Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más 6 éves gyereke is ilyen?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más 6 éves gyereke is ilyen? Ezeket a dolgokat ráhagyjátok? Elég ijesztő, normális, hogy ilyeneket álmodok?

Figyelt kérdés

Lehet elsőre nincs összefüggés a két kérdés között, de nem akarok ezért kettőt kiírni...

Szóval nevelt lányommal (6 éves) eddig elég jól kijöttünk. Nem volt vele soha semmi bajom, de mostanában elkezdett szemtelenkedni és elég sok mindent "elenged a füle mellett". Ha van ilyenkor dac korszak akkor eléggé azt kezdte el élni. Nem is dac inkább csak elkezdett visszaszólogatni. Pl. "Most már fürdés idő van. Kádban szeretnél fürdeni, vagy tusolsz ma?" Eddig mindig rávágta mit akar, mostanában csak húzza az időt pl. a válsz: "Még gondolkozom rajta", "Még ezt a rajzot befejezem, majd utána megmondom". Tudja jól, hogy fürdés idő van de nem érdekli. Eddig ha mondtunk neki valamit elsőre megcsinálta, mostanában meg van hogy 2x, 3x is el kell neki mondani valamit, sokszor "húzza a száját" és próbálja az utolsó kis butaságot megmagyarázni hogy miért neki van igaza és nagyon lusta is lett mostanság. Kérdez valamit és ha nem tetszik neki amit válaszolok, megy az apjához hátha az majd mást mond rá. És ugyanez fordítva, ha az apja nem enged valamit akkor jön hozzám, holott tudja hogy (ha nem is értek egyet az apjával), de akkor se fogok mást mondani a gyereknek mint amit 2 perccel előtte az apja mondott neki. Szóval eléggé bosszantó tud néha lenni, de annyira nem veszem magamra ezeket a dolgait és elég jól le tudom kezelni a szitukat. Ami viszont zavar, hogy tegnap este azt álmodtam, hogy izomból püfölöm, tépem a kislányt. Torkom szakadtából üvöltöztem vele és vertem, mert szemtelen volt valamiért. És annyira valósághű volt az álmom, hogy eléggé megijedtem magamtól. Szerintetek ez mennyire normális? Az a baj, hogy engem mindig is úgy neveltek, hogy amit a felnőttek mondanak annak úgy kell lenni. Eszembe nem jutott soha anyumnak, vagy apumnak nemet mondani. Valahogy természetes volt, hogy amit mondanak annak úgy kell lennie. És most ugyanezt elvárom a kislánytól is és eléggé felbosszant mikor normálisan mondok neki valamit ő meg flegmán válaszol, vagy elengedi a füle mellett mintha meg se hallaná.


2014. máj. 15. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jól csinálod a dolgokat, de az is természetes, hogy dacoskodik, próbálkozik. Keress rá gyermekpszichológusok cikkeire, hogy megértsd, milyen korszakban van éppen a gyerek. (Ranschburg Jenő, Vekerdy Tamás)

Az álmod is normális, szerintem mindenki szívesen megcsapkodná néha a gyerekét. :)


Az pedig, hogy soha nem mondtál nemet a szüleidnek, lehet, hogy így emlékszel, de lehet, hogy neked is volt ilyen-olyan próbálkozós időszakod, csak nem emlékszel rá.

2014. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Gratulálok! Gyermeked belépett a kiskamaszkorba! Megértem az érzéseidet, nem egy egyszerű időszak! Én néha ébren is azt képzeltem, hogy akkorát leb..ok annak a szegény kicsinek, hogy a fal adja a másikat. Kb 1-2 év, és újra békesség költözik a házba, úgy cirka 4 évre. Aztán kezdődik a kamaszkor... khmmm


Mi most itt tartunk két kamasz fiúval, hát mit ne mondjak néha úgy érzem, hogy a Te álmaidat fogom valóra váltani :D


Na jó azért túl lehet élni, kitartás. Ez ezzel jár, nem tudod elkerülni. Most kell okosnak lenned, mert ő próbálgatni fogja sokáig a határokat.

2014. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, és ez még csak nem is igazi ellenkezés. Csak éppenhogy kezdi keresnia határokat.


Ami ésszerű és nem lényeges (pl. az a nyamvadt rajz tart még kb. 2 percig, hát nagy ügy) azt rá illik hagyni, had legyen a gyereknek személyisége; meg hát ha mindenben korlátozod meg fog útálni.


Viszont amihez ragaszkodsz, és főleg ha jó okkal (pl. közös vacsora, nézzen körül ha lelép a járdáról stb.), azt következetesen be kell tartatni.


Az a baj, hogy stresszeled magad, és nem veszed tudomásul/newm készítettek fel rá, hogy a gyerek lesz nagyobb mint 5 éves, ami az a kor ahol még éppen feltétel nélkül engedelmeskedik.

Mostantól visznt egyre többször el kell majd magyarázni, meg kell indokolni dolgokat (és kamaszként még akkor is az ellenkezőjét fogja csinálni!), mert hát elkezd agyat növeszteni.


Kitartás!

2014. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Álmodban kieresztetted a gőzt. Nem baj :)

Egyébként meg a 6 éves viselkedése normális. Az én lányom 1 hónap múlva lesz 6. Utolsó nagy beszólása: Be akartam gumizni a haját, már indultunk volna, rajtam befűzött edzőcipő, rajta egy sima belebújós, a hajkefe meg a nappaliban. Megkértem: Kicsim, kihoznád a hajkefét? Válasz: Mi vagyok én, a cseléded? Hát, bevallom, kapott egy taslit. Egyébként ez nem tántorította el a szemtelenkedéstől, csak kicsit visszafogta magát.

2014. máj. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizony így van másnál is .. nálunk is ! Nekem a lányom 3.-os (9 éves) és csak mostanában van hasonló ,mint amit te is írsz .
2014. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szerencsére még nem álmodtam ilyesmit, de én néha ébren is elképzelem, hogy lekeverek az ötéves nevelt lányomnak egy akkora pofont, hogy a fal adja a másikat.

Pedig nagyon szeretem őt, de van olyan, hogy annyira ki tud akasztani, hogy még én is megijedek magamtól. És sosem bántanám, még csak nem is kiabáltam vele az elmúlt két évben, amióta az életem része, de nagyon dühös tudok rá lenni időnként. Saját gyerekem még nincs, de anyukám azzal vigasztal, hogy anno ő irántunk is érzett így a húgommal, pedig mi a vér szerinti gyerekei vagyunk, és egyébként nagyon jó anyuka volt mindig is.

2014. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát én már csqk az álmot magyarázom meg, a többire már kaptál választ.

Ez egy vágyteljesítő álom volt. Ne ijedj meg a néven. Ez annyit tesz, hogy túl sok feszültséget nyeltel le, hogy az elméd így vezette le. Hidd el, ez nem olyan ritka. A gyerekeknél az a gyakori, hogy valaki mással vegeztetik el a piszkos munkát. Nálam gyakori volt, hogy álmomban a piszkaloimat idegen emberek verték meg.

Ne aggódj ez nem beteges, csupán az elméd így szabadul meg a stressztől.

2014. máj. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Egyenlőre még nincs gyerekem, szerintem 20 évesen még fiatal vagyok hozzá, de valamit tudok tanácsolni.


Egy kicsit később majd változtass a nézőpontjaidon.

Nekem olyan a mentalitásom, hogyha nekem azt mondják, hogy most azonnal csináld ezt, akkor már azért sem csinálom meg.

Ha valamivel rá akarnak kényszeríteni, akkor már később sem csinálom meg már azért sem.

Ez még gyerekkorban nem jellemző, de majd ha idősebb lesz, és neked továbbra is ilyen gondolkodásmódod lesz, abból bajok lesznek.

Kompromisszumokat kell kötnöd. Ahogy már előttem is írták, ilyen helyzetben pl.: hagyni hogy befejezze a rajzot, de utána irány fürödni!

Persze mérlegelni is meg kell tanulni. Van olyan szituáció természetesen, ahol nincs kompromisszum. Azt van, amit Én mondok. De ne az összes szituáció legyen ilyen.

Ha ezt nem teszed meg, a gyereked mindenhol ellent fog neked mondani.


Sok tiltás, parancsolgatás = Ahol tud a gyerek ellentmond.

Mindent megengedsz neki = Semmibe vesz téged, nem fog engedelmeskedni.

Kompromisszumokat kötsz = Kezelhető lesz a gyerek.


Persze nem akarom megmondani, hogyan neveld a gyerekedet, ezek csak szimpla tanácsok.

2014. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az iskola miatt változott meg.Változott valami az életében és ő is változik vele, el kellene vele beszélgetni.Lehet, hogy le van fárasztva, vagy ilyesmi...

A másik, hogy talán jobb lenne nem kérdezgetni, hogy pl most tusolni vagy fürödni akarsz?Hanem csak közölni vele kedvesen, de határozottan, hogy indulás tusolni.

2014. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
igen a gyerekek ilyenek. amket rosszul csinálsz az az h választási lehetőséget kínálsz és h vársz amíg őnagysága dönt. nem. megengeded a vizet,addig ő pakoljon össze,ágyazzon meg. aztán irány a kád. ha nem jön,viszed. ha nem pakol,nincs utána mese. ennyi
2014. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!