Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok azokról az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok azokról az időkről, amikor a nők maximum 20 éves korukban férjhez mentek, sok gyereket szültek, és otthon maradtak háztartásbeliként?

Figyelt kérdés
2014. máj. 27. 21:12
1 2 3 4
 31/37 mustafa33 ***** válasza:
96%

Ja, de a kérdés "azokról az időkről" szólt.

Azokban az időkben nem úgy gondolkoztak, hogy nem szülök, mert nincs mire, mert akkor nem mehetnék minden éven Malorcára vagy Antalyára vagy Hurgadába. Akkor szültek, mert akinek nem volt legalább három élő gyereke az öreg korára a szegény házban kötött ki. Mert nyugdíja csak a postásnak meg a vasutasnak volt.

2014. máj. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

21 és 23 évesen szültem. 26 vagyok és 5 éve itthon. Már megbolondulok és alig várom,hogy szeptemberben a kisebbik is menjen oviba én meg dolgozni...akár hova (na jó,azért azt még sem :P )


Hogy mit gondolok? Nem volt éppen az valami felemelő az akkori nőknek!

2014. máj. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
A hozzászólásokhoz azt is hozzátenném, hogy már amikor a szüleim fiatalok voltak,sokkal jobban támogatták a gyerekvállalást. Több támogatást kaptak, kevés olyan ember volt akinek "nem volt mire szülni". Jó eséllyel kaptak bérlakást, több szociális támogatást. Valamint régen nem volt ennyire karrier központú a társadalom. Már ami a nőket érinti. Persze általánosítás, biztosan akkoriban is volt olyan aki először karriert épített. Amúgy én még mindig úgy gondolom, hogy jobb fiatalon szülni, olyan 25 évesen. Nem értek egyet azzal, hogy 30 körül a legideálisabb, meg hogy "az a társadalmi elvárás". Én személy szerint szeretném megéri hogy a gyerekem felnőjön, lediplomázzon, sikeresen legyen, hogy láthassam az unokáimat. Nem lenne jó móka 60 évesen egy 20 éves gyereket istápolni, elindítani az életben. Persze ez csak az én véleményem. Én is diplomás vagyok, 24 éves, jövőre lesz a vőlegényemmel az esküvőnk, tehát nem kisebbségi vagyok, vagy tanulatlan, mielőtt valaki megcímkézne, hogy segélyre akarok szülni. :)
2014. máj. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
74%
Én nem élnék abban a korban. Nem vagyok gyerekmániás, 2 a max. amit vállalnék, több mellett megőrülnék, nem tudnék magammal törődni (azt meg telibetojom, hogy jaj, csökken a népsűrűség Mo.-n, nem attól leszünk jobbak, hogy sokan vagyunk... cigányprobléma az egyetlen, ami miatt ez fontos lehet, de azt sem azzal kellene kompenzálni, hogy boldog-boldogtalan, jó és rossz anyatípus is sok gyereket vállal). háztartásbeliként sem érezném jól magam, egyszerűen kiráz a hideg attól a gondolattól, hogy a mosás-főzés-takarítás az életcélom, kihívásokra vágyom, arra, hogy önállóan is el tudjam magam tartani, ne függjek senkitől anyagilag. Az is tetszik a mai világban, hogy már nem kell lenyelnem és eltűrnöm azt, ha a férjem verne vagy megcsalna, és ha válásra adnám a fejem, nem én lennék a környék rossza.
2014. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
22%
Az én szemeim előtt is az van,hogy nem nagymamaként szeretném a gyerekeimet felnevelni! Akkor én már unokázni szeretnék és a saját életemet élni,úgy hogy a gyerekeim eljönnek hozzám és hozzák az unokákat is stb.
2014. máj. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
26%

ha megnézed most is azok a nő szülnek fiatalon akiknek semmi céljuk az életben, letesznek egy érettségi, vmi noname okj-t, dolgoznak 2 évet minimálbérért, és hupsz véletlen becsúszik a gyerek, aztán még 2 és sosem mennek dolgozni és sírnak, hogy jaj de csórók.

meg is érdemlik!

2014. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Itt mindenki olyan pesszimista, tessék mindenkinek vigyázni magára. 30 évesen még bőven megéri bárki, hogy lássa a gyerekeit felnőni.
2014. máj. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!