Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normalis hogy a ferj nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normalis hogy a ferj nem akarja ebben a helyzetben a gyereket?

Figyelt kérdés
Mar van ket gyerekuk. A nagy 8 eves,a kisebb 3 eves. A no terhes lett a tabletta mellett. Most viszonylag jo szinvonalon elnek. De ha a feleseg elmegy szulni romlik a csalad anyagi helyzete ezert nem orul a terhessegnek.Elvarhato ilyen esetben a ferfitol hogy jobban kereso munkat talaljon? Vagy szetesik a csalad ha a feleseg megtartja a gyereket? Nem fogamzasgatlasi tanacsokat varok a kerdesre valaszoljatok.
2014. okt. 16. 11:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Dehogy várnám el, hogy munkahelyet váltson bizonytalanra...


Fogamzásgátlási tanácsokat nem adok, de kérdeznék: Nem volt megbeszélve, mi a teendő, ha becsúszik? Mert ha megbeszéltétek (márpedig nem ártott volna), nagyon egyszerű, ahhoz kell tartani magatokat. Családban nincs olyan, hogy "a feleség megtartja", közös döntésnek kell születnie. Különben igen, rámehet a család.

2014. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
47%
11: az a baj, hogy erre mindenképpen rámehet a család. Valaki írta, hogy az, hogy a férj dolgozik egyedül a gyes végéig, az "más f***val veri a csalánt" helyzet. Hát szerintem az is, amikor a felesége méhéről dönt valaki pusztán kényelmi okokból. Továbbra is azt mondom, együtt csinálták a gyereket, a felelősség is közös. Az nem házassághoz méltó hozzáállás, hogy ketten összehozzák a gyereket, majd a férfi csettint, hogy "oldd meg szívem, de aztán úgy, hogy nekem kényelmetlenségem ne származzon belőle"... Nekem ez így nem kerek, egy egyenrangú, egyenlő felek által kötött kapcsolatban számomra ez elképzelhetetlen.
2014. okt. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán nem ítélem el az abortuszt, de azért a "romlik a család anyagi helyzete" kicsit nevetséges indok. Nem a megélhetés kerül veszélybe.. lehet kevesebb lenne a luxus, de ha nektek ezért nem elég "kárpótlás" a gyerek, akkor már rég eldöntöttétek a kérdést. Ha a nő megtartaná, csak a férj anyagiaskodik, akkor igen, lehet szétesne miatta a család, mert neki csak egy púp lenne a kicsi a hátán. Egyébként szerintem nem elvárható, hogy a férfi jobban fizető állást találjon, a megélhetés nincs veszélyben, a magas színvonalat pedig lehet nélkülözni egy darabig. Majd lesz jobb munkája, ha úgy adódik.
2014. okt. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hülye egy helyzet mert érthető a férj hozzáállása is. Végre anyuka is visszament volna dolgozni, erre helyette egy újabb gyereket szül és még elvárná, hogy apuka dolgozzon többet vagy keressen jobban fizető munkát. Mondjuk az is biztos hogy ennyi "gyógyszer mellett teherbeeső..." nőt még nem láttam mint itt a gyakorin...

Megoldás: anyuka szül, apuka marad a helyén és megélnek annyiból mint most, de anyuka nehogy elkezdjen merni sipítozni egy év múlva hogy miér ilyen kevés a pénzük... de ha mégis akkor anyuka menjen dolgozni ha a gyerek betöltötte az 1 éves kort.

2014. okt. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Bizony ez egy patthelyzet, ha az elvárásokat meg a jogokat nézzük, mert a férfi sem tudja megakadályozni, hogy a nő szüljön, ha azt akar, meg a nő sem tudja rákényszeríteni, hogy állást váltson, de még azt se tudja megakadályozni, hogy holnap felmondjon és munkanélkülire menjen - ha épp ahhoz van kedve.

Pont ezért kellene egymással megállapodásra jutni valamiben - ha ez nem sikerül, arra meg törvényszerűen rámegy a család, mert mitől is maradna egybe, ha a férj meg a feleség nem tud megoldani közösen egy konfliktus-helyzetet....

2014. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Fél vagy 1 év után a nő visszamehet dolgozni! Mi a gond? 1 év alatt meg csak nem megy csődbe a család, vagy igen?
2014. okt. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
#16, gondolod visszamenne? Vagy inkább "én még szoptatok", aztán a "szeparációs szorongás"-ról hallanál kiselőadást, aztán "mert a gyerekpszichológus azt mondta, hogy"... persze ez csúf előítélet, megvallom, előítéleteim vannak a pont a gyerek 3 éves korában "véletlenül újra teherbe eső" nőkről, mea culpa...
2014. okt. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Megtaláltam a megoldást. Anyuka szüljön, babázzon fél évet, aztán menjen vissza dolgozni, apuka pedig elmegy GYES-re és babázik.

Ez így teljesen elfogadható lenne.

2014. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!