Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez normális a "mai" kamaszok...

Ez normális a "mai" kamaszok körében?

Figyelt kérdés

14 éves lányom van, aki életvidám, rendes gyerek. Ha megkérem, segít, jól tanul, nincs vele semmi gond, talán egy kicsit lusta. Zongorázni jár a zeneiskolába, kicsit néha keveset gyakorol, de ebből is 4-5-ös. A férjem lelépett, mikor a kislány 3 éves volt, de havonta hétvégékre el szokta vinni, nem is veszekedtem vele sem, kislányom is szeret hozzá menni, semmi gond nincs.

Arányag szépen tud rajzolni, meg néha látom is néhány rajzát, szokta is mondani, hogy ne zavarjam, mert gyakorol. Régebben mindig megmutatta, hogy miket csinál, de mostanában már nem teszi ezt. Arra gondoltam, hogy atlán kicsit személyesebbek a rajzai (fiúk, szerelem stb nem nagyon tudom, miket rajzolgathat egy 14 éves lány...) De egyik nap bementem a szobájába álítólag nem nyít az ablaka, és gondoltam megnézem.

És akkor vettem észre egy halom rajzot az íróasztalán. És egy kicsit meglepődtem.

Rengeteg rajzot találtam. Voltak ott nagy ruhás hölgyek, meg lufit tartó kislány, de találtam durvább képeket is.

Kicsit pszicho hatásúakat. A szemből véres könny folyik, felakasztott emberek furcsán mosolyognak, illetve furcsa fekete ruhás hölgyek.

Aztán injekciós tű, benne vörös folyadék (feltételezem vér) és folyik le az oldalán is. Mindenestere kicsit meglepődtem.

Ez normális? Vagy lehet, hogy horror filmeket néz a lányom? (ami meglepne, ugyanis iskolában nézték a kört, és akkor is kicsit meg volt ijedve szegénykém).

Rákérdeztem nála, de ő azt mondta kicsit idegesen, hogy ezek csak úgy jönnek.

Osztályfőnökénél is rákérdeztem, és ő azt mondta, hogy ugyanúgy teljesít az iskolában, semmi gond nincs vele, nem agresszív, nem is passzívabb. Odáig jutottam, hogy beszéltem a kis barátnőjével, megmutattam neki a rajzokat, és ő azt mondta, hogy a lányom néha a tankönyveibe is hasonlóakat rajzol, bár az ritka.

Nektek mi a véleményetek ezzel kacsolatban? Mutassam meg a rajzokat szakembernek? Vagy beszélgessek el a lányommal?



2014. ápr. 12. 15:19
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Semmi baja sincs, keresi önmagát. Így fejezi ki magát, ami jó ha a művészetek felé fordul.

Szerinted Tim Buton is egy pszichopata, mert olyan filmeket csinál?

Rossz példa, mert egy tehetségtelen szerencsétlen, de tuti nem veszélyes.

2014. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Van néhány rajz amit külön kiemelnék: Két nő ül egymással szemben, (egy csinosabban öltözött szőke, és egy fekete-fehérbe öltözött rövid fekete hajú) és a fekete egy pisztolyt tart, a másik, a szőke hölgy szájából pedig ömlik a vér. A szemei tágra vannak nyitva, a szembogara egy pont csupán, és nyitott szájjal nevet. Mintha valami démon lenne, vagy mi.

Van egy nő, aki félre hajtja fejét, szemébe félig bele lóg a haja, és vér folyik a szájából. Feltételezem, hogy nyakát szegte a hölgy.

Furcsa vámpír szerű arc, legalábbis két vért könnyező szem, és egy női száj, amiből szintén vér folyik.

Ja és a számomra legfurcsább, borzasztóan vékony kislány fekszik egy kórházi ágyon, és infúzió be van neki kötve, de a kórházi ágy tiszta vér, ugyanis a kislány szája nyitva, onnan került a vér az ágyra, és csöpög a padlóra. A lány szemei nyitva vannak, és kis pont mindkét szembogara, körülötte a szeme fehérje.

Nagyon köszönöm annak, aki elolvasta, és aki tud válaszolni!

2014. ápr. 12. 15:25
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel nincsen probléma, kicsit nagy a fantáziája :)
2014. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy csak kreatív. Anélkül, hogy el kellene dönteni vajon csak kreativitás ez vagy lelki probléma, támogasd őt ebben valahogyan, de ne túl egyértelműen, hogy megmaradjon neki a titokban alkotás érzése. Azért jó mindkét esetben ha így teszel, mert ha kreativitásról van szó, ez nem árthat, ha viszont valami lelki problémáról, akkor így elkerülöd, hogy elszigetelődjön az esetleges problémájával és túlságosan beleélje magát.
2014. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen osztálytársam általános iskolában. Még mindig ismerem, de már csak évfolyamtársam.

Ő is előszeretettel rajzolt ilyeneket, de nem lett belőle pszichopata. Pedig már lassan 18. :)

Emlékszem 8. osztályban rajzolt egy portrét egy vámpír csajról, akinek folyik a vér a fogáról. Annyira jól sikerült, hogy még licitáltunk is rá haverommal.

Sajnos haverom vitte el a kép 1500 forintért. :)

2014. ápr. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
87%
Hát, igazából ez lehet az is, hogy szimplán vagánynak tartja az ilyen rajzokat, vagy lehet az, hogy valami nem teljesen oké nála. Rengeteg szülő tett már fel ilyen kérdést, és mindig lány volt a gyereke. Volt amelyik széttrancsírozott hullákat rajzolt, meg kibelezett kisgyerekeket, stb., már minimum vagy 15 ilyen kérdést olvastam. Én is ismerek ilyen tini lányt aki ilyeneket rajzol. Ez már inkább egy ilyen divat lett, biztos, hogy neten keresett rá, és ott látta, hogy ez most mennyire trendi. Így akarnak különlegeset rajzolni, kicsit kilógni a többiek közül.
2014. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen apróságra nem kell figyelni,ha jó anya vagy,akkor nincsenek ilyen problémái.Lehet,hogy dolgoz fel rossz emlékeket,vagy esetleg egyéb rossz élményeket,rossz érzéseket.Nem szabad a saját lelki folyamatait megszakítani,mert abból lesz a baj.Nem az ilyen gyerekeket kell pszichológushoz mg pszichiáterhez vinni,hanem akiknek tényleg nagy bajuk van!
2014. ápr. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
100%
Ezzel a kislánnyal semmi baj nincs.Én is 15 éves vagyok és az összes Tini most ebben a korszakban van.A baráti köröm..és az egész iskola.Majd egyszer elmúlik:)
2014. ápr. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam :-). Úgy látszik kicsit idegeskedő anyuka vagyok, de jobb ez, mintha nem venném észre, és kiderülne, hogy tényleg "van valami" a lánnyommal.

Nem is reméltem, hogy ennyien írtok, köszönöm a válaszokat! :-)

Szerintetek akkor hagyjam, hogy ezeket rajzolgassa? Mivel úgyis elmúlik?

2014. ápr. 12. 15:56
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nincs semmi baja. :-) Én 14 évesen állandóan fegyvereket rajzoltam mindenhová, mégsem lett belőlem pszichopata.
2014. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!