Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mikor érdemes házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor érdemes házasodni?

Figyelt kérdés
Én 21 éves vagyok barátnőm 25 éves úgy gondolom jól meg vagyunk. kb kettő és fél éve vagyunk együtt voltak kisebb nagyobb vitáink de megvagyunk. Mikor érdemes össze házasodni ? Mikor érzi azt az ember , hogy eljött az ideje? Egyre többet gondolok rá főleg mikor csak ketten vagyunk 2-3 napig a házban és magunkra főzünk, mostunk, takarítunk. Nekem egy és fél év van az egyetemből amit levelezőn végzek mellette dolgozom ő is dolgozik. Házunk persze nincsen. Egyre jobban érlelődik bennem a gondolat. Beszéltem már vele is erről és össze is házasodna velem de nem tudjuk megmondani mikor kellene ezt megtenni. Nagy esküvőt nem szeretnénk csak család és barátok. :)

2014. júl. 14. 17:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

Eljegyzés és összeköltözés után 1-2 évre.

Amikor megérik rá a pár mindkét tagja.

2014. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%

Én híve vagyok a "lakva ismerszik meg a másik" elvnek, így nálam elő feltétel, hogy 1-2 évet ketten éljünk külön a szülőktől, mert ennyi idő alatt előjönnek a rejtett problémák. Az teljesen más, amikor a szülő, akarva, akaratlanul bedolgozik a gyerekek alá. A kihívás ott kezdődik, hogy a napi dolgokat magatoknak kell megoldanotok.

Ez a "szűrő" eddig bejött, mert volt olyan barátom, aki már pedzegette a házasságot és fél év együtt lakás elég volt ahhoz, hogy tudjam, nem vagyok összeillőek.

Életkorhoz, "járáshoz" nem kötném, mert mindenki más, eltérő a számára megfelelő életkor és együtt töltött idő.

2014. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
20%
sose
2014. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
37%

2-3 év együttélés után már nyugodtan lehet az eljegyzés, szóval olyan 3-4 év tájékán az esküvő. Ennyi azért minimum kell, hogy megismerjétek egymást és felelősségteljes döntést tudjatok hozni.


Az, hogy 2 éve jártok és néha egymásnál alszotok a komoly kapcsolattól igen messze áll. Majd ha felnőtök, dolgoztok mindketten, eltartjátok magatokat, akkor elkezdhettek gondolkodni ezen, addig felesleges, mert csak iskolás gyerekek vagytok.

2014. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
40%

Én még belevenném a gyerekvállalást is. Egy párkapcsolatban megvannak a lépések-akadályok, amiket ha kiáll a pár, akkor össze lehet kötni az életüket. Először csak együttjárnak-ha még ezt se bírják nagyobb gondok nélkül, nem szabad a következő lépcsőfokra fellépni, ami nem más, mint az összeköltözés. Az összeköltözés során kiderülhetnek új dolgok. Összeköltözéssel egy időben, vagy egy újabb lépcsőfokként a bizalom elmélyítése érdekében közös kasszát alapíttatnék. Ha közösen tudnak bánni a pénzzel anélkül, hogy ujjal mutogatnának egymásra, hogy én 5ft-tal többet adtam bele, az már egy jó jel. Önzetlennek kell lenni egy párkapcsolatban. Ha ezek jól működnek és anyagilag és érzelmileg felkészültek a gyerekvállalásra-minden körülmény meg van teremtve-, akkor következő lépcsőfoknak raknám a gyermekvállást, ugyanis ez is egy megváltozott helyzet. Lehet, hogy mondva egyeznek a gyermeknevelési nézeteik, de élőben már eltérőek lehet, hogy a gyerekvállalás után hormonálisan egyik vagy másik fél változik-hány olyan van, hogy 1-2 éves gyerek szülei válnak....spórolnának a válóperen, ha előbb vállalnának gyereket és utána házasodnának, ha működik. És következő lépcsőfok lehetne a házasság.

Ez csak az én "lépcsőm", nekem ez vált be.

3 év együttjárás, 3 év együttlakás és 3 éveel az első gyerek vállalása után házasodtunk, majd 9 évvel az első randi után. Lassan 1 éve házasok.

Persze ez csak az én elképzelésem. De nagyjából ép eszű ember így gondolkodik. Kicsit megcserélgetve egy-két lépést.

2014. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Akkor, ha szeretitek egymást, közösek a céljaitok, elképzeléseitek, tolerálni tudjátok a másik hibáit és mindketten akarjátok.

Ehhez nem kell sem eljegyzés, sem együttélés.

Ha két és fél év alatt nem ismertétek meg egymást, akkor együtt élve sem fogjátok.

Ennyi idő alatt már tudhatjátok, hogy a másik rendes-vagy rendetlen, mos-e fogat, mos-e kezet evés előtt? rendbe rakja maga után a konyhát, fürdőszobát stb.

A munkamegosztást célszerű a házasság előtt megbeszélni.

2014. júl. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
12%
SOHA!!!
2014. júl. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Mire vartok jon egy jobb szebb okosabb?

Ha szeretitek egymas hazasodjatok ossze hiszen egy elettarsi kapcsolat ugyanugy tonkremehet mint egy hazassag.

Probaljatok meg kozossen es elhatarozas kerdese mukodni fog a hazassag.

Ha hisztek abban egymashoz valoak vagytok nem kell jegyesseg proba elettarsi kapcsolat felesleges.

Ha nem mukodik egy elettarsi kapcsolatbol valo kilepes ugyanolyan fajdalmas mint egy valas nincs kulonbseg.

2014. júl. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó elég hülyeség amit írsz. Ilyen alapon a szakadékba is ugorhat az ember minek várni egyszer úgyis meghal mindenki.
2014. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Amikor úgy érzed, hogy megtaláltad azt az embert, akit annyira szeretsz, hogy vele akarod élni az életed. Sem a korotok, sem az nem számít, mennyi ideje vagytok együtt. A kapcsolat MINŐSÉGE a lényeg.


Én 24, a férjem (majdnem 21 volt amikor összejöttünk. (Másfél hónappal az után töltötte a 21-et hogy összejöttünk.)


1 hónap kapcsolat + 17 hónap jegyesség után (ebben az utolsó fél év együtt élés volt), házasodtunk össze. Mi úgy éreztük, érettek vagyunk rá, erre vágytunk, megtettük.:) Azóta sem bántuk meg. A férjem annyit mondott, ha újra csinálhatná, akkor is így döntene, kivéve azt, hogy nem várt volna másfél évet az esküvőre:D hanem fél év után elvett volna:) Egymás lelki társai vagyunk, mindent megbeszélünk. Ez a lényeg.


28/N, 25/F

2014. júl. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!