzá.

Azonban a mosás rész már egy kicsit ciki, hiszen ha csak ketten vagytok, akkor azt lehet ütemezni. Mi lesz akkor, ha már gyerek is lesz.

Én 23 vagyok a párom 25, általában szerdán és szombaton mosunk. Ez bőven elég, amig mos a gép addig takarítok, főzük, 2 perc alatt kiterigetek és már kész is. Figyelek rá, hogy jól kirázzam, így csak a nagyon vasalós dolgokat kell vasalni.

Mi is néha átmegyünk kajálni, de az kb 2 havonta van, de akkor is mindig sütök valami süteményt, üres kézzel nem megyünk. A főzés nálam nem gond, mert szeretek, heti 4-5x főzök.

2014. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%

Hát eléggé. Hány évesek vagytok?

Nem nagy cucc kimosni a szennyest, mégha napi szinten megy is a gép, 2x5 perc időt kell csak rászánni.

Nagytakarítás? Ha elhanyagolod a lakást és úgy felgyűlik minden, akkor már persze, hogy kemény meló.

A vendégeskedéssel nincs gond, de ugye főzöl egyéb napokon?

Ágyat/szekrényt már én is raktam össze, polcot is fúrtam már fel. A többit inkább csinálja meg szakember ha bizonytalanok vagytok, de nem nagy művelet a mosógépet sem bekötni.


26/N

2014. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem. Ha nem takarítasz, nem mosol, nem főzöl, mindenben anyukád segít ki, akkor mi a csudát csináltok ti ketten? Kastélyban laktok, naponta négyszer átöltöztök, vagy hogy lehet egy kétszemélyes háztartást ilyen trehányul vezetni? Majd anyu úgyis megcsinálja helyettem, ez a mottód? Elég gáz, bizony.
2014. márc. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%
pfff mosásban segítséget kérni :)
2014. márc. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%
Férfi munka terén nálunk is van, hogy átjön apósom vagy apukám segíteni (apósom közelebb lakik hozzánk, ezért ő gyakrabban). Vasárnap mi is mindig valamelyik szülőnél ebédelünk, de hétköznap soha, mindig főzök és a mosásban sem kell segíteni. Anyukám sokszor mondja, hogy ugyan vigyem oda a ruhákat, majd segít kimosni-vasalni, de azt én már durva túlzásnak tartom. Ha nektek így jó, és a szülőknek is, akkor nincs vele gáz. Örülj inkább, hogy olyan szüleitek vannak, akik mindenben segítenek. A mieink is ilyenek :)
2014. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!