Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szóltak, hogy férjhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szóltak, hogy férjhez megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anya testvérének a gyereke megházasodott, de még csak egy telefonra se méltattak, hogy mi a helyzet. Anyáék régebben nagyon összevesztek, nem igazán tartottuk a kapcsolatot, de nagyobb eseményekkor (esküvő, eljegyzés...temetés (tudom morbid)), azért mindig szóltunk egymásnak, hogy mi a szitu.

Most mondom, facebookon, (értitek?!?! :D), FACEBOOKON értesültem, hogy megházasodott. Hát lehidaltam.

A képe alá úgy írnék valami "szépet", természetesen nem trágárul, de érezze, hogy evvel mennyire megbántott. Vagy hagyjam az egészet a fenébe?


2014. aug. 11. 11:55
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most házasodtunk, és mi se szóltunk annak az unokatestvérünknek, akivel nem beszélünk (szintén Anyák vesztek össze, szintén facebookról tudták meg). Nem beszélünk, se egy karácsonyt, se egy születésnapot, ballagást nem tartunk meg együtt, még csak fel sem köszöntjük egymást, nem beszélünk, nem is beszéltünk soha. írhatna a képem alá, válaszolnék neki ÜZENETBEN!!, hogy mégiscsak mi az oka a dolognak.
2014. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
73%

Ezt csak most olvasom:

"Anya tesója meghalt. Így egy csomó örökség -szülők után- (ne kérdezzétek hogy), anya nevére került. Eladó félben vannak a dolgok.

Hogyha pénz kerül hozzánk, akkor se keressenek minket! :D Az a szégyen, hogy ilyenkor fel tudnak hívni, hogy jattoljunk...Szánalmas."


Hogyan került anyád nevére? Mért ne kérdezzük?

Talán a rokonságnak is járt volna? De nektek le nem esik, hogy nekik is járna belőle és osztozni kellene? Ti nem hívjátok őket azért, hogy megbeszéljétek kinek mi járna tisztességesen. Ti csak akkor hívjátok őket, ha temetés van, vagy nézőközönség kell a tesóid esküvőjére?

Ha innen fúj a szél, akkor ne csodálkozzatok, hogy nem hívnak meg!



Pl. Apámnak van egy unokabátyja. Az az ember abban a házban élt sokáig, amiben az apám apja, vagyis a nagypapám is. A nagypapámnak nagyon sok keze munkája volt abban a házban, és miután nem lakott már ott (mert a házassága után a nagymamám családjához költözött), utána is sokat segített nekik, hazajárt, anyagilag és munkájával is támogatta a szüleit és a testvérét, aki ott maradt a lakni. Aztán hogy a papa szülei meghaltak, a testvére és családja továbbra is ott maradt élni. A papám is örökölt belőle, de nem adta el idegennek a házrészét, a testvére nem tudta kifizetni, de a papám nem is kérte tőlük. Beletörődött, hogy közös a ház, nem volt éppen szüksége arra pénzre, és még csak vissza se ment lakni, hogy élvezze a részét... Az egész házat a testvére családja lakta, de nem volt köztük harag ezért, a papám nagyvonalú volt.

Aztán telt múlt az idő, és eltelt annyi idő, hogy sunyi módon "elbirtokolhassák", mert van vagy volt ilyen jogszabály. Szóval a papám már idős volt, a testvére meghalt, a testvére családja meg vérszemet kapott...Apám véletlenül megneszelte ezt, és csak hajszálon múlt, hogy nem birtokolták el!

Végül az lett, hogy az a család is elköltözött, mert régi volt már a ház, nem vigyáztak rá, és még jobban elértéktelenedett. Közösen eladták, és apám is megkapta az így már nem túl nagy örökséget a papám után. De a házban lévő tárgyak, bútorok, amik a dédszüleimé voltak és a papám fiatalkori régi berendezési tárgyai, mind az övék maradtak, semmit nem adtak oda...

Most meg...?

Apám unokabátyja is eléggé magára maradt, és öregségére kezd megszabadulni a felesleges cuccoktól, és folyton tukmálja ránk a régi kacatokat, mert hogy az valahol közös... De még mindig nem a szép bútorokat, hanem az ősöktől megmaradt rongyos törölközőket és egyebeket... Azt hiszi ettől most ő a nagyvonalú... Téved....


Hát nem tudom mi az anyád örökségében a rejtegetnivaló, de simán el tudok képzelni egy a miénkhez hasonló sztorit...

Mi az igazság???

2014. aug. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha az unokatestvéreddel annyit beszélsz, hogy nem tűnt fel, hogy vőlegénye/menyasszonya van, esküvőt szervez... Én a helyedben inkább elsüllyednék szégyenembem, nem még nekem állna feljebb.
2014. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
92%
Hogy mit csinálj? Fogadd el! Nem hívtak meg, valami okuk biztos volt. Joguk van eldönteni kit hívjanak meg. Az ő esküvőjük. És most tényleg ezen hergeled magad?
2014. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%
Én leoltanám a gec*be! :D Hajrá! :)
2014. aug. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
77%

Én sose értettem, hogy a rokoni kapcsolat miért alapozna meg egy esküvői meghívást ha évközbe egymás felé se szagoltok. Pláne ha szűk körű nyilván olyanokat hívnak akik barátok, közeli családtagok.


Én se hívtalak volna meg a helyükben nem rosszindulatból, pusztán nem lennének eszembe azok akikkel nem vagyok napi/heti kapcsolatba.


Ezt a fajta gondolkodásmódot én képtelen vagyok felfogni kérdező, miért lenne bántó rád nézve hogy nem hívtak meg? Plusz nekem fura a rokonság fogalma is néhol, szerintem az embereknek nem jár valami csak úgy azt ki kell érdemelni akár rokon akár nem.

2014. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj, anyukád meg a testévére összevesztek, nem beszélnek, köztük a kapcsolat megszakadt. Neked viszont az unokatestvéredről van szó. Mivel az illető már megházasodott, ezért nem lehettek már kisgyerekek. Az a ti döntésetek volt, hogy ti sem beszéltek egymással, nem tartjátok a kapcsolatot. Akkor mi a fenének kellett volna tudnod az esküvőről? Attól, hogy a szüleitek nem beszélnek, ti még beszélhettetek volna.
2014. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
84%
A kérdezőék lenyúlták az örökséget, és még ők vannak felháborodva, hogy miért nem nyalják a seggüket.
2014. aug. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom volt rá oka. Tapasztalatból mondom ne írj semmit, csak jobban elmérgesedik a viszony.

Nálunk hasonló eset játszódott le. Unokatestvéremet nem is ismerem, mert ő vidéken él, én pedig a a fővárosban, ezért még sosem találkoztunk. Nem is tudtuk egymás elérhetőségét, csak nevét. F.bookon láttuk egymást először, aztán kis időre rá teljesen véletlenül összefutottunk itt Pesten egy plázában. Teljesen odáig voltam, hogy végre beszélgethetünk, erre ő odavágta, hogy most nem ér rá, mennie kell. Természetesen nem hívtam meg az esküvőmre, hiszen a 28 évem alatt összesen fél percig láttam őt?! Persze, amikor meg tudta, akkor F.bookon lehordott nyilvánosan mindenféle k....nak, az ismerősei akik nem tudják a szitut, ők is írták, hogy milyen r.banc tényleg az unokatesód. Az emberek szeretnek olyanokba beleszólni, amit nem is tudnak, közük sincs hozzá és nem tartják tiszteletben mások döntését!!!

2014. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, remélem beírtál a facebookjára, hogy azért nem hívtalak meg, mert egész életemben egyetlen egyszer találkoztunk, aminek én örültem is, de fél perc után azt mondtad, hogy nem érsz rá. Ennél még a sarki virágos nénivel is személyesebb a kapcsolatom.
2014. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!