Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házastársak! Közös kasszán...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastársak! Közös kasszán vagytok?

Figyelt kérdés

Hogy zajlik nálatok a pénzbeosztás, mennyit költhettek csak magatokra, van saját pénzetek a közösön kívül?

Mennyit költötök egy hónapban csak saját magatokra?


Kort és nemet is!


Köszönöm!


2014. okt. 13. 13:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Közös kasszán vagyunk.


Az én fizetésem gyűlik a számlámon, ez a megtakarításunk, közös. Ez vésztartalék, váratlan kiadásra, vagy ilyesmi. Alapvetően nem piszkáljuk.

A férjem fizetéséből élünk, mert ez a több. Ebből szokott maradni 20 ezer forint télen, 30 esetleg 35 ezer nyáron, ha minden számlát kifizettünk és megvolt a nagybevásárlás is.


Ez az úgynevezett költhető pénz.


Ebből veszünk könyveket. Vagy néha társast.

Ebből megyünk szórakozni: ha van valami program, pl évfordulók (mozi, étterem), vagy koncert, vagy biliárd, bowling, régen volt vidámpark, rendezvény, korcsolyázás télen, nyáron strand, állatkertet is tervezzük valamikor.

Ebből veszünk extra kaját, pl nekem kínait, a férjemnek mekit mert ő azt szereti.

Mikor mire megy el. De van olyan hónap is amikor nem költjük el az egészet mert nincs kedvünk programot csinálni. Olyankor csak veszünk pár könyvet, a maradékot meg félretesszük következő hónapra:)

pl az előző hónapban könyveket vettünk, ebben a hónapban rendezvényen voltunk, jövő hónapban koncertre megyünk a barátainkkal, a következőben pedig évfordulós program van.


Nem veszünk havonta ruhát, sem minden évben új kabátot, táskát stb, mert felesleges pénzkidobásnak tartjuk. Ha valami hordhatatlan, csak akkor lecseréljük és kész.

A férjem borotvája pl ugyanúgy a bevásárlás része mint nekem a tampon, vagy a sminkcuccok. Ha kell, akkor a bevásárláshoz tartozik, nem számít saját kiadásnak.


Mindig minden vételt megbeszélünk. Nincs külön saját pénz. Van 1db megtakarítás ami számlán van, és lehetőség szerint nem nyúlunk hozzá, és 1db megmaradt pénzösszeg a rezsi, bevásárlás stb után, amiről közösen eldöntjük mit kezdünk vele. Ennyi.

2014. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

mi élettársak vagyunk, van gyerek is.

nem vagyunk konkrétan közös kasszán, de

felezzük a költségeket - pl. rezsi havi 60e, és fele fele letesszük a pénzt.

a kaját egyszer egyikőnk, egyszer másikunk veszi, hol pedig a kasszánál felezünk.

gyerek költségei fele-fele alapon mennek.


az oka ennek a megoldásnak:

mikor egy fedél alá költöztünk már mindkettőnkek megvoltak a hitelei - lakások, autók, diákhitel, stb. most ezt nem lehet nagyon felezni, az én 36m2-es lakásom 35eFt-os havi hitellel nem feleződik, mert akkor az ő 60m2-es lakásának 40eFt-os hitel felezésével ez tökre nem lenne egálban...

aztán a közös kassza hátránya, hogy vannak tiltások, meg a bevásárlás során kritikák.. "miért vettél ilyen drága szalámit? mi ez a csoki? én nem fizetem ki a drága vörösborodat, te sznob..." :)

így szerintem korrekt. ő a kocsijára költegeti a pénzét, én meg ruhára, cipőre. és nem szólunk bele. a többi ügy meg teljesen korrekt módon zajlik. de ehhez két olyan ember is kell, mint amilyenek mi vagyunk, szerintem.

na meg egy viszonylagos jó fizetés. kevesebb pénz lenne, szűkölködnék, lehet, nem így lenne...


36N - 38FF (+ 2éves gyerek):)

2014. okt. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Élettársak vagyunk, jövőre lesz esküvő. Amikor összeköltöztünk, rögtön közös kasszára álltunk át. A vőlegényem bevételei elég összevissza érkeznek be (szezonális munkát végez), de havi lebontásban kb ugyanannyit, vagy kicsit kevesebbet keres, mint én. Úgy álltunk be a költekezéssel, hogy kb. az én fizetésemből megélünk, egy kicsit csúszunk néha túl. A vőlegényem bevételei közös megtakarításként kerülnek be a közös kasszába, az én fizetésem pedig közös havi gazdálkodási keretként. (Kaja, számlák, kb minden.)

Macera lenne a külön kassza, gondolkodtunk rajta többször, amikor nem tudtunk megegyezni 1-1 kiadáson, de eddig mindent meg tudtunk oldani így.

Van valamilyen szinten külön pénz is, mert a vőlegényemnek van egy céges számlája is, nekem pedig egy megtakarítási számlám, ha van plussz pénz, amit nem kéne elkölteni, az általában ezek között oszlik meg.

2014. okt. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, lemaradt: 25N, párom 26F
2014. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!