Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy ne menjen rá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne menjen rá a házasságom arra, hogy a testvérem hozzánk költözik a gyerekével?

Figyelt kérdés

A lakást, amiben élünk a szüleim vették nekem még a házasságunk előtt (még nem is ismertem akkor a férjem). A testvérem elég nagy hülyeséget csinált, most próbál kimászni a gödörből. A babája 10 hónapos.

Mi a fővárosban lakunk a férjemmel, itt kapott munkát és anyuék azt kérték, hogy ideköltözhessenek 3 hónapra a babával.


A férjem nagyon ki van borulva, azzal fenyeget ha ezt engedem, akkor ő elköltözik.


Mit tennétek?


2014. aug. 13. 15:29
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
97%

Egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora a lakás, van-e normális élettere mindenkinek. A másik szempont pedig az, hogy tényleg csak 3 hónapról van-e szó.


A múltkor pont itt volt a gyk-n egy kérdés, hasonló volt a szituáció, csak ott a férjé volt a lakás, de a feleség ugyanúgy befogadja a testvérét és annak kisbabáját rövid időre. Ennek ellenére már hosszú ideje ott éltek és a férjnek kellett mindenben alkalmazkodnia a családhoz, a pici babához. Ez hosszabb távon nagyon fárasztó.


Ezeket azért tisztázzátok egy tartalmas beszélgetéssel.

2014. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 A kérdező kommentje:

Külön szobában lenne.

A szüleink adnának nekünk havi 50ezret ebben a 3 hónapban a rezsire meg a kajára, meg persze ő is vásárol majd kaját.

2014. aug. 13. 15:52
 13/48 anonim ***** válasza:
61%

Hat nem azert, de egyaltalan nem biztos, hogy lesz hely a bolcsodeben. Mindenutt hosszu varolistak vannak....


A ferjed hozzaallasa is ertheto valamilyen szinten. Egy "idegen" koltozik az o otthonaba (mert neki otthona, akkor is, ha a te lakasod), raadasul egy csecsemovel. Azert 10 honaposan meg eselyes, hogy sirdogal a gyerek, de ez a legkevesebb. Kerulgetni kell a testveredet, csak hogy ilyen alapot mondjak: wc hasznalat, furdoszoba.... Ertheto, ha nem orul neki.

Az is ertheto, hogy te segiteni akarsz, hiszen a testvered. Mondjuk ehhez nincs koze, vagy nem szabadna hogy koze legyen annak, hogy a lakas a tied es a szuleidtol kaptad. Ha segiteni akarsz, azt magadtol tedd, ne kenyszerre.


Arra gondoltal e, hogy mi lesz, ha a novered megis tovabb marad? Egyaltalan miert akar hozzatok koltozni? Biztos munka varja, vagy mi? Es 3 honap utan mi a terv? Nem mehetne mar most eleve alberletbe?

2014. aug. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, milyen a férjed, de nem minden ember rugalmas, ha arról van szó, hogy félig idegen embereket kell kerülgetnie hosszabb ideig a lakásban. Abban a térben, ahová munka után kikapcsolódni, ellazulni menekül haza.


A teljes alkalmazkodás hosszabb időn át nehéz és arra is gondolj, hogy nem az ő testvére, hanem a tiéd, tehát érzelmileg hozzád áll közel.


Talán attól tart - részben joggal - , ha pl. eddig gatyában járkált, most már nem lehet. Vagy sorban állás lesz a fürdőszobában, főleg este. Nem hallgathat hangosabban zenét, a kicsi bármit leránthat, szóval nagyon kell figyelni, mit hová tesz. Vannak emberek, akiket ezek a dolgok nem viselnek meg és vannak, akiket kiüt, mert úgy érzik, hogy teljesen beletapostak a magán szférájukba hosszú időre, egyszerűen nincs hová menekülniük, hogy nyugalmuk legyen.

2014. aug. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
87%
Egyebkent ha a szuleitek adnak 50e-t, akkor miert nem megy abbol alberletbe? Sokkal egyszerubb lenne
2014. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
68%

Sose költöznék össze a tesómmal, inkább adnék neki pénzt albérletre csak a mi életünket ne tegye tönkre. Egy királykisasszony aki szereti ha kiszolgáljak, ha körülötte ugrálnak, szó szerint csicskának nézne és még a gyerekét is pesztrálhatnám én... mellesleg a párom se kedveli, szóval nem lenne nálunk szívesen látott vendég hosszú időre. Szemét vagyok? Lehet, de ezt mind magának köszönheti.


Kedves kérdező: vagytok annyira jó testvéri kapcsolatban hogy megérje még úgy is magadhoz költöztetni hogy esetleg tönkreteszi a kapcsolatodat? Ha igen akkor hajrá. Egy jó tesóért megéri. Ha viszont nem akkor gondolkodj el rajta hogy fordítva ő is megtenné e érted. Az a baj az ilyen költözésekkel hogy sosem úgy alakul ahogy tervezik és a 3 hónapból félév lesz, majd úgy megszokja nálatok hogy el sem akar menni és neked lesz majd kínos szólni hogy végre kereshetne magának albérletet.

2014. aug. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 A kérdező kommentje:

Nem marad tovább, ez 100%. Én sem akarom, hogy rámenjen a házasságom, ebben nagyon határozott voltam/leszek.


Most nincs pénze albira, anyuék azért adják ezt a pénzt, hogy 3 hónapig tudjon spórolni.

2014. aug. 13. 16:22
 18/48 A kérdező kommentje:

Nagyon jó a kapcsolatunk, ő is sokat segített nekem/nekünk. Ezért sem értem a férjem.


Konkrét okot amúgy nem mond, csak hogy "hát nem egyértelmű?".

2014. aug. 13. 16:24
 19/48 anonim ***** válasza:
58%
50ert nem lehet kivenni egy alberletet????
2014. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
91%
Hogyan lehet 100% hogy nem marad tovabb? Van mar fiz allasa, a gyereknek meg bolcosdei helye? Vagy 3 honap alatt valami csoda fog tortenni?
2014. aug. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!