Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házastársak! Közös kasszán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastársak! Közös kasszán vagytok?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik nálatok a pénzbeosztás, mennyit költhettek csak magatokra, van saját pénzetek a közösön kívül?

Mennyit költötök egy hónapban csak saját magatokra?


Kort és nemet is!


Köszönöm!


2014. okt. 13. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Külön számlavezetés van, de közös gazdálkodás. Megbeszéljük, mennyi a bevétel, abból mennyit mire kötünk (ebben benne vannak az egyedi igények is, pl ruha, táska, hobbi), mennyi a megtakarítás, a maradék költőpénz (ajándékok, egyéb kevésbé szükséges apróságok).


27N és 35F

2014. okt. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs közös bankszámlánk, de a bevételeket és kiadásokat közösen kezeljük.

Van egy táblázatunk, amibe beleírjuk, ki mit fizetett.

Ha együtt megyünk vásárolni, az fizet, aki előbb előkotorja a pénztárcáját.

Ha külön, akkor sincs elszámoltatás, hogy ezt most miért vetted meg, meg minek a 8. pár cipő.


Nincs olyan, hogy mennyit költök magamra. Pl. a tampont is csak én használom, a borotvahabot meg a férjem, de beleírjuk a táblázatba, mert most már közös kiadás.

2014. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, közös kasszán vagyunk. Én 4x annyit keresek, mint a Feleségem, így kivitelezhetetlen lenne a külön kassza.

A gázt, vizet és a villanyt levonják az én fizetésemből, a tv-t, a telefon előfizetéseket, a netet a Feleségem fizeti ki.


Az én fizetésemből utalunk egy megtakarítási számlára is.


A maradék pénz egy részét levesszük, hogy legyen nálunk készpénz, a többi marad a kártyán. Amit én csak magamra költök havonta (ami nem élelmiszer, nem benzin, stb), az kb. 30 ezer Ft. A Feleségem ennél valamivel többet, de akkor sem mindig csak magára költ, mert néha az én ruháimat is ő veszi meg, mert ő velem ellentétben örömét leli a vásárlásban.

Ő 29, én 30.

2014. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem házasként válaszolok: az ismerősi körömben szinte minden házaspár közös számlán van. Mélyebben nem látok bele.
2014. okt. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Közös számlán vagyunk.Nálunk nincs megszabva ki mennyit költhet magára.A napi dolgokban,hogy például a férjem rendelt magának egy pizzát a munkahelyén,vagy én vettem valami apróságot a boltban,nem számoltatjuk el egymást.Ha valami nagyobb/drágább dolgot szeretnék,azt természetesen megbeszéljük.
2014. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27N/32F
2014. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Közös kassza, bár a külön bankszámláink vannak, de csak azért, mert lusták vagyunk elintézni, hogy közös legyen :D Nincs saját pénzünk, nincs megadva, hogy mennyit költhetünk csak magunkra. Kifizetjük a kötelezőket (rezsi, telószámlák stb.), ami marad, abból vásárolunk kaját, meg egyéb egyéb dolgokat (wc papír, tusfürdő, sampon, balzsam, borotvahab, ilyesmi). Ami marad, abból szórakozunk, vásároljuk a saját dolgainkat, és teszünk félre. Alapvetően nem szoktunk egymástól engedélyt kérni, mindketten megvesszük, ami kell, csak a nagyobb tételeknél beszéljük meg, hogy akkor most ezt meg kéne venni (általában 10 ezer fölött). De ha pl. veszek pár ruhát, rendelek egy könyvet, vagy a férjem vesz ruhékat magának, vagy rendel valamit a netről pár ezer forintért, nem kérünk engedélyt, és nem szoktuk egymást elszámoltatni.

26N, 25F

2014. okt. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
külön kasszán. minden hónapban mindkettőnk bead a közösbe, ebből fizetünk rezsit, kaját, hasonlókat. De mindkettőnknek marad is külön pénze, azt arra költjük, amire akarjuk. Persze, megbeszéljük azt is, ha pl spórolunk valamire(nyaralásra, műszaki cuccokra, stb) én általában ezekbe többet adok, mer jobb a fizum.
2014. okt. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Közös kasszán vagyunk. Magunkra annyit költünk, amennyi marad, de változó, hogy mikor kire mennyit. Ami fontosabb és sürgősebb éppen, arra költjük el a pénzt, ami ráér, azzal várunk, ha nincs már rá keret. Így végül lehet, hogy valamelyikünkre többet költünk, de mégis mindenki elégedett.
2014. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Külön számláink vannak.

Van közös számla a lakhatásra (ház+rezsi+étel), megtakarításra (ebbe beleértve amit közös dolgokra költünk pl. bútorok, kiruccanások, nyaralás, egyebek), és az autókra (biztosítás, adó, új gumikra és esetleges javításokra félretett pénz, stb.)

Ezekre a hó elején automatikusan megy az utalás az előre megadott összegekkel (állandó).


Ezenkívül van mindkettőnknek külön megtakarítása is.

Ha összeszámolom a fizetésünk fele marad meg mindkettőnknek saját célra, ebből viszont változó, hogy mennyit költünk el. Ami megmarad, megy a közös vagy a külön megtakarításba.

2014. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!