Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok a nők, akiknek a férje/pá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a nők, akiknek a férje/párja minimálisat vagy egyáltalán semmit sem vállal a háztartási feladatok közül, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

A lakótársam egy fiú, én lány vagyok. Havi egyszer ő mosogat, és kb. istenként kell érte tisztelni. (amúgy tök cuki emiatt.:D) De sosem takarít, tényleg soha, mosni eszébe sem jut. Ki tud teregetni, ha megkérem, de baromi csúnyán. Nagyon félek, hogy ilyen párt fogok csak találni, aki majd néha "segít" (??) a házimunkában, ha szerencsés vagyok.


Ha azt akarom, hogy tiszta legyen a lakás, én veszem kezembe a dolgokat. Pl. szemetet csak akkor viszi le, ha előkészítem, amúgy én vinném le. Főzni csak hétvégén szoktunk, akkor közösen bohóckodunk valamit a konyhában.:)


És eszembe jutott az itt levő rengeteg kérdés, amiben ez és még ezernyi dolog a nők "feladata". Gondoltam, rákérdezek, hogy bírjátok? Pl. lelkileg: "miért nekem kell ezt csinálni?", "azért, mert nő vagyok?" és fizikailag is hogy bírjátok, pl. a kádsikálást, stb-t?


27 L, 25 F



2014. jún. 15. 21:11
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%
A férfiakat "irányitani" kell, mert eszükbe nem jutna maguktól.
2014. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

A táblázat onnan jutott eszembe, hogy mi 4-en laktunk együtt lányok egyetemi évek alatt és csináltunk táblázatot. Aztán egy idő után már nem is kellett táblázat, mindenki automatikusan végezte a dolgát.

Megbeszélitek, hogy vagy minden munkában osztoztok vagy megbeszélitek, hogy ki milyen munkát csináljon. Mert valójában nem is kell mindenféle munkát ráerőltetni a másikra, hanem azt is esetleg meg lehet beszélni, hogy mit csinál szívesebben a másik. pl. az én házitündérré nevelt férjem továbbra sem mosogat, ha nem muszáj, mert utálja. De nem is kényszerítem rá, mert helyette pl. neki nincs baja a porszívózással meg a felmosással, így azt mindig ő csinálja.

2014. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
nem! két külön van, együtt mossuk a ruhákat, mert nagy a mosógép, de azért ez nem eget rengető kérdés:))
2014. jún. 15. 21:54
 24/51 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyértelműen a nő butasága, ha belemegy egy olyan kapcsolatba, ahol neki teljes mértékben ki kell szolgálnia a férfit. Ha ebbe belement, aztán meg nem bírja, azért csak és kizárólag önmagát okolhatja.

Én egészen biztosan nem tudtam volna hozzámenni egy olyan férfihez, aki egy szalmaszálat sem tesz keresztbe otthon. De nem is ilyen a férjem.

Ha neked megfelel, hogy kiszolgálsz egy férfit, aki ráadásul még csak nem is a férjed, akkor valószínűleg ezt fogod tenni házasságban is, de ezzel csak magadnak okozol a kelleténél több problémát. Viszont mindenki azzal rontja el a saját életét, amivel akarja.

2014. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell megcsinálni semmit, ha nincs kedved. Ha olyan nagy a dzsumbuj, és zavarja a másikat, akkor úgyis feltalálja magát. Mindegy, hogy milyen kapcsolatban állsz vele. Csak a férfiak szeretik elhitetni a nőkkel, hogy nem értenek semmihez, emiatt kell mindent a nőnek elvégeznie. Így aztán a nők nagyon pengének gondolják magukat takarítás terén, a férfiakat meg "tök cukinak". A szerelés/telepítés/bútorpakolás meg általában fordítva működik: a nő játssza a tehetetlent, megkéri a férfit, mert nincs ehhez türelme, és a férfi nagyon pöpecnek gondolja magát, amiért el tudta végezni a rá bízott feladatot.
2014. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak úgy halkan jegyzem meg: fordított eset is elő szokott ritkán fordulni, amikor a nőnemű lény magától nehezen látja meg a háztartási feladatot. Persze ez azért az évtizedek múltával mégis csak bezökken a normális kerékvágásba. Szóval lehet úgy is megközelíteni a dolgot, hogy kinek hol van az ingerküszöbje. A tevékenységeket meg meg lehet tanulni, ráadásul egy kis humorral meg határozottsággal rá lehet venni a másikat a tevékenységre. Az ingerküszöbök eltérése persze mindig megmarad, sőt bizonyos berögződött szokásoké is.
2014. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ez a lényeg..

Hyg nem kell kibírni.. Nem kell eltűrni..

Valoszínűleg, ha így lett volna, akkor nem jutunk el a házasságig, mert én nem tűröm, hogy ha ugyanannyit dolgozunk mindketten, akkor ne ugyanannyit végezzünk itthon is.

Akinek pedignjó úgy, annak jó úgy, és nem okoz nehézséget, vagy megalálzkodott az elején, és hagyta rosszul kialakulni a rendszert..

Utána már nehéz helyrehozni, de nem lehetetlen, de ráistud menni egy házasság is erre.

Nekemismlakőtársam volt egyébként, ahol hasonlő gondok voltak, igaz ő is nő volt..

2,5 hónapig bírtam..addig nemtudta,nhogy van felmosőszettünk, és azt hitte nem piszkolődik( télen) a padló, vagy nem is tudom..

Ő "megszökött" elköltözött, a másik helyen 2 hétig tűrték, és kirakták:) az hiszem énürelmes voltam...

2014. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
67%
Nem rajongok a házimunkáért s főleg azért mert egyedül végzem,de viszont nem róhatom le páromnak,hogy miért nem segít. Jelenleg még szeptemberig itthon vagyok,ráérek,de ha dolgozni megyek is így fog maradni minden. Ő (is) dolgozik,meg fusi munkákat végez,hazajön,akkor a kertben/udvaron tesz vesz: füvet nyír,fát vág stb. tehát ő inkább a ház körüli teendőket végzi,így azt hiszem fifty-fifty az arány.
2014. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
Úgyisten, mekkora igénytelen disznó lehet, már bocs:S Nekem az egyik rokonom ilyen. Ugyanannyi idős, mint a lakótársad, nem dolgozik és nem csinál semmit. Már akkora mocsok van körülötte, hogy az gusztustalan. Nekem sose lesz ilyen párom, mert ennyi erővel egyedül is lehetek. Egy ilyen "társnak" semmi értelme.
2014. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
sokat dolgozik, és nem igénytelen, nem élünk rumliban (saját területét rendben tartja):D valahogy nem koszolódik a lakás, számomra is rejtélyes módon.:)
2014. jún. 15. 22:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!