Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjek, apák! Benneteket ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjek, apák! Benneteket ez zavar?

Figyelt kérdés
Egy fórumon hangoztatták az anyák, hogy a gyerekkel kell aludni, akár 10 évig is, mert az a jó és természetes, nem baj, ha közben az apuka és anyuka között vannak folyton, senki nem alszik jól, csak a gyerek, vagy rosszabb esetben apuka 10 évig a nappaliban alszik. Én oda találtam írni-már bánom- hogy a férfiak nem hiszem, hogy ennek örülnek, max nem mernek szólni. Nekem mondta a férjem, hogy őt zavarná, ha ilyen ősanya lennék, hogy a gyerek köztünk aludjon ötödikes koráig. Erre sekélyesnek lettünk kikiáltva, meg hogy nekünk fontosabb a házasság, mint a gyerek... Hát nem fontosabb, de a jó házasság és házasélet kell a gyereknek is. Ti mit gondoltok erről? Férfiak válaszoljanak légyszíves elsőkörben, ne olyan anyukák, akikkel együtt alszik a gyerek... nem veszekedni akarok, csak érdekelne, hogy a pasik név nélkül, anonim módon hogyan vélekednek erről...
2014. máj. 13. 13:53
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
95%

38-as pici korától külön ágyban aludt, mint talán írtam is, én sem terveztem azt, hogy együtt fogunk aludni vele. De 7 hónapos kora környékén semmi más módot nem találtam arra, hogy nyugodtan aludjon. Hidd el, minden fórumon kérdeztem mit tehetnék. Egész éjszaka sírni, nyöszörögni nem hagyhattam. Kb. fél év telt el úgy, hogy köztünk aludt. Közben semmilyen baleset nem történt, nem is értem akik ilyet írnak, hogy gondolhatják?! Közben többször is megpróbáltam vissza szoktatni az ágyába, sikertelenül. Egyszerűen erre volt szüksége. Nem nekem, neki. Amint lehetett és már nem igényelte változtattam.


39-es, azért Te sem gondolhatod komolyan, hogy nagyanyáink idejében ugyanazt ették a gyerekek, mint most. A mai kor élelmiszerei tele vannak színezékekkel, tartósítóval, antibiotikummal, nehézfémekkel és még ki tudja mennyi méreggel. Miért baj, ha egy anya minél hosszabb ideig meg szeretné kímélni ezektől a gyermekét? Nem gondolod, hogy pont ezek okozokkák a rengeteg civilizációs betegséget???

2014. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
57%

27: (23 vagyok) A horkolást kivizsgáltatta minden lehetséges módon. Még 24 órás gépet is magára kötött, műtét is volt. Egyszerűen nem múlt el semmitől, pedig vagy 5 orvosnál járt, alváslaborban háromszor volt. Lövésünk sincs, mit lehetne még csinálni.


Én nagyon éber alvó vagyok, de a horkolása miatt 10-15 percenként felébredtem. Néhány hét után kialvatlan, feszült, kötekedő, rossz kedvű, munkában nagyon nem hatékony voltam. A külön alvás lett a megoldás, így én is tudok pihenni. Elaludni tudunk együtt, de ha horkol, én átbattyogok a másik ágyra.


A gyerek külön szobáját nem miatta alakítjuk ki, hanem én is így gondolom. Engem is külön altattak, semmi bajom nem lett tőle. Ha nyekereg, akkor úgyis átmegyek hozzá.

De a férjem is át fog, nem az a típus, aki ne foglalkozna egy babával. (Van már gyereke, látom, hogy vele is hogyan viselkedik, illetve dolgozott is kisgyerekekkel sokáig, ért hozzájuk, jobban, mint én.)


Légzésfigyelő, walky-talky lesz, ha bármi gyanús van vagy riasztás, akkor meg úgyis egymást taposva fogunk berohanni hozzá.


Egyébként, mint elsőgyerekes bénázó, kérdeztem a férjem, hogy mi lesz, ha az első hetekben kipurcanok az állandó szoptatás-sírás, stb dolgoktól. Mondta, hogy semmi, akkor fejek le tejet, lefekszem a hálóban és ő fog felkelni, cumisüvegből ő is meg tudja oldani. Szóval nem leszek magamra hagyva a gyerekgondozást illetően.


A terhesség alatt is bizonyított, munka után még elvégzi a házimunka oroszlánrészét, mondván nekem biztos nehezebb már, pihenjek, szülés után úgyis szét leszek csapva.


Egy szóval: nem hiszem, hogy akár a házasságunkkal, akár a gyerekkel való kapcsolattal gond lenne majd. A különalvás is teljesen jól működik már másfél éve. Akkor volt mélypont, amikor én besárkányosodtam a kialvatlanság miatt, saját magamat is nehezen viseltem.

2014. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
39%

Én ugyan nem vagyok férfi, de a férjem álláspontja az, hogy ő sem tartja jó dolognak a gyerekkel való együttalvást. Én sem tartom jó dolognak.

Más az, ha valami baja van a gyerkőcnek, amikor nem tudunk vele mit kezdeni és fél óránként felsír, akkor magunk közé rakjuk. Olyankor rosszul alszunk, de legalább a kisfiunk alszik. Elég ritkán van amúgy ilyen.

A férjem testvéréék gyereke elmúlt 4 éves, mindig csak közöttük alszik, a saját ágyában soha. Na én ezt nem tartom egészséges dolognak...

2014. máj. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
70%

Tudom,hogy le leszek pontozva...mert férfi se vagyok....és a gyerek is velünk alszik...de nem bírom ki,hogy ne írjak. Én soha nem szemlélem az életet feketén és fehéren....így nincs olyan számomra,hogy elítélem azt,hogyha valaki a gyereket külön szobába teszi,csak mert nálunk velünk alszik.

Én se így terveztem. Szülés után,hetekig ki se tudtam kelni az ágyból,sietett a gyerek kifele,minden felé repedtem :( ...a férjem egy idő után zombi volt,és éjszaka már álmában vette ki a gyereket az ágyból...ijesztő volt...na ekkor került közénk :(

Két évig nem aludta végig az éjszakát (köldöksérv miatt). A legnagyobb vágyam az volt,hogy aludhassak...így egyszerűbb volt,ha nem kellett hozzá mászkálnom éjszaka,hanem kéznél van :) Végül is nem közöttünk aludt,alszik,hanem az ágyát toltuk a mi ágyunk mellé. Lassan négy éves lesz,és igényli,hogy éjszaka egy érintés erejéig "megtaláljon" (...érdekes,hogy az anyák napi ünnepségen nem egy kisgyerek azt mondta,hogy "azért szeretem anyát,mert velem alszik"...szerintem fontos nekik a biztonság)

Fürdőszobában még soha nem szeretkeztem,főleg nem két perc alatt. Nálunk van egy szoba,amiben alszunk (közös háló),és van egy ahol egymásra figyelünk ;)

Tisztelem azokat,akik sikeresek voltak abban,hogy a gyereket külön szobában altatják ...de szeretem azt,ha mások is elismerik,hogy nem vagyunk egyformák,és az emberi különbözőségeket,"hibákat" képesek tolerálni ,és elfogadni.

2014. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
0%

"39-es, azért Te sem gondolhatod komolyan, hogy nagyanyáink idejében ugyanazt ették a gyerekek, mint most."


De! Nekem a nagymamáim se voltak parasztok, akik termelték a kaját, szóval igen, ők is boltban vették. Vagy pl. anyám olyan banánt vett nekem a közértben (30 éve), ami biztosan nem volt így ellenőrizve, mint a mostaniak. Bár a nitrátot pont nem emelted ki. A többi anyaghoz meg, amit említesz: mi is ezeket esszük és tökjól elvagyunk. :) Az egy éves kor feletti szoptatás tényleg csak lelki szükséglet, főleg az anyáé. Meg ki engedheti meg magának (nem anyagilag, hanem a saját szellemi fejlődése érdekében), hogy otthon maradjon egy egy év feletti babával? Ergó nem is tudná az ember szoptatni őt.


"Nem gondolod, hogy pont ezek okozokkák a rengeteg civilizációs betegséget???"


Nem, a steril környezet és az ételektől való elzárás okozza inkább a rengeteg allergiát meg asztmát. Ne feledd, a bölcsiben valószínűleg rendes ételt kap a kölyök, meg az oviban is. Bár nálunk van a közelben bioovi, és bölcsi, kérdés, hogy mennyire igaz...

2014. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
58%
3 éves a fiam. Köztünk alszik, ami még megfelel nekem is és a páromnak is. Családban is látom, hogy ovis korban fogják magukat és ők akarnak már külön aludni. Nem vagyok ősanya. A párom nem fog megcsalni, a szexuális életünk rendben van. Szerintem, ha valakit emiatt csalnak meg, akkor már azért is megcsalnák, mert esik az eső. Nem kell támadni ezért, mert ez is ugyanúgy normális, mint az, hogy kezdetektől nem veszik oda. Kinek mi válik be, de ettől te nem leszel se jobb nő, se több anya.
2014. máj. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
pont ők estek nekem, hogy milyen anya vagyok, hogy nem köztünk alszik, mert úgy kell...
2014. máj. 14. 11:49
 48/55 anonim ***** válasza:
46%
Linkelnéd. Egyébként pedig le lettem pontozva, mert köztünk alszik és mégis rendben van az életünk. Gratulálok. Most rosszindulatú leszek, gondolom azok pontoztak le, akik külön rakták a gyereket, hátha elkapja apuka a hatalmas valagukat, de mégse jött össze. Lehet lepontozni, szánalmas nők vannak komolyan.
2014. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:

"Egyébként pedig le lettem pontozva, mert köztünk alszik és mégis rendben van az életünk."


Mindenkit lepontoznak, bármi van az ilyen kérdéseknél:D Az együttalvósak azokat, akik nem alszanak együtt, és fordítva. Ne törődj a pontozással, attól még a kérdezőnek fontos és hasznos a válaszunk, mert ő azt kérdezte: "titeket zavar?", szóval csak tudni szeretné a véleményünket, nem pedig a madáretető elkészítésére kíváncsi, és valaki leírja a babaházét:)

2014. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:

48! Én is le lettem pontozva, pedig nem alszik velünk egy ágyban. Igaz egy szobában alszunk, mivel kicsi a lakásunk. Na arra még nem gondoltam, hogy azért aludjon külön a gyerek, hogy apa elkapja a hatalmas valagam. :) Inkább csak így pihentetőbb az alvás mindenkinek. Sokszor a férjemmel is külön alszunk, mert annyira horkol (volt egy válaszoló, akinek a férje ugyancsak horkol, ő is szépen le lett pontozva - gondolom azok pontozták le, akik nem tudják, hogy a horkolás milyen idegörlő is tud lenni).

A sógornőmék 4 éves gyerekére visszatérve, ő már most egy igazi kis zsarnok. Nem tudom mi vitte rá őket, hogy együtt aludjanak, mert régebben úgy tudom külön aludt. Persze itt sokak szerint ez normális... Szerintem akkor sem!

Kérdező! A 2 perces fürdőszobai epizóddal kapcsolatban pedig ki kell, hogy ábrándítsalak. Van akit még a 10! éves gyerek jelenléte sem zavar a házaséletben. Sógornőmék is így hozták össze a kis zsarnok 4 éves gyereküket. Hánynom kell ha erre gondolok. A férjem világosította fel, hogy talán nem így kellene, mert a gyerek igenis felébred közben. :(( Ennek már végképp semmi köze a kötődő neveléshez, inkább csak primitívség kérdése.

Mint már mondtam én is alszok néha együtt a kisfiammal, amikor annyira rosszul alszik, hogy 10 percenként fel kell kelni hozzá. Átrakom magam mellé, és alszunk tovább mindketten. De ez nem mindennap van így, ezenkívül pedig a férjem sincs itthon minden éjszaka, mert dolgozik.

2014. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!