Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos ha a szülők nem támogatj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos ha a szülők nem támogatják jogász fiúkat abban, hogy egy szülésznőt vegyen feleségül?

Figyelt kérdés
Az egyetlen ellenérv a lány iskolázatlansága fiukhoz képest.
2014. aug. 8. 21:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

:-) mitől iskolázatlan egy szülésznő???

A kedves szülők nem iskolázatlanok, hogy még azt sem tudják, hogy a szülésznő is felsőoktatásban tanulnak/végeznek???

Egyébként pedig a jogász fiú is pontosan ugyanolyan büdöset carik,mint a szülésznő barátnő vagy a kedves szülők!!!

2014. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Vannak ilyen családok. Mikor én jogon tanultam, kérdezte az oktatónk, kinek NEM jogászok vagy orvosok a szülei, csak ketten nyújtottuk a kezünket...


Szóval a jogászcsalád magasan képzett menyet képzel el, ez valahol megérthető az ő szemszögükből. Ami furcsa, hogy ha már bigott hülyék, a saját gyereküket miért nem tudták intoleráns hülyévé nevelni? Akkor most nem kéne megmondaniuk, mit csináljon, hanem a kis robot tudná magától is:D:D


Persze nem tudjuk, hogy csak jogászt fogadnának el a gyerekük mellé, vagy más diplomás embert is, pl. ha egy szociológusnak van PhD-je, az jó? vagy ha valaki orvos?


Szerintem nem baj, ha a fiú iskolázott, a lány pedig nem, fordítva viszont már tényleg vetne fel néhány kérdést.

2014. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%
Utolsó: a szülésznő is diplomás :))
2014. aug. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
jogos a fenét. nem a "régi úri világban" élünk már, ahol kasztok vannak, hanem 2014.-ben. ha a jogász fiam takarítónőt akar elvenni, azt fog, én meg ott leszek, hogy örüljek, hogy egyáltalán van valakije és boldog.
2014. aug. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hallottam ilyet, sőőt ismerősi körben volt, csak a fiú ápolónőt vett el, csóró felmenőkkel. Az volt az érdekes, hogy a szülők ugyan értelmiségiek voltak, de az ő felmenőik meg mezőgazdasági munkásként a földet túrták, szóval a fene nagy felsőbbségi tudat csak egy generációs volt. Nem beszéltek velük, megszakították a kapcsolatot, és csak akkor állt helyre, mikor szétmentek. Nem mindenki tud úgy élni, hogy a szülei a nagy ellenségek, előbb -utóbb megmérgezi a kapcsolatot.

Valahol megértem, hogy a szülő jót akar azzal a gyerekének, hogy minél feljebb jusson, társadalmilag, minden téren, de nem hiszem, hogy eddig el kellene menni. Nyilván annak senki nem örül, ha a sikeres gyerekére valami potyaleső ráakaszkodik, de nem hiszem, hogy minden esetben erről van szó, ha nem a szülőknek tetsző foglalkozású párt választ a gyerekük. Ha nem szülésznő lenne, hanem orvos, akkor az ilyen meg abba kötne bele, hogy nem elég jó a családi háttér...

2014. aug. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
82%

Èn is szülésznő vagyok, de nem gondolom magam tanulatlannak. 3 éven keresztül minden vizsgám és gyakorlati értékelésem 5ös lett. Olyan munkám van, amire mindig szükség lesz. Nem fizetnek jól, de imádom csinálni, és szerintem ez legalább annyira fontos, mint a jó fizetés.

Volt hosszabb kapcsolatom orvossal is, aminek én vetettem véget, ugyanis hiába származott jó családból, szinte én tartottam el. Természetesnek vette, hogy mindenhol én fizetek, mert nehogy már főorvosként dolgozó anyjától kérjen pénzt... ez ment 1 évig, akkor untam meg. Mindig kiemelte, ha vki neve előtt ott van a 2 betű. És az sem volt mindegy, hogy orvos-dr vki, jogász-dr, vagy egyéb...először azt hittem, csak vicc ez az egész, de kiderült, hogy teljesen komoly. Nem mondom, hogy minden doki ilyen, valószínüleg sikerült kifognom egy ritka nagy parasztot, de sok hasonló gondolkodásút ismerek. Szerintem a jogászoknál is van hasonló felsőbbrendűségi dolog.

Ha a fiú szülei ez miatt nem támogatják a házasságot, a lány helyében szóba sem állnék velük. A fiú meg gondolkozzon el, hogy normális dolog-e hogy a szülei ennyire meg akarják határozni, hogyan éljen. Bizonyos kor után a legtöbb ember tud önálló döntéseket hozni. Esetleg a kedves szülőknek már van kiválasztottjuk is, aki megfelel az igényeknek?

2014. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
13: ez gondolom, nem a 12-es válaszomnak szólt, mert ezt írom benne: "Persze nem tudjuk, hogy csak jogászt fogadnának el a gyerekük mellé, vagy más diplomás embert is, pl. ha egy szociológusnak van PhD-je, az jó? vagy ha valaki orvos?"
2014. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
19%
Nem jogos, de attól mé általános. A legtöbb esetben ellenzik a szülők, ha a gyermekük olyannal jön össze, aki képzetlenebb náluk. Főleg, akkor ( már pedig ez is általában így van), hogy a fiatal jogászoknak általában a felmenői is jogászok, vagy valami hasonlóképp elit diplomások. Ha szeretitek egymást igazán, akkor tegyetek rá magasról, az idő titeket fog igazolni
2014. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan jogász dinasztiák, ahol a nagypapa is ügyvéd volt. A gyerekeik ezen szocializálódtak annak idején erre voltak a jogász bálok. Sokakat már a jogegyetemen összehoztak a szüleik. Nem is keveredtek a "parasztokkal", nagyképűek kulturáltabb környezetben és társaságba járatták őket a szüleik a pénzes sznobokkal. Ugyanígy vannak az orvosdinasztiák ha megfigyelitek őket. A doki nem vesz el varrónőt meg pincérlányt, a család nem támogatná.
2014. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
2014. aug. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!