Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan házas ember,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan házas ember, aki társával teljes, tökéletes harmóniában felnevelt gyermek (ek) et?

Figyelt kérdés

Arra irányulna a kérdésem, hogy van-e olyan házasság, ahol nem volt soha egy-egy nagyobb vita - természetesen kisebb nézeteltérésről lehet szó -, hanem csupán teljes harmónia, egyetértés, szeretet, béke és biztonság.


Ha ez mind teljesül, milyen a szülő-gyermek kapcsolat? Milyen a viszony a szűk családon kívüliekkel?


Van egy olyan elméletem (gondolom nem csak nekem, ez csupán szavajárásom :D), miszerint ahhoz, hogy teljes, érző emberek legyünk, mindenképp szükség van vitákra, lelki sérelmekre a legszűkebb társadalmi szerveződésünkön belül is. Ez formál minket, ez tesz életképessé. Muszáj, hogy mindenkit érjen a családon belül valamilyen sérelem. Ezért érdekelne, hogy milyenek egy "tökéletes család tökéletes gyermekei".



2014. júl. 8. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

NEkem mindig az jut eszembe, mikor valaki a fél (vagy egész) családját megöli, hogy mindenki azt mondja róluk, hogy pedig soha egy hangos szó...


Én úgy gondolom, ahol soha nincs vita, ott egyik (vagy mindkét) fél magába fojtja a bajokat a békesség kedvéért. Nem hiszem, hogy ez jó.

2014. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. Persze ha a vita, vitát jelent, és nem tányércsapkodást, egymás sértegetését.
2014. júl. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is hasonlóképpen gondolom. Pont ezért vagyok arra kíváncsi, van-e itt olyan, aki a házasságát "tökéletesnek" érzi.
2014. júl. 8. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Ha vannak is ilyenek, ők nem itt lógnak, az tuti :)
2014. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én a vitákkal együtt érzem tökéletesnek, bármennyire is hangzik furán... Volt olyan kapcsolatom, ahol csomó komoly konfliktus volt, de ilyen "lassú víz partot mos", lassú, szenvedős beszélgetésekben úsztunk, úsztunk a szarban.

A férjemmel imádjuk és támogatjuk egymást, ha vita van, az hangos, és általában nevetéssel és szerelemmel zárul. A konfliktusaink megoldása általában még közelebb hoz.

Nekem jobban tetszik a vitás, hangos házasság, és harmonikusabbnak is érzem, mint a mindent lenyelős, csendes lassú vizet.

2014. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bár nem felelek meg a tökéletes házasember gyerekekkel kritériumnak, mert nem a saját gyerekeimet nevelem, hanem a testvéreimet, de azt gondolom, hogy a gyerekek és köztem lévő kapcsolat inkább szülő-gyerek mintsem testvérkapcsolat.


Úgy gondolom, olyan nincs, hogy két vagy több ember konfliktusok nélkül, legyen az kisebb vagy nagyobb, tudna együtt élni. Aki azt állítja, hogy lehet, nem mond igazat.

Tökéletes család nincs, hiszen tökéletes ember sincsen. Mindenki a saját életkorának megfelelő problémákkal rendelkezik, és ez így van jól.

Ettől függetlenül lehet szeretet, béke és harmónia. Az, hogy vannak viták, annyit jelent, hogy emberek vagyunk, saját akarattal, elképzelésekkel, aminek nem kell mindig egyezni a másikéval. Azzal nem értek egyet, hogy a házastársak vitáit a gyerekek előtt kell lerendezni. Nem, ahhoz nekik semmi közük, mert nem értik, nem látják a teljes képet, és téves következtetéseket vonnak le, úgyhogy erre én és a férjem is gondosan ügyelünk.


Emlékszem, egyszer a legkisebb tesóm valahogy végighallgatta egy vitánkat - ha veszekszünk, elég hevesek vagyunk -, és megkérdezte, hogy most akkor el fogunk válni, neki vissza kell menni az anyjához? Óránkon keresztül sírt, mire sikerült megnyugtatnom. Mondanom sem kell, rettenetesen éreztem magam.


Tökéletes nincs, és nem is kell, hogy legyen, az úgy olyan unalmas.

2014. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!