Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodni, de hogyan? Szerelem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodni, de hogyan? Szerelem vagy csak "beérik" valakivel?

Figyelt kérdés
Olyan kérdést teszek fel, amit nyílvánosan, a nevem vállalásával nem tennék, mivel kissé talán sértőnek tűnik. Az emberek sok okból házasodnak, vagy éppen nem, de engem az érdekel, hogy az olyanok, akik pl. kevésbé szép emberek (ez pl. relatív, de máshogy nem tudom megfogalmazni), azok mi okból házasodnak össze? Úgy értem van egy kevésbé szép nő, aki valjuk be nem a férfiak álma, és mégis van valakije, aki kevésbé szép férfi, de mondjuk nem az ő ízkése. Akik nem válogathatnak, azok csak beérik egy kevésbé vonzó férfival/nővel, vagy tényleg egymásba szerethetnek? Házasság, de mi okból? Szerelem, érdek, vagy mert csak nincs más?

2014. júl. 7. 10:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
68%
A kérdésnek ugyanúgy semmi értelme, mintha a kiinduli tézis az lett volna, hogy szep emberek (amugy a szépség szubjektív, nem objektív) azert házasodnak, hogy legyen kit mutogatni a világnak, a gazdagok meg csak a pénzüket hazasitjak, stb stb stb...Persze lehet ez is, qz is, meg 1000 más ok is.
2014. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
41%

"Házasság, de mi okból?" Ha oka van az már ezerszer is rossz! Célja legyen!

A (KIVÜLÁLLOK SZÁMÁRA) kevésbé "szép emberek" lehetnek szerelmesek egymásba nagyon meglepö modon.!!! Söt a szépségnek és a szerelemnek semmi köze egymáshoz.

A nagy, lángolo szerelmek nem szoktak házasságba torkollni! Ha mégis házasság lesz belölük, általában gyors válás a vége.

2014. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj, de nagyon gyerekesen gondolkodsz. Már-már szánni való. Szerinted csak a kinézeten múlik az emberek boldogsága meg a házasság?
2014. júl. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
67%
Meg ne sértődj de a legjobb eset ha te valami 12-14éves unatkozó tini vagy! Mert ha nem akkor sűrgősen gondolkodj el a gyógykezeléseden! Sajnálom hogy választ nem adtam, de kérdést sem találtam ami válaszra méltó lenne!
2014. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
61%

Apukám mindig azt mondta, nézzem meg, hogy a csúnya lányok hamarabb elkelnek, mint a szépek. A buták szintén hamarabb, mint az okosak. És ennek az az oka, hogy csúnya és buta több van, mint okos és szép. Ezért az utóbbiak nehezen találnak magukhoz való párt.


Nem tudom, hogy ez igaz-e, mert még senki sem házas a baráti körömből, ismerőseim közül sem. (26 vagyok)


Én úgy gondolom, hogy a nem annyira szép embereknek talán jobb lehet a személyisége, mert muszáj nekik. Egy szép lány akkor is kelleni fog a férfiaknak, ha pl. ellenszenves és bunkó. Egy kövér/ronda meg csak akkor, ha mellette mosolygós meg ilyesmi.


És szerintem lehetséges, hogy tényleg egymásba szeressenek a csúnya emberek, nem tudom igazán, ez hogy van. Van egy csúnya barátnőm, ő összejött egy csúnya pasival, aki nem tetszett neki elsőre (hiszen neki is a szépek tetszenek), de aztán beleszeretett. És olyan, "jól van ez, ő nem csal meg sosem" érzése van vele kapcsolatban.


Nagyon érdekes ez a kérdés, kérdező!:)


26l

2014. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
79%

Egy kicsit én is sajnállak, amiért ilyen felszínes vagy.


A szépség egy múlandó dolog. Apukám fogalmazta ezt meg nagyon jól. Mikor elért abba a korba, hogy már megszeretett volna állapodni, akkor azért kezdett anya után járni, mert "ragasztó" személyisége van. Így fogalmazta: "Volt szebb, volt csinosabb anyádnál, de nekem egy olyan ember kellett, akivel családot lehetett alapítani aki összetartja a családot, mint egy ragasztó."


Na látod, apukámnak pl. ez volt a fontos. Szeretik nagyon egymást, ragaszkodnak egymáshoz, és lám működik már lassan 35 éve.

Most ezzel nem azt akartam mondani, hogy nem tartja szépnek vagy csinosnak anyát, vagy hogy akkor nem tartotta, csak amikor házasságra adta a fejét, neki a belső értékek voltak inkább fontosabbak, hiszen tudható, hogy hiába minden akaraterő. A feszes bőr egyszer ráncos lesz, és májfoltos, a haj megőszül, netán dundi öreg lesz a másikból, vagy lógni fog a fülcimpája.


És aki egy ÉLETRE tervez, az inkább olyan embert választ, akivel tényleg egy család lesz, nem akit lehet mutogatni, meg villogni vele.

2014. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
90%
A szépség relatív. Viszonylag helyes nőként nekem volt olyan barátom, akire mindenki azt mondta, hogy mit látok ebben a kis rondaságban, de nekem ő volt a legszebb férfi, mert olyan volt a személyisége, meg a kisugárzása. Szóval itt bukik meg az elméleted!
2014. júl. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
86%
5-ös: Azért erre ne vegyél mérget. Én ismertem olyan ronda, hiányos higiéniával rendelkező embert, aki egy bunkó, öntelt f@ß volt, és mindig csak lekezelően beszélt a gyönyörű barátnőjével. Én is csodálkoztam azon, hogy miért ragaszkodik hozzá a lány, mikor minden ujjára kaphatna egy jobb fiút, mint az az ősember. DE fordítva is láttam már, hogy a lány egy igénytelen, kövér, állandóan morgó, nekem-sose-tetszik-semmi, és nekem-sose-lehet-megfelelni típus volt, míg a fiú egy helyes, jó testű intelligens ember. Ki érti ezt?
2014. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
80%
A küldő megjelenés, ami a "szépség" ideál tekintetében a reklámok által is eltorzított kép, az emberi vonzalmaknál csak addig számít, amíg plakáton, fényképen, számítógép képernyőjén látjuk és nem kerülünk vele fizikai közelségbe, nem beszélgetünk vele, nem ismerjük meg a gondolatait, cselekvéseit stb. Mert amikor fizikai közelségbe kerülünk vele, akkor a vizuális inger mellé társul a hangja, a testszaga, a mozgása, az arckifejezéseinek változása, a viselkedése, a gondolkodása, a cselekedetei, egész lényének vonzó vagy ellenszenves mivolta. Az viszont igaz, hogy így, mélyebben megismerni egy egy embert hosszú időbe telik, sokféle élethelyzetben megnyilvánuló reakcióit kell megismerni. Ahogy ezt régebben mondták, egy csúnya ember "megszépülhet", de aki buta, az mindig az marad.
2014. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
61%
másik 65%-os: Ez teljes mértékben így van, saját magamon is tapasztaltam, hogy egy bizonyos személyiség meglétekor lényegében mindegy, hogy hogy néz ki, mert pont a személyisége miatt kezdek vonzódni a külsejéhez.
2014. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!