Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ennyire mérvadó a végzettség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennyire mérvadó a végzettség a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én nagyon egyszerű családból származom. A szüleim mindketten faluról jöttek, szakmunkások, ahogy az ő szüleik is, és azok szülei is annak előtte.

A párom szülei mindketten mérnökök, a párom szintén diplomás, két végzettsége van.

Én jártam egyetemre, de sajnos nem fejeztem be, mert rájöttem, hogy azzal a szakkal maximum diplomás munkanélküli leszek.

Annak ellenére, hogy (még) nincsen diplomám, intelligens ember vagyok, viszont nagyon egyszerű, és nem vetem meg a kétkezű munkát.

Ugyanúgy el tudom magam képzelni szobalányként egy hotelben, mint pszichológusként. (Ez utóbbi lenne az álomszakma)

4 idegen nyelven beszélek (egyen anyanyelvi szinten,egyen felsőfokon, kettőn alapszinten), nagyon jó logikám van, és színjelesen végeztem a gimnáziumot.

(Oké, ezek a mai világban nem nagy dolgok)


Szeretnék majd egyetemre menni, vagy legalább valami felsőfokú képzésre, de mivel külföldre költöztünk, itt korlátozottak a lehetőségeim a továbbtanulást illetően.


Tényleg akkora akadály egy párkapcsolatban, ha az egyik fél diplomás, a másik pedig (még) nem?


2014. aug. 4. 13:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
82%

Kulfoldon egyaltalan nem akadaly.


Viszont igenis nagy dolgok amiket eddig elertel. Legyel buszke magadra.

2014. aug. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem az az ember mértékegysége. De ezzel az erővel lehetne a pénz is mint mérce, kinek mennyi van.


Nem biztos hogy akinek több van az okosabb is.

2014. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
77%
Aki az alapján ítél meg, hogy milyen rövidítést biggyeszthetsz a neved elé, és mivel töltöd el a munakóráidat, az nem érdemel meg.
2014. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, van, ahol igen. Nálunk én vagyok diplomás, a férjem szakmunkás. Ezzel önmagában sosem volt bajunk. Nekem azzal van bajom, hogy nem olvas, nem érdeklődik semmi iránt, csak a hobbija, és nem fejlődik sehová, közös témánk se nagyon van már. El tud filozofálni dolgokról, ha olyanja van, régebben nagyon sokat beszélgettünk, de ez ma elő sem fordul, ráadásul tévútra vezeti magát néha a tájékozatlansága miatt. De ez nem végzettség-függő.
2014. aug. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ezt most miért kérded. Nem írtad, hogy köztetek van-e ebből probléma.
2014. aug. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
46%

4-es!

Ti nalatok mas baj van a hazassagban, nem csak a vegzettseg, szerintem.

2014. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez emberfüggő. Engem nem érdekel egyáltalán, én diplomás vagyok, a férjem nem, sosem zavart, és őt sem. De ahogy olvasgatok ebben a témakörben, vannak, akik rangon alulinak tartják nem diplomással kezdeni, akkor is, ha az legalább olyan értelmes, vagy értelmesebb is, mint ők maguk. Az a lényeg, hogy a te párod mit gondol a kérdésről, más nem számít.
2014. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

A párom szeretné, ha tovább tanulnék, mindenben támogat. Javasolta, hogy amíg nem sikerül bejutnom valamilyen suliba, addig tökéletesítsem a nyelvtudásom, jól fog jönni a későbbiekben.

Csak sokaktól hallom, hogy a végzettségem nemléte később problémákat szülhet a kapcsolatban (hiába szeretnék majd diplomát, jelenleg nincs), mert ahogy más is fogalmazott itt, rangon aluli vagyok számára.

2014. aug. 4. 14:14
 9/34 anonim ***** válasza:
2014. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%
Az ocsem diplomas pontosabban 2 diplomaja is van, vezeto beosztasban dolgozik havi 700ezret vissz haza, a felesege 8 altalanost befejezte a szakkozep iskolat a 2. evben ott hagyta. Fiatalok 28\30 evesek 7 eve vannak egyutt es nagyon jo a kapcsolatuk. Mi is elfogadtuk.
2014. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!