Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem bírom a panelt, el akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírom a panelt, el akarok költözni de a férjem hallani sem akar róla. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem bírom a panelzajokat, gyomoridegem lesz valahányszor meghallom a felettem lakó dübögését, járkálását. Van egy 6 hónapos kislányunk, sokszor felébresztik az örökös fúrással, kopácsolással. Minden vágyam egy kertes ház de a férjem maradni akar a kényelem és a kis rezsi miatt. Őt egyáltalán nem zavarja a zaj. Félek, hogy egyszer nagyon betelik a pohár és a gyerekkel együtt elmegyek az anyukámhoz. Annyira idegesít a sok zaj, hogy állandóan feszült vagyok, félek hogy rámegy a házasságom. Kertes házban nőttem fel, sohasem fogom megszokni ezt az átkozott panelt. El akarok költözni. Segítsetek! Mit csináljak? Hogy vegyem rá a férjemet?
2014. okt. 23. 15:24
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
62%
Engem is nagyon idegesít a mindenféle zaj, neszezés, tévéhang, mélynyomó, járkálás stb., tudom mit érzel, de hosszú ideig laktam családi házban és ott is ugyanilyen zaj volt, sőt, ott még jobban. Igazi felüdülés volt utána visszaköltözni a panelba.
2014. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
63%
Üljetek le és nyugodtan beszéljétek meg. Kérdezd meg hogy mi az ami miatt ragaszkodik a panelhoz? A kis rezsit nem értem, mert egy kertes háznak télen kevesebb a rezsije mint egy panellakásnak. Nálunk a 48 négyzetméterre 30 ezer csak a fűtés. Egy kertes házban sok mindenen lehet spórolni. Kényelem? Az kényelmes hogy alig fér el 2 ember a konyhában vagy a közlekedőben? Hogy a vécében nem tudod normálisan kitörölni a segged mert bevered magad a falba? Sorolja fel mindkettőtök a pozitívumokat és negatívumokat. Meglátod a férjed is el akar majd költözni.
2014. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is zajitíszem van, egyszerűen megőrülök.Nagyon jó a hallásom és minden mesterséges, monoton zaj szinte fájdalmat okoz. Mi kertesházban lakunk, üdülőövezetben, de mai 7.15-kor fűnyíróra ébredtem, utána kalapáltak, óbégattak (nem a szomszédok, távolabb.. Nagyon nehezn viselem.

Mi külterületre fogunk költözni, ahol irtó nagyok a telkek és alig vannak lakók.


Szerintem ez betegség, vagy csak gyengék az idegeim...:)

2014. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
72%
SZerintem én panelban meghalnék. SZó szerint. Ráadásul a madarak, növények, jó levegő egy teljesen más minőségű életet biztosítanak.
2014. okt. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
63%

Hát családi házban sem jobb, amikor minden vasárnap a szomszéd fűnyírására ébredsz.

Szerintem, ha olcsó, közel van minden, akkor próbáld megszokni. Kiránduljatok, sétáljatok sokat, legyetek levegőn.

2014. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
64%
Én is társasházban lakom, de nekem is sok a jóból. Szerencsére mi közösen tervezzük a zaj- és forgalommentes kertes házunkat. A férjed elég önző, gondlom őt nem zavarja, kényelmes neki, és semmi kedve kerthez/kerti munkákhoz. Egy családi házzal sokkal több munka van, mint egy panellal. A zajszennyezés egyébként tényleg okozhat stresszt és betegségeket, nem képzelődsz. Próbáljatok kompromisszumot kötni. Lehet olyan házat építeni/venni, ami kényelmes és kicsi a rezsije.. Ha akarná, megoldaná a problémát. Jelenleg nem is akarja, az a baj. Van valami, ami motiválnál? Mert különben tényleg csak az fog változáshoz vezetni, ha hazaköltözöl.. akkor választhat a kényelme és a házassága között. Viszont ha így költöztök kertes házba, egész életedben te leszel a hibás minden lehullott falevélért, amit neki kell összesöpörnie.
2014. okt. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
67%
Én egy évig laktam panelben, nehéz volt nekem is amiket leírtál, azok miatt.. mai napig, ha vendégségbe megyek panelba, elég ideges leszek ezektől a szomszédoktól jövő zajoktól... Én is azon gondolkodom, hogy valószínűleg gyengék az idegeim? :(( Hisz milliók laknak panelben...
2014. okt. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 piroska és a farkas ***** válasza:
31%
Hát nálunk ma a féléves kislányom a délutáni alvás kellős közepén arra ébredt, h kalapálnak a szomszédban. Dühömben rácsaptam tenyérrel a falra, hát gondolhatjátok, milyen vastag lehet a fal, ha fél perc múlva a szomszéd átjött bocsánatot kérni :) Viszont mivel a csapkodást leszámítva kulturlény vagyok, és ő is, ezért megkérdezte, mikor alszik a baba, hogy akkor ezentúl ezt figyelembe veszi, és mivel kislányomnak fix a napirendje, így meg is született a civilizált megoldás. Az élet zajjal jár, legtöbbször aki csinálja, az sem jodolgában zajong, hanem mert szükséges. Legalábbis jo esetben. Nekünk is kertes ház az álmunk, de elég messze vagyun tőle... addig is egyeztetünk a többiekkel, ha mi zajongunk, akkor is. Mondjuk nagy előny, h mi lakunk legfölül:)
2014. okt. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
57%
Én vidéken lakom kertesben. Itt nagyobb a zaj, mint a panelban (6 évig éltem benne) ráadásul a szomszéd disznót tart. ->szarszag és márciustól novemberig annyi légy, h nem hagyhatom nyitva az ajtót, a terasz használhatatlan. Készülünk vissza pestre.
2014. okt. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
85%

mi normál kertes családi övezetben lakunk és teljes csend van, senki nem akar itt hajnalban füvet nyírni. az alsó szintről pedig semmi sem hallatszik fel. a kertes házat sokkal többe kerül fenntartani, mint a panelt. a rezsit nézve, a fűtés panelban sem olcsó, a távfűtés miatt, de azért viszonyításképpen. mi 140 nm-en fűtünk kb. havi 40 ezret, gázkazánnal és ezt a nyári hónapokban is fizetjük, tehát az évi 480 ezer, ami azért nem mondható kevésnek, főleg, hogy új nyílászárók vannak.

a férjeddel pedig meg kellene beszélned ezt a dolgot, mindkettőtök akarata fontos, nem lehet önkényesen a panelban tartani téged, ha nem bírod elviselni, találjatok egy köztes megoldást, sokszor a társasházi lakás is csendesebb, mint a panel.

2014. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!