Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lennél -né a vőlegényed kedvéért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lennél -né a vőlegényed kedvéért?

Figyelt kérdés

Nagyon gondolkodtam, hogyan vegyem fel jövőre a nevem, de egyre inkább a kötőjeles verzió tűnik hozzám közelebb állóhoz(22 vagyok)

Amikor a vőlegényemnek elmeséltem, hogy úgy néz ki megálmodtam, akkor azt mondta, nem örülne ha így venném fel, mert az már egy lépés afelé hogy fel sem akarom venni.Pedig az semmiképp nem is jött szóba részemről. Szeretné ha az ő neve+né és az mögött a saját nevem lenne.

Véger-Hirt Lili / Végerné Hirt Lili

(Term. más nevekkel)


Egyébként, nem szokott semmibe beleszólni, de eléggé meglepett a kérése.



2014. okt. 6. 14:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
És mi a baj azzal, ha fel sem akarnád venni a nevét? A Te döntésed, Te viseled. Az összetartozást nem a név fejezi ki.
2014. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Az én párom teljesen rám hagyta. Bár a kötőjelesdi neki sem tetszik, de a né sem. Az, hogy Nagy Gizi vagy Kiss Gizi vagyok, nem aggasztja, de ha Nagyné vagy Nagy-Kiss akarnék lenni, az se zavarná, hiszen az én nevem, nem az övé, csak mellékesen megjegyezte, hogy neki nem tetszik. De nem kötelez semmire. És nem is hagynám. Amúgy maradok olyan néven, ahogy eddig. Ezzel van a legkevesebb macera.
2014. okt. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%

Ha felvenném a nevét, vagy kötőjellel, vagy lecserélném a mostanit az övére. Nem lennék -né. Na jó, ha ő meg én nevem + fi lenne, akkor.


PL. Kovács Margitfi Horváth Aladár

2014. okt. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg nem értem a vőlegényed, mert ha fel sem vennéd, akkor sem történik semmi.

Ő kifejezi a nevével, hogy megházasodott? Na ugye, hogy nem.

Könyörgöm, nem 100 évvel ezelőtt élünk.


Én sem lennék né, sőt én nem is akarom megváltoztatni a nevem, és a vőlegényem ezzel teljes mértékig egyetért.

Nyilván, aki önmaga miatt akar né lenni, az tegye csak, sosem bántanék senkit, ha neki az tetszik, de ez a más kedvéért dolog engem zavar.

2014. okt. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
47%
én nem a vőlegényem kedvéért, hanem nekem így tetszik, és szerintem valamelyest kifejezi az összetartozást, én né lettem, ahogy te írtad Végerné Hirt Lili
2014. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
59%

Kérdezd meg tőle, h ő meg nem szeretné-e a homlokára tetováltatni, h megnősült...

Nem ettől lesz jó vagy rossz a házasságotok, neked viszont azzal a névvel kell élned, amit az esküvő után viselsz. A kötőjeles kifejezetten tetszik, én biztos nem lennék né, az egy kicsit olyan, mintha a tulajdona lennék.

2014. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%

Nekem mindkét változat elfogadható.

(Bár szerintem a férjed is így "járna jobban": akik a -né verziót vették fel az ismerőseim közül, szóban mindig csak a leánynevüket használják, de a kötőjeles verzióból a férjed nevét nehezen lehetne kihagyni:)))

De ez tényleg a te döntésed legyen!

2014. okt. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
42%
Nemmindegy? Csak legyen benne, hogy Piroska, Jolán, vagy Margit a keresztneved, mert borzalmas, hogy egy sima bemutatkozáskor nem képesek mondani sem.
2014. okt. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
70%

Ha erőltetné, meg zavarná, ha nem akarnám felvenni a nevét, akkor nem, az én nevem az én választásom elsősorban, ha helyettem akarna dönteni, az mélyen sértene.

Nálunk ez úgy volt, hogy én is vacilláltam, hogy felvegyem a férjem nevét, és ha igen, né-s verzióban vagy kötőjelesen-e. Ha a férjem bármelyik felé is jobban hajlott volna, vagy romantikusnak/szépnek tartotta volna a né-s verziót, akkor azt választottam volna, annak ellenére, hogy nekem ez tetszett volna kevésbé. De csak ha nem beleszólni akart volna! Aztán végül mivel őt ez kevéssé érdekelte, végül úgy döntöttem, hogy maradok az eredeti nevemen, és utólag is örülők ennek, mert nagyon szép a vezetéknevem.

Na de a lényeg ebből az, hogy erőltetésre nem mentem volna bele semmibe.

2014. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
50%

Ha imádom a párom, akkor kizárólag a poén kedvéért lennék -né, de csak két feltétel teljesülése esetén:

1. Ő sem erőlteti, hogy vegyem fel a nevét, csak ő is viccesnek tartaná a mai világban felvenni és eljátszani a rémkomoly férjezett asszony szerepet kifelé... :D

2. Szép és ritka neve van, ami jól cseng a -nével is. (Ha Kovács, Szabó, Kis, Nagy, Közepes, stb neve van, akkor soha nem venném fel az én ritka nevem helyett...)

(3. Örökké együtt maradunk...)


Egyébként pedig eszem ágában sincs felvenni pasi nevét semmilyen formában, nincs értelme, csomó pénz a papírok átirattatása, az ismerősöknek szokatlan lenne, nekem is szokatlan lenne. Csak tényleg inkább a játék kedvéért mennék bele.

2014. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!