Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok azokról az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok azokról az időkről, amikor a nők maximum 20 éves korukban férjhez mentek, sok gyereket szültek, és otthon maradtak háztartásbeliként?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 21:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Nézd meg azokat a nőket most...
2014. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem szívesen éltem volna abban a korban.
2014. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
65%
Nem mondom, hogy jó volt, de ez a mostani túlzó szabadság sem valami jó. Kezdünk elfogyni, mindenki azt hiszi van ideje. Pedig nincs. Mennyei lepontozás add be kérlek!
2014. máj. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%
Van benne szépség, de ugyanakkor picit riasztó is.
2014. máj. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Szerintem annak a kornak azért megvolt az az előnye, hogy sokkal több gyerek született, mint ma, amikor a nők először karriert építenek, majd házasságot kötnek (jó esetben), és szülnek egy-két gyereket. Ma meg lassan a cigányok túlszaporodnak minket.
2014. máj. 27. 21:18
 6/37 anonim ***** válasza:
29%

Szerencsére nem ismerek ilyet, pedig anyukám családja konkrétan falusi. Nem arra gondolsz, akik szegények voltak és azért maradtak otthon, mert amúgyis 6 osztályuk volt meg, mert el kellett menniük gazdag családokhoz dolgozni?


Vagy nem értem. Milyen régi idők? Mert mondjuk 40 éve mindenki, aki tudott, egyetemre járt, azalatt szült és utána dolgozott is.

2014. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
88%

Rettenet :0

Semmit nem csinálhattam volna, amit most csinálok, de mindent csinálnom kellett volna, amit nem akarok. :)

2014. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még teljesen más világ volt. Az emberek jártak kb. 6 osztályt, utána már dolgoztak. Hamarabb felnőttek, fel kellett nőniük.

Igazából ha jó volt maga a házasság, akkor élhettek boldog életet. Ráadásul akkoriban a házimunka sem egy könnyű valami volt.

2014. máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy Magyarországon igen kicsi körben létezett ez az életforma. Egy mezőgazdasági országban a háztatásbeli nem volt opció, feltéve ha nem akart éhen halni a család. Elég ha elmész bármilyen mezőgazdasági és néprajzi múzeumba megnézni mennyi munkájuk volt a földeken a nőknek. Így számomra a kérdés értelmetlen.
2014. máj. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
96%
Mikos kislány voltam, úgy képzeltem, hogy szépen elvégzem az iskoláimat, pontban 23 évesen lediplomázok, addigra már lesz egy komoly udvarlóm, és 24 évesen gyereket szülök, persze így is még le leszek maradva anyukámhoz képest. Nos, az egyetemen kicsit megcsúsztam, így pár évvel később végeztem a tervezettnél, de 28 éves vagyok, jó állással, tervekkel, és bár szomorú, de el se tudom képzelni, hogy férne bele egy gyerek. Persze lehet, hogy azért mert jelenleg nincs is kapcsolatom, de nem, abszolút nem érzem, hogy lemaradtam volna vmiről csak azért, mert nincs egy iskolás korú gyerekem. Másrészről sajnálom is, mert szerintem jobb fiatalon gyereket vállalni, kisebb korkülönbséggel jobban megértik egymást a generációk, és biztos jó lenne egy saját család is. De én szeretem, hogy sikeres vagyok a munkámban, s borzasztó nehezen adnám fel.
2014. máj. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!