Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azok a nők, akiknek a férje/pá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azok a nők, akiknek a férje/párja minimálisat vagy egyáltalán semmit sem vállal a háztartási feladatok közül, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

A lakótársam egy fiú, én lány vagyok. Havi egyszer ő mosogat, és kb. istenként kell érte tisztelni. (amúgy tök cuki emiatt.:D) De sosem takarít, tényleg soha, mosni eszébe sem jut. Ki tud teregetni, ha megkérem, de baromi csúnyán. Nagyon félek, hogy ilyen párt fogok csak találni, aki majd néha "segít" (??) a házimunkában, ha szerencsés vagyok.


Ha azt akarom, hogy tiszta legyen a lakás, én veszem kezembe a dolgokat. Pl. szemetet csak akkor viszi le, ha előkészítem, amúgy én vinném le. Főzni csak hétvégén szoktunk, akkor közösen bohóckodunk valamit a konyhában.:)


És eszembe jutott az itt levő rengeteg kérdés, amiben ez és még ezernyi dolog a nők "feladata". Gondoltam, rákérdezek, hogy bírjátok? Pl. lelkileg: "miért nekem kell ezt csinálni?", "azért, mert nő vagyok?" és fizikailag is hogy bírjátok, pl. a kádsikálást, stb-t?


27 L, 25 F



2014. jún. 15. 21:11
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

"Jó magasra tették a lécet nekem.:)))"


Akárcsak nekem, plusz szerintem még fentebb is tettem magamtól.

Én már ott tartok, hogy attól is kivagyok, ha a férjem által nevezett házimunkát, valaki segítségnek nevezi :)

Mikor kérdezik, hogy neked segít a férjed otthon?


Nem segít. Csinálja ő is. Nagy a különbség. Én sem mondom, hogy segítek neki pénzt keresni. ÉS valahogy a kérdést sem hallom sosem fordítva, hogy azt kérdeznék egy nőtől, hogy segít-e pénzt keresni a párjának.

Nyilván most az eltartott nőket nem értem ide, de az megint egy más szitu. A GYEDen levőket sem szoktam érteni, hogy miért érzik úgy, hogy nekik kell mindent csinálni. Az nyilvánvaló, hogy fizikálisan többet vannak otthon, de nem a férjük tartja őket, ha egyszer GYED-et kapnak, akkor tettek is érte.

Na mindegy, mindenki úgy csinálja, ahogy nekik jó, de végighallgatni nem szoktam azokat a nőket, akik panaszkodnak, hogy ki KELL szolgálni a párjukat. Ők választották ezt. Nem kell.

2014. jún. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apukám tette "magasra" a lécet. Anyu mesélte, hogy megbeszélték, hogy apu fog porszívózni, anyu hallotta is, hogy a nappaliban csukott ajtó mögött megy a porszívó, megnyugodva folytatta, amit csinált. Már egy jó ideje ment a porszívó, amikor kezdett neki valami gyanús lenni. Bement a szobába, apukám a kanapén ült és olvasott, és kiderült, hogy felvette a porszívó hangját magnóra, és onnan ment:D


Na ez a hozzáállás rajtam is meglátszik, csak nekem azért ciki, mert én vagyok a feleség:D A kompromisszum és a béke nevében így megosztjuk a házimunkát:)

2014. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Én ezt láttam otthon, hogy a nő házicseléd, valahogy nem óhajtom követni. Amúgy, mi lesz ezekkel a fiúkkal, ha asszon kidől (elhagyja, megbetegszik, esetleg meghal?)
2014. jún. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

Jelenleg háztartásbeli vagyok (közös megegyezéssel, átmenetileg), és még így sem vagyok cselédnek nézve, szóval számomra teljesen nonszensz, hogy te meg a lakótársadra mosol, meg helyette takarítasz, miközben ugyanannyit dolgozol. De még ha kevesebbet is dolgoznál, a lakbért gondolom felezitek, ilyet még nem is hallottam, hogy valaki a lakótársa helyett robotol (csak koleszban voltak lakótársaim, de keményen kinéztük a lusta, trehány alakokat).

Amikor meg dolgoztam (illetve ha majd megint fogok), akkor elképzelhetetlen számunkra, hogy én csináljak mindent, így nem is megterhelő lelkileg sem a házimunka. Megosztjuk aszerint a feladatokat, hogy kinek mihez van kedve, és a legtöbb dolgot együtt is végezzük, így nem unalmas.

Pl. én főzök, férjem közben mosogat, így nem gyűlik fel a szennyes, és jókat is beszélgetünk közben. Vagy én kitakarítom a fürdőt, ő azalatt a szobánkat. Ő söpör, én felmosok, stb. Vásárolni együtt szoktunk, úgy gyorsabb, a szemetet meg mindenki kiviszi, amikor látja, hogy kell, nem túl megterhelő pár métert megtenni egy kukáig...

Most nyilván min. 90%-át én csinálom meg a házimunkának, de nem teher, elvégre én vállaltam, és a férjem még így is beszáll sokszor (önként), mert az elméleti munka mellett jól esik neki a monoton mosogatás pl.

2014. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Nem az a kérdés hogy másnál hogy van, hanem az hogy TE hogyan viseled?

Mi a megoldás?

A megoldás egyszerű. Ha úgy érzed, hogy nem egyenlő bármiben az elosztás akkor beszéld meg! Ne itt, hanem vele a társaddal! Mondd el neki, hogy Téged mi zavar és, hogy Ő hogyan látja ezt a helyzetet.

Egyszerűen tedd fel a kérdést neki, hogy

Igazságosnak tartod, hogy ugyanannyit dolgozunk ugyanannyit rakunk be a közös kasszába, de én mosok takarítok mindent én csinálok? Szerinted ez igazságos?

VAGY

Egyszerűen légy okos és csináltass meg vele mindent! Ha elég okos vagy akkor ezek a kérdések fel sem merülnek!

Tudni kell a férfiakkal bánni és akkor azt csinálnak amit csak akarsz. Elmosogatnak kitakarítanak még meg is főznek! Csak tudni kell velük bánni. Ismerni kell Őket.

Próbáld elérni női praktikákkal, azt ami neked nem tetszik, úgy hogy had higgye azt, hogy Ő irányít ez fontos!

A lényeg hogy elérd a célod és Ő is és Te is boldog légy!

Ehhez egy kis női praktika kell csak nem pedig lázadás és feminizmus.

2014. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Amikor összeköltöztem a (mostmár) férjemmel, akkor főállásban alkalmazottként dolgoztam, ő is dolgozott. Minden háztarási munkát én végeztem, legtöbbször a főzést is. Nekem nem volt gond, valahogy ez sosem jelentett problémát. Pár évig így ment. Ma már közös vállalkozásban együtt dolgozunk és úgy szoktam csinálni, hogy ha felhalmozódik a házimunka akkor egy napot itthon maradok és megcsinálok mindent. Persze így könnyű, de mondom munka mellett sem jelentett gondot nekem, hogy egyedül én csinálom.
2014. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
köszi utolsó, te megvalósítottad életem álmát. Mindig arra vágytam, hogy sokkal butább és sokkal szebb legyek, akkor majd elvesznek feleségül. Neked sikerült:D
2014. jún. 17. 13:08
 48/51 anonim ***** válasza:

Mivel én korábban érkezek - 4-5 felé - meg tudom csinálni.

- konyha felsöprés, mosogatás kb. negyed óra

- portörlés, porszívózás heti 1-2x, de az is negyed óra

- főzni közösen szoktunk hétvégén

- mosógép kimos, teregetni közösen

- kádSIKÁLÁS? Na, ott már gáz van, ha sikálni kell. Heti egyszer (a mosdót 2-3x) kitörlöm vízkőoldós cuccal, kb. kettő perc, WC dettó.


Én jövök előbb, evidens, hogy megcsinálom - persze, néha hagyom a fnébe, akkor hétvégén közösen -, meg jobb szeretem egyedül. Bekapcsolok valami zenét, teli torokból énekelek és így pikkpakk megvan.

A rendetlensége kicsit zavar, de a cuccait lerakom az ágyára, és elpakolja (nem nyúlok a szekrényébe, és ő sem nyúlhat az enyémbe az engedélyem nélkül - mivel otthon rendszeresen átkutatták a dolgaimat, ez nekem kényes téma).

2014. jún. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
Na most nem azért, de ez a 15 perc porszívózás nagyon klasszul hangzik. De az én szüleimnek pl. egy cirka 350 nm-es polgári háza van. Amit anyám akkor se tudott volna rendben tartani munka mellett, ha beleszakad, rengeteget kellett otthon segítenem, gyakorlatilag suli után nem tanultam, hanem takarítottam, és még volt egy hatalmas porta is, ahol le kellett nyírni a füvet. Bátyám néha nagy kegyesen lenyírta a füvet, de többnyire az is az én dolgom volt, mert én egyetemista voltam, tehát ráérek. Fél éve költöztem el, azóta senki sem takarít... Most nekem kéne terhesen hazamenni porszívózni? A szüleim napi 14-16 órát dolgoznak és kemény fizikai munkát végeznek. Persze náluk az lesz a megoldás, hogy felvesznek valakit, de akinek nincs rá pénze, mit csinál egy ekkora házzal? És ez nem egy drága rózsadombi villa, csak egy teljesen szokványos polgári ház, elég sok van nálunk a városban.
2014. jún. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:

mosogatógép, szárítógép, indukciós tűzhely, mikrohullámú, elektromos sütő esetleg robotporszívó és máris meg van oldva a problémák nagy része.


Amúgy a vázolt szituban mi úgy csináltuk, hogy aki főzött az nem mosogatott, aki porszívózott az nem mosott fel vagy hetenként más takarította a közös részeket. A saját szobáját meg mindenki maga. Természetesen, ha nem tudta hogy kell csinálni mindenki kapott segítséget, azaz el lett neki mondva, hogyan kell csinálni:)

2014. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!