Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogászok segítségét kérem!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogászok segítségét kérem! Házassági szerződéssel meg lehet előzni, hogy az örökösödési törvények szerint a házastárs bármit is örököljön?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy 1978. óta tartó kapcsolata. A pasi évtizedeken keresztül elzárkózott a házasságtól, az új örökségi törvény óta azonban vehemensen szorgalmazza. A nő vagyonos. Lakóparki nagy lakás, nyaraló, márkás kocsi, több milla készpénz. Egy gyereke van és két unokája. Lehetőleg bárgyú válaszoktól kíméljetek meg! Köszönöm előre is a szakszerű válaszokat.

2014. júl. 25. 10:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Kössön a gyerekével eltartási szerződést, melynek értelmében, ha bármi történne vele (öregség, betegség, baleset stb.), ami következtében ő segítségre szorulna, a gyerek helyt állna anyagilag és emberileg is. Ezért cserébe a vagyonát az eltartó, azaz a gyerek kapná meg a halála után. Ezáltal a vagyona kívül esik a leendő örökségen, halála után egyből a gyereké lesz, a hagyatéki tárgyaláson sem veszik elő őket. Erről a szerződésről akár tudnia sem kell a pasijának, még házasságkötés után sem, ha nem akarja.


Cserébe viszont a gyereknek tényleg helyt kell állnia szükség esetén, ügyelve arra, hogy ez bizonyítható is legyen, nehogy meg tudja támadni később a férj az eltartási szerződést. Pl. vezethetnek egy naplót arról, hányszor járt ott takarítani, bevásárolni (még ha ez nem is volt mindig igaz), amit az anyuka aláír, de ügyvédnek is lehetnek ehhez ötletei, egy ekkora vagyonnál nem érdemes a jogi tanácsadáson takarékoskodni.

2014. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj, hogy eddig a barátnőmnek nem mertem előállni a feltételezésemmel, hogy a pasinak hátsó szándékai vannak. Előbb azért szerettem volna hasznos válaszokat kapni, mert nem vagyok jártas a jogban és az életébe sem szeretnék beleszólni feleslegesen.
2014. júl. 25. 11:33
 13/22 anonim ***** válasza:

Márpedig nélküle semmit nem tudsz tenni, hiszen az ő élete, az ő döntése.


Esetleg felhozhatnád neki, hogy "a párodtól milyen rendes, hogy a lányára íratta még életében a házát, és így bebiztosította neki az örökséget". És ha már így adott a téma, talán könnyebb lesz arra is rátérni, hogy talán neki is érdemes lenne egy hasonló lépést megfontolni.

2014. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Az eredeti kérdésre senkitől nem kaptam választ:

házassági szerződéssel meg lehet kerülni az új örökösödési törvényt? (a házastárs egy gyereknyi vagyonrészt örököl. Jelen esetben, mivel egy gyerek van, mindennek a felét).

2014. júl. 25. 11:44
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem. A házassági szerződés nem írhatja felül a jogszabályokat.

Az örökségből kizárni senkit sem lehet.

Csak úgy lehet megkerülni, ahogyan már írták, hogy életében a gyerekeire íratja a tulajdonát, így kvázi nem lesz mit örökölni.

2014. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom, hogy nem. A házassági szerződés a házasságkötéskor meglévő vagyonra egyébként sem vonatkozik, csak a házasság alatt keletkezett vagyonra. Az pedig valószínűleg nem lesz számottevő a nyugdíjas évek alatt. A válásuk esetén a különvagyon különvagyon marad, akkor is, ha nem kötnek szerződést. De alapvetően a házassági szerződés a válás esetére szól, nem az öröklés rendezésére. Arra a végrendelet, eltartási szerződés szolgál.
2014. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%

" Különben a pasinak rózsadombon van öröklakása...Tihanyban volt egy nyaralója...Neki is van márkás kocsija, nyugdíja és özvegyi nyugdíja..."


Vagyis a pasas is vagyonos!

Ráadásul, már lassan 4 évtizede vannak együtt!!!

(Ebből egyébként az is következik, hogy minimum 60-70 évesek lehetnek.)


Ezek fényében, csak egyetlen kérdés fogalmazódhat meg bárkiben, hogy te mégis mi a bús fenének ártod bele magad két idős ember életébe, akik így vagy úgy, de mégis kitartottak egymás mellett évtizedek óta??!!!

2014. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
6%

"eddig a barátnőmnek nem mertem előállni a feltételezésemmel, hogy a pasinak hátsó szándékai vannak"


Inkább úgy tűnik, hogy neked vannak hátsó szándékaid!!!!!

2014. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

17-nek.

Nem, a pasi nem vagyonos. Haszonélvezete van a lakására, a nyaralót eladta, eljátszotta. Egy több éves kocsija van és egy alacsony nyugdíja. Ha mindent elolvastál volna, nem írnál olyan hülyeséget, hogy a pasi kitartott mellette. Ja! Meg egyidejűleg a felesége mellett is. Mindkét nő biztosította számára a jólétet. Ez ám a hűség! Jutalmat érdemel.

Az érdemi válaszokat köszönöm.

2014. júl. 25. 13:05
 20/22 A kérdező kommentje:
18-as! Csak nem te vagy "a" pasi vagy a tanácsadója?
2014. júl. 25. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!