Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Titeket nem idegesítene, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket nem idegesítene, ha a férjetek "anyának" hívna benneteket?

Figyelt kérdés

Engem ez nagyon zavar, de ha szólok akkor én kötekszem.

Három gyerekünk van, de akkor sem kellene így hívnia.

Hogyan szokassam erről le?


2014. aug. 18. 09:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem elég, ha elmondod, hogy neked ez nagyon nem tetszik?? Durva, hogy házastársak vagytok, és ennyivel nem képes megtisztelni, hogy nem szólít úgy, ahogy te nem szeretnéd.

Amúgy de, rohadtul zavarna, de már rég megbeszéltük a férjemmel, hogy egyikünknek sem tetszik az "apázás", "anyázás", szerencsére.

2014. aug. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

De nagyon zavarna. Iszonyú gáz. Egy családterapeuta, vagy pszichológus sokat tudna erről mesélni, hogy miért nem szabad, a 6-os válaszoló a lényeget összefoglalta.


(Egyébként normális ember nem szexel az ANYJÁVAL :S)

2014. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
73%
A szüleim így szólítják egymást, és kiver a víz tőle
2014. aug. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

Engem zavarna és megkérném hogy szólítson a nevemen.

Mondd meg, hogy ha előtte tudott a neveden hívni, akkor most is fog menni. Beszélj vele, hogy megértse, neked ez rosszul esik, nem nőies stb.

Igaza van annak aki azt írja hogy beállítja magát a gyerekek közé az "anyázással".

2014. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk addig szólították egymást anyának-apának amíg mi gyerekek meg nem tanultuk. Ahogy már használtuk az anyát/apát visszaálltak a saját becézési szokásaikhoz. Ez valamilyen szinten fontos mert pl unokatestvérem soha nem szólította a szüleit anya/apának csak a keresztnevén. Ehez szokott hozzá, aminek annyira nem örültek.
2014. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

"Nálunk addig szólították egymást anyának-apának amíg mi gyerekek meg nem tanultuk. Ahogy már használtuk az anyát/apát visszaálltak a saját becézési szokásaikhoz. Ez valamilyen szinten fontos mert pl unokatestvérem soha nem szólította a szüleit anya/apának csak a keresztnevén. Ehez szokott hozzá, aminek annyira nem örültek."


Ez lehet, hogy hasznos, bár nekem az a tapasztalatom, hogy felesleges. Szerintem a gyerekek meg tudják már kicsi korban is különböztetni, hogy ők másképp szólítják ugyanazt az embert, mint a szüleik. Például a nagymamámra mamaként utaltak az anyám, ha róla volt szó, akkor mamaként emlegette, így nekem mama is lett és teljesen a helyén volt, hogy ezzel együtt "anyu"-nak szólította, amikor egymás között beszéltek. A szüleim is a keresztnevükön hívták egymást, mi mégse hívtuk őket keresztnevükön a testvéreimmel.

2014. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
35%

Nem zavarna. A szüleim is így hívják egymást néha és semmi bajuk, boldog életük van, most fogják ünnepelni a 35. házastársi évfordulójukat.


Ha baj lenne a kapcsolatunkkal azt úgyis észrevenném és nem gondolom hogy ezen múlna. Sokkal jobban zavarna ha rossz lenne a szexuális kapcsolatunk, ha nem beszélgetne velem, ha nem mesélné el milyen volt a napja, ha nem lennének közös programjaink. Ha mindez oké és emellett hív anyának, hát hajrá.


Ami engem sokkal jobban zavar, az a cica, nyuszi, maci, mókuska becézések... minden második pár ezt használja és olyan mű számomra. Pl. a sógorom maci becenévvel lett ellátba de nem értem miért amikor tök gebe, mi benne a macis? Csak arra tudok gondolni hogy otthon együtt filóztak jaj mi legyen a becenevünk, felütötték a szótárt és csak ezt találták... De úgy vagyok az ő dolguk csak ne kellene állandóan ezt hallgatnom jaj a maci ezt csinálta, jaj cica... irrítál de gondolom velem van a baj :)

2014. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
11%
otthon anya-apa. máshol keresztnév. kettesben becenév. így a normális sztem
2014. aug. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

Mivel nincs gyerekünk és nem is vállalunk amúgy sem, igen, zavarna és fájna is ha így szólítana....


Van olyan eset amikor pl mondom hogy öltözzön fel rendesen, vigyen esőkabátot:) vagy ilyesmi, akkor mondja viccesen, hogy igen mami... de ez nem olyan mint amit te írsz...és ez nem zavar. Én meg néha papinak hívom a férjem. Őt sem zavarja, mert annak is megvan a hangulata, aminek köze sincs a gyerekhez..


De az anyu, vagy anya kifejezetten zavarna.

2014. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Személy szerint én örülnék mint majom a farkának, ha már ott lennék hogy "apának" szólítsanak. Már tinédzser korom óta erre vágyom :) Párommal még nem tartunk azon a részen hogy gyerekvállalás,legalább is amíg nem állunk 100%-osan stabilan és készen hogy még a csillagokat is lehozzuk az égről a gyereknek.
2014. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!