Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy ne menjen rá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy ne menjen rá a házasságom arra, hogy a testvérem hozzánk költözik a gyerekével?

Figyelt kérdés

A lakást, amiben élünk a szüleim vették nekem még a házasságunk előtt (még nem is ismertem akkor a férjem). A testvérem elég nagy hülyeséget csinált, most próbál kimászni a gödörből. A babája 10 hónapos.

Mi a fővárosban lakunk a férjemmel, itt kapott munkát és anyuék azt kérték, hogy ideköltözhessenek 3 hónapra a babával.


A férjem nagyon ki van borulva, azzal fenyeget ha ezt engedem, akkor ő elköltözik.


Mit tennétek?


2014. aug. 13. 15:29
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

A hülyeség: a gyerek apja egy nős férfi, aki egyben a volt főnöke. Így most se munka, se társ.


Miért tették volna tönkre a szüleink az életét?? Nem ők biztatták, hogy így vállaljon gyereket.


Miket segített? Pl amikor én szülés utáni komplikációk miatt kórházban voltam, fizetés nélküli szabadságot vett ki és 5 hétig mindent megcsinált itthon és a fiunk körül.


Miért lenne már idegen? Teljesen normális család vagyunk, csak a testvérem csinált egy hülyeséget. Nem hiszem, hogy egyedül lenne vele a világon.


Amúgy érdekes, ha valaki legközelebb rákezd nekem a "kell a fiadnak a testvér, hogy felnőttként legyen kire támaszkodnia" kezdetű szövegre, megmutatom neki ezt a kérdést. Nem azt kérdeztem, hogy segítsek-e a bajba jutott testvéremnek, hanem hogy a férjemmel ezt hogyan beszéljem meg, hogyan "éljük túl" ezt a 3 hónapot.

2014. aug. 13. 21:24
 42/48 anonim ***** válasza:
100%
Ok, nem a legkényelmesebb egy babával egy lakásban 3 hónapig, aki nem a saját gyereked, de ha a testvéred ilyen áldozatot szó nélkül megtette érted/értetek, fizetés nélküli szabadságot vett ki, heteket, hogy titeket gondozzon, akkor a férjed szégyellje el magát a tuskó hozzáállása miatt. Pénzetekbe nem kerülne, a szülők finanszírozzák, van ugyan külön szoba nekik, de kényelmetlen, igen, de akkor nem volt kényelmetlen, amikor segíteni jött? akkor nem zavarta a férjedet a jelenléte? Ok, akkor nem volt kisbaba a dologban, vagy bocs, de, a tietek! Őt talán nem zavarta egy - ráadásul -újszülött? Ezeket mondd el a férjednek, de nem is értem, hogy milyen ember lehet ?? ha nekem valaki ilyen segítséget nyújtott volna, a kezemet-lábamat törném, hogy meghálálhassam, és amikor ő van szükségben, akkor viszonozhassam. Nem jobb így, hogy van kire számítani, ha baj van? Mert ti is kerülhettek még megint olyan helyzetben,a mikor jól jönne, hogy van, aki segítsen. Ha pénz kell, arra van számtalan megoldás, de tevőleges, önzetlen segítséget nagyon kevés ember nyújt (jó pénzért persze az is van, de az más tészta). Miért kell ilyen bunkón hozzáállnia?
2014. aug. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
82%

Én kitartok amellett, hogy nem értem a férjedet.


Amíg nem szeded ki belőle konkrétan MI baja a szituációval, addig nem juttok előbbre.


Nekem az kevés, hogy valaki a saját lakásában egy családtagot nem akar nézni 3 hónapig, bocs, de ez továbbra is hiszti, ha azt vesszük, hogy a testvérednek nincs hova menni máshova ezen kívül. A férjed egyszerűen zsarol.

2014. aug. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát valóban jó nagy hülyeség volt, amit a tesód csinált, viszont amennyiben összetartó család vagytok (és ez a normális!) akkor nem is lehetne kérdés, hogy befogadjátok. Az a baj a mai világban, hogy rohadt önző emberek élik, sokan azzal jönnek, hogy a saját lakásában ne kelljen már elviselnie mást, meg kényelmetlenség, meg kisbaba, aki sír stb.stb. Értem én, hogy kellemetlenség, senki nem mondja, hogy nem, de mi lesz így a világból, ha már az ember a saját testvérén nem segít, ha neki az kell? Ráadásul a tesó nem volt rest rengeteget segíteni a kérdezőnek, amikor megszületett a gyereke! Kérdező, próbáld meg kiszedni a férjedből, hogy miért ágál ennyire az odaköltözés ellen? Esetleg nem kedveli a tesódat? Hozd fel neki, hogy mennyi segítséget kaptál, kezelje úgy, mintha kvázi visszaadnátok neki a segítséget!
2014. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
37%

Hát tényleg meg kéne kérdezni a férjedet, hogy mi zavarja a szituban. Lehet, hogy elvben van baja a zabigyerekkel. Meg hát valljuk meg őszintén, az azért elég gyanús, hogy főnökétől teherbe esik és még meg is tartja. Lehet, hogy férjed gyanakszik, hogy nem is volt az olyan véletlen.


Summa summarum, meg kell kérdezned, hogy mi zavarná.

2014. aug. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem volt véletlen, megszakítással "védekezett" ez a drága ember. Aztán biztosította róla, hogy támogatni fogja, elválik stb. Csak a felesége rájött.

És igen, a testvérem volt a hülye meg a naiv meg a szerelmes, elhitte minden ígéretét meg kifogását.

2014. aug. 14. 10:37
 47/48 anonim ***** válasza:
90%
Ajjjajjjj. Nehéz szitu. Hát de figyi, ha a ott a gyerektartás. Ha a főnöke, tuti nem keres valami rosszul. Tessék menni a bíróságra, ha szép szóval nem akarja fizetni, és abból lehet alberletezni meg minden.
2014. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
46%

"Hát tényleg meg kéne kérdezni a férjedet, hogy mi zavarja a szituban."


Hát, fene tudja...tényleg nem nyilvánvaló mi zavarja?


Nekem az otthonom az intimszférám, ott érzem a legjobban magam, ha meg kell ezt osztanom hónapokig egy kvázi idegennel, meg egy csecsemővel, aki nem az enyém, hát én is elbújdosnék.


Anyám igazán nem volt idegen, és segíteni jött. Ráadásul jófej, és remekül kijövünk egymással. Márha ő is otthon van, és én is.


De mikor már két hete nálunk volt, mindenki nagyon keményen dolgozott azon, hogy ne sértse meg a másikat. És ez nagyon fárasztó tud lenni. És nem is igazán sikerült. Három hét után még tartottuk magunkat. Utána már néha üvöltöttünk.

2014. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!