Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ebből hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ebből hosszú távon lehet valami?

Figyelt kérdés

A kérdés úgy fogalmazódott meg bennem,hogy már nem egy ehhez hasonló történetet hallottam távolabbi és közeli ismerősöktől is...

(Nem én járok ebben a cipőben,mert én már házas vagyok.)


Adott 2 ember,akik szeretik egymást és évek óta együtt vannak,de távkapcsolatban élnek,mert az egyik fél Budapesten,a másik vidéken él. Szóval több száz kilométerre egymástól és elég ritkán tudnak egymással találkozni.

Igazából hosszú távra terveznek (házasság,gyerek),viszont abban,hogy hol lakjanak együtt és alapítsanak családot nem egyeznek az elképzeléseik és emiatt még mindig távkapcsolatban élnek,mert egyik sem akar engedni. Köztes megoldás sem jöhet szóba nekik,mert az egyik fél mindig ragaszkodik a saját maga álláspontjához.


A kérdés az lenne,hogy szerintetek az ilyen párok hosszú távon meg tudnak egyezni és egy közös otthont kialakítani vagy az egyiknek engednie kell vagy ez így egyáltalán nem fog működni?


Saját tapasztalata van valakinek ezzel kapcsolatban?


2014. szept. 1. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolatban általában mennél jobban mélyülnek az érzések, annál jobban közeledik a két fél egymáshoz . Itt a történetedben nincs ilyen. Két akarnok ember van, aki szimpla időpocsékolásban van.
2014. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Most éppen egy lány ismerősöm jár ebben a cipőben, elmondott nekem ezzel kapcsolatban mindent, próbáltam azt tanácsolni neki, hogy beszélje meg a sráccal, de azt mondta, hogy már vagy 100x megbeszélték, de nem jutottak semmire és én ezek után azt tanácsoltam neki, hogy akkor én biztos választás elé állítanám, mert ezt így sokáig nem lehet húzni. Sajnos Ő is azt mondta, hogy szereti a fiút, de ha ez így nem fog megoldódni, akkor el kell engedniük egymást. Csak tényleg fura a srác, hogy kb Ő sehova máshova nem hajlandó költözni még a barátnőm kedvéért sem.

2014. szept. 1. 12:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Saját kapcsolatom nem ilyen. De barátok között volt ilyen felállás, hogy Budapest - más város. Náluk sem akart egy ideig egyik fél sem költözni, pedig komoly volt a kapcsolat, és együtt képzelték el a jövőt, házasság, gyerek, stb. Minden alakult szépen, aztán már amikor konkrétan a házasság tervezésére került sor, akkor megtörtént az összeköltözés. Észérvek alapján döntöttek. Pl. a pár egyik felének volt lakása, a másiknak nem. Akkor az költözött, akinek nem volt lakása. Vagy a pár egyik fele dolgozott, a másik tanult. Akkor az költözött a suli után, akinek még nem volt munkája.
2014. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hosszú szenvedés után talán az egyik fél feladja az életét, összeköltöznek, és mindkét fél boldogtalan lesz. A távkapcsolat kibírható, ha a jövő közös, de ebben az esetben nem beszélhetünk ilyesmiről. A saját közegemben eddig egy ilyen eset fordult elő, egyetem és munka miatt az ország két részén élt a pár, mindkettő előtt fix jövő állt az adott helyen, és a másikat próbálta fűzni, hogy adja fel az életét. Én nem hiszem, hogy ezt bármelyiküknek is meg kellett volna tennie. 5 év után az egyik fél találkozott valakivel, akit ugyanoda kötött az élete, 1 hónapon belül szakított, egy éven belül pedig megházasodott a másikkal.
2014. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem konkretan egy ismerosom van epp ilyen szituba, de mar evek ota!!! Allitolag komolyan gondoljak, de gyikuk sem hajlando komolyan lepni, felnott emberek, kozel a negyvenhez. Mindketten allitjak, mennyire rendes a masik, mennire szeretik egymast… ahogy en latom , az en ismerosomnek csak manko ekll es esze agaban sincs komolyan tervezni a “parjaval”. Kb havonta utazik egyik a masikhoz, de evek ota egyikuk sem tesz lepest… azt mondja az ismerosom, majd elvalik mi lesz …. Ha nekik ez jo? Csak tudom, hogy egyikuk sem erre vagyik, hanem kozos meleg csaladi feszekre. Szerintem elvannak ebbena langyosvizben es elvezik, h nem kell donteni…
2014. szept. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként náluk úgy van,hogy mindketten dolgoznak,tehát az anyagi feltétel meglenne egy közös albérletre akár.
2014. szept. 1. 12:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat mindenkinek!!
2014. szept. 1. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van az a szerelem, van az a társ, aki kedvéért az ember "fittyet hány" az addigi berögződésére, elképzeléseire. Ezek szerint az ismerősödéknél nem az a bizonyos szerelem tombol, "csak" egy kapcsolat. Erről lehet szó.

Nálunk a férjem balatoni én pedig Budapesten születtem és éltem mindig is. Amikor komollyá vált a kapcsolat a férjem költözött hozzám a városba. Mert nekem volt albérletem, kötött munkám, neki pedig saját vállalkozása, amit mindegy volt honnan irányít. Aztán a sors úgy hozta, hogy idén januárban le kellett költöznünk a balcsihoz, az ő szülőfalujába. Jöttem vele, holott világéletemben nálam Budapest a favorit, soha el se tudtam volna képzelni magamat egy faluban. Mivel már együtt csináljuk a vállalkozást, így tudtunk jönni mindketten, de minden és mindenki Budapesten maradt, az életem eddigi része. Ez a legnagyobb kompromisszum amit valaha kötöttem, még most is tart a fejem és a lelkem karbantartása, hogy bírjak itt élni, hogy ne vágyjak vissza. Ezért a szerelemért megéri. Van az a társ, akiért megéri!

2014. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm van akinek ilyen kapcsolata volt, és ez gondot jelentett, tehát nem tudtak megegyezni hol lakjanak, ezért több mint 5 év után se költöztek össze. Akkor már volt eljegyzés.


Vidéken, pest megyén belül lakott a lány

Csepelen a pasi


Az összeköltözés tolódott tolódott, aztán a pasi meg is csalta a lányt, és szakítottak.


Ha valamelyik fél nem enged, vagy nem tudnak valami köztes megoldást, akkor igazság szerint nem is baj hogy az ilyen kapcsolatok véget érnek... Annyival kevesebb válás lesz később. Mert ha egy sima költözésen megy a vita, akkor a nagyobb problémákkal mégis mit kezdenek?

2014. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lemaradt.


Nálunk a férjemmel pedig: én pest megyén belül vidéken éltem kertes házban, a férjem pedig Budapesti volt egész életében.


Én éltem Budapesten 6 évet, de utáltam. Viszont ha kérte volna, minden további nélkül mentem volna és ott éltünk volna. Egyébként nem vagyunk halálosan messze a fővárostól. 30 km.


Tehát a kérdés az volt, hogy Budapesten lakás, vagy vidéken családi kertes ház. Mindkettőre adott volt a lehetőség hitel, albérlet, stb nélkül. Annyi a lényeg, hogy ha pestet választjuk, a lakásba el kellett volna költöztetni a bútorokat. Szóval macerásabb lett volna kicsit, mert üresen állt.


Végül is költözött el az anyjától hozzám, családi házba vidékre, és nagyon szereti:). Csak a ruháit és néhány könyvet hozott ami az övé volt. Neki igazság szerint tökmindegy volt hol él, csak együtt legyünk, én jobban húztam a vidék felé, de minden további nélkül mentem volna pestre, ha azt szerette volna.

2014. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!