Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szóltak, hogy férjhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szóltak, hogy férjhez megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anya testvérének a gyereke megházasodott, de még csak egy telefonra se méltattak, hogy mi a helyzet. Anyáék régebben nagyon összevesztek, nem igazán tartottuk a kapcsolatot, de nagyobb eseményekkor (esküvő, eljegyzés...temetés (tudom morbid)), azért mindig szóltunk egymásnak, hogy mi a szitu.

Most mondom, facebookon, (értitek?!?! :D), FACEBOOKON értesültem, hogy megházasodott. Hát lehidaltam.

A képe alá úgy írnék valami "szépet", természetesen nem trágárul, de érezze, hogy evvel mennyire megbántott. Vagy hagyjam az egészet a fenébe?


2014. aug. 11. 11:55
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
30%
ne haragudj, hogy megkérdezem, de ugye vidékiek vagytok? mert ott dívik az, hogy nincs más tennivaló, mint egymás életében turkálni és olyasmiket agyalni, hogy ki kit hív vissza a dínom-dánomba...
2014. aug. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
39%
19 vagyok és hozzátenném, hogy a családnak annak a részével MINDENKI másnak baja van. És még így se tűnik fel nekik. Ők megvannak róla győződve, hogy ők öten a normálisok és a másik 25 ember, mint hülye és bunkó.
2014. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
60%

Figyu a mi és azbunokatesómék esküvője közt 2 hónap volt...

Mi meghívtuk őket, ők nem minket..

Egy pillanatig nem sértiődtünk meg. Persze tudtunk rőla, ogy lesz nekik, mivel mi eszélünk a rokonainkkalm ha velük tenyleg évi 2szer karácsony és egyéb időpontokkor.. De beszélek a nagymamámmal, beszélek kközös keresztanyánkkal..

Nekünk volt egy 120fős lakodalmunk, nekik 30fős ..lteljesen érthető, hogy mi már voltunk nekik annyira távoliak, hogy nem hívtak meg minket, míg a miénkbe belefértek..


Én sem hívogattam senkit meg, akit nem akartam, vagy csak azért mert "illik"


2.

2014. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
75%

Drágám, ebben semmi szánalmas nincs. Ha a nekik járó pénz miatt keresnek, amihez joguk van, az más tészta. Hogy az esküvőre meghívnak vagy nem azt meg szivük joga eldönteni. Ne keverd a kettőt, mert semmi közük egymáshoz.

De amilyen vagány személyiséged van, szerintem nem is a szülői ellentét miatt nem hívtak meg...

2014. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
65%
Tudjad jobban, öcsi. Ok meg majd tudjak jobban a törvényt, aztan leshetsz azzal a hatalmas arcoddal, amikor majd fizethetitek ki őket. Nem csodálom, higy rosszban vagytok, gondolom anyádtol orokolted, valószínűleg o is ilyen agyatlan bunko, mint te.
2014. aug. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
86%
Ha csak egy icipici el tobb esze van, mint nekd, ami nem nehez, mert szerintem neked egy csepp sincs, akkor nem emeli fel a telefont, hanem siman végrehajtást ker. Megcsak látnia se kell téged.m
2014. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
80%

Hát, lehet, hogy ezt a kérdést rólunk írtad ki :D

Férjhez mentem, és bizony csak azok tudtak róla, akikkel tényleg jó a viszonyom. Mert pont, hogy képmutatásnak érzem, hogy egyébként alig tartjuk a kapcsolatot (csak muszájból), de az esküvőnkről meg szóljak nekik. Minek? Hogy esetleg ők meg képmutatásból gratuláljanak? Kösz, nem. Gondoltam, hogy ezen lehet, hogy betörik a fejük, de kb. ennyire is érdekel.

Min bántódtál meg egyébként? Hogy nem hozzád jutottak el először a hírek?

2014. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
Aham.
2014. aug. 11. 12:41
 29/42 anonim ***** válasza:
69%

Én értem, hogy miről beszélsz, amolyan régimódi szokásokról, illemekről, ha jól sejtem. ???!!! Viszont nem értek veled egyet. Kifejtem:


Régen voltak ilyen íratlan szabályok, hogy kit, mikor, hogyan mire kell meghívni, stb. Kb. a legtávolabbi rokonságot is hívni kellett mindenhova ami fontosabb esemény. És gondolom ti ezt tartanátok is, ki tudja miért. Épp ezért harag ide vagy oda, hívtátok őket a tesóid lakodalmára...


Csakhogy régen a nagy rokonság nem csak esküvő és temetés idején járt össze, hanem találkoztak többször, beszéltek egymással többször, meég ha nem is egyszerre mindenki mindenkivel. Régen összejártak ha disznóvágás volt, összejártak, ha szüret volt, összejártak ha kukoricát törtek, és sorolhatnánk. A rokonság segítette egymást. Ha az egyiknél szobát kellett festeni és a sógorkoma épp szobafestő volt, akkor természetes volt, hogy őt hívták. ilyen kölcsönös segítségek, stb, volt minden. És még ha időnként haragban is voltak egyes rokonok, azért segíteni is összejártak és hát örömködni is pl lakodalmakkor.


És ma mi van? Mindenki végzi a saját kis munkáját a munkahelyén, utána megy haza a tv vagy a számítógép elé, és már az is csodaszámba megy, ha a közvetlen családtagokkal boldogan él. De hogy a rokonsággal is foglalkozzon, összejárjon, segítse őket és ne irigykedjen rájuk, az igen ritka vagy túlontúl foghíjas dolog a rokonságon belül.

Kérdező! Ha egy kicsit átgondolod, magad körül milyen emberek vannak, Kik állnak hozzád legközelebb? Jó esetben anyud, apud, tesóid. +párod, ha van. És utána? A barátaid talán? Eltaláltam? barátaid után talán a kollégáid?

Fogadni mernék, hogy míg neked is sok barátod, hozzád közelálló kollégád van, addig a rokonaidat alig ismered!

Hm???


Hát én legalábbis így vagyok, és sokan mások is, tudom... Bár jó lenne egy szuper összetartó rokonság, de az számomra csak álom, és nem én tehetek róla, hogy nincs már, nekem sosem volt részem benne.

Őszintén szólva én sem volnék hajlandó meghívni rokonokat az esküvőmre, csak azokat, akikkel amúgy is szoktam beszélni.

Még olyat se hívnék, akivel ugyan anyám szokott néha telefonon beszélni, de én meg soha nem beszéltem vele... Számomra idegen, tudom, hogy létezik és kész. ő az idősebb, ha akart volna kapcsolatot fenntartani velem, akkor lett volna rá lehetősége, én nem fogok kezdeményezni egy esküvő okán.


Egy ilyen esküvő, lakodalom, az ünneplés és egyben a párunk bemutatása azoknak a személyeknek, akik hozzánk közel állnak és ismerünk, és a későbbiekben már a párommal is fognak találkozni. Na most azokkal a rokonokkal, akikkel nem szoktam találkozni, azokkal a párom se nagyon fog a későbbiekben, ergo minek is mutassam be őt nekik, minek is hívjam el díszpintynek az esküvőmre???


Hát igen, ti küldtetek neki meghívót a tesóid esküvőjére és így az illem azt diktálná, hogy visszahívjanak...

De ha egy kicsit is racionálisan gondolkodnak... ha a házasulandó pár is csak olyanokat akart ott látni, akikkel valóban tartja a kapcsolatot, akikkel eleve nincs haragban, akkor én meg tudom érteni, hogy miért nem hívtak titeket.

Örülj neki, egy gonddal kevesebb, nem kellett nászajándékra költenetek...! Egyébként ők ott voltak a tesóid lakodalmán??? Mert ha nem, akkor azért az is jelzésértékű... A te lakodalmadra már nem kéne hogy hívjátok őket, csak magatokat teszitek nevetségessé. Ez a 21. század... Sajnos vagy nem sajnos...

2014. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
83%

Az örökség jogilag jár nekik azt ne keverd ide.

Egyébként nem értem miért kellene olyan rokont meghívni, akivel gyakorlatilag minimális a kapcsolat. A lepattanóra menő rokonokat senki sem szereti.

2014. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!