Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok azokról az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok azokról az időkről, amikor a nők maximum 20 éves korukban férjhez mentek, sok gyereket szültek, és otthon maradtak háztartásbeliként?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 21:12
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
73%

1-es, hol látsz te már ilyen nőket? Már a mai 80 év körüli nők is dolgoztak.

Ez inkább a még régebbi korokra volt jellemző.

2014. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%
Bizony, bizony. Közéjük tartozott Mária Terézia császárnő és Viktória angol királynő is, aztán az egész birodalmukra kiterjedő kis háztartásukat egészen jól kormányozták háztartásbeliként, miközben férjük vadászott,tivornyázott, szerencsejátékot űzött, szóval majd belegebedt a sok elfoglaltságba.
2014. máj. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom hogy melyik korra gondoltál ? Mert speciel az én fiatal koromba is 18- 22évesen mentek férjhez a lányok szültek gyerekeket de nem maradtak otthon dolgoztak és nagyon sokan munka mellett tanultak is. Én ma 61 éves vagyok a fiam 43. Neki most van egy 5 és egy 1 éves gyereke amikor én voltam 43 ő már 25 volt. Szerinted?
2014. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
67%

Inkább felakasztottam volna magam.

Hol maradt volna a szabadság, a szórakozás?

"Ami egy hímnek, az nekem is jár"

26 leszek, van 1 gyerekem (21 évesen szültem), de nem tudnám feldolgozni, ha ezt úgy kéne megélni, hogy akkor kész, be is húzhatom a függönyt.

2014. máj. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
86%
Dédnagyanyámat tudnám mondani. 17-ben született, 39-ben házasodott és szült, majd 45-ben és 54-ben. Egész életében htb volt. Akkor volt ez módi. A lányai már mind dolgozni mentek házasság után.
2014. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
79%
Semmi jót. Azért volt ez úgy ahogy, mert elnyomták a nőket. Szerencsére ma már kezd összeroppanni ez az egész férfiuralom, mert működésképtelen.
2014. máj. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
87%
Azokat sajnálom, akiknek nem volt választásuk. Lehet szidni a mai világot, de tény, hogy ma a legtöbb ember dönthet. Nem egy huszonéves ismerősöm háztartásbeli, mert ezt akarta. Más karriert épt, mert ő meg erre vágyott. Az az ideális, ha az ember eldöntheti, mit szeretne, és nem egy véletlenszerű dolog (jelen esetben a neme) határozza meg az egész életét.
2014. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
87%
Azt nem értem, miért jó, ha több a gyerek. A több nem jobb. Kicsi ez az ország, nem férünk el, és munka sincs elég.
2014. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
88%
Jogos az előző felvetése. Minek kell minden családra 10 gyerek? Hogy lekörözzük a digókat? Ez szerintem hülyeség.
2014. máj. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
85%
Abban az időben a háztartás még nem olyan egyszerű volt, mint most. Nem volt eldobható pelus stb. Ha sok gyereket szültek, korán kellett kezdeni és sokáig tartott míg mondjuk mind a 6 gyerekkel terhes volt. Akkor nem gondolkodtak, hogy ez jó vagy nem, ez volt és kész. Valószínűleg nem volt annyira jó, mert megváltoztak a dolgok és a többség nem erre vágyik.
2014. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!