Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem bírom a panelt, el akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírom a panelt, el akarok költözni de a férjem hallani sem akar róla. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem bírom a panelzajokat, gyomoridegem lesz valahányszor meghallom a felettem lakó dübögését, járkálását. Van egy 6 hónapos kislányunk, sokszor felébresztik az örökös fúrással, kopácsolással. Minden vágyam egy kertes ház de a férjem maradni akar a kényelem és a kis rezsi miatt. Őt egyáltalán nem zavarja a zaj. Félek, hogy egyszer nagyon betelik a pohár és a gyerekkel együtt elmegyek az anyukámhoz. Annyira idegesít a sok zaj, hogy állandóan feszült vagyok, félek hogy rámegy a házasságom. Kertes házban nőttem fel, sohasem fogom megszokni ezt az átkozott panelt. El akarok költözni. Segítsetek! Mit csináljak? Hogy vegyem rá a férjemet?
2014. okt. 23. 15:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
83%
20-as: Én is ezeket a kérdéseket tettem fel, de nem válaszolt a kérdező. Ezek ismerete nélkül pedig nem tudunk pedig válaszolni és így csak gyerekes nyafogásnak tűnik ez az egész!
2014. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nekem pontosan ugyanilyen problémám van és ha nem lenne a környezetemben még öt másik ember, aki szintén így van vele, akkor azt hinném bolond vagyok. De úgy tűnik inkább tényleg csak az idegeinkkel van baj, vagy más frekvenciájú zajok zavarnak minek, mint az átlag embert. Mert pl. engem az utcáról felhallatszó ordibálás, beszéd stb. abszolút nem zavar kizárólag a falon átszűrődő hangok különösen a tévé, rádió meg iylen monoton zajok. Nemtudom már mit csináljak, egyszerűen megőrülök tőle. Néha már elsírom magam a kétségbeeséstől. Nem használ se a speciális füldugó, se a plusz hangszigetelés. Egy csomó pénzem ment el ilyen hülyeségekre. Bármilyen kiegyensúlyozott is az életem, ezek a zajok mindig az őrültbe kergetnek és képesek elrontani az egész napomat, pedig alapvetően egy abszolút pozitív gondolkodású ember vagyok.
2014. okt. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
62%

Nekünk Pesten kertesházunk van. Tágas szobák, tágas fürdő, hatalmas ablakok. Hét szoba, garázs, mosókonyha, kert.


A havi rezsi telefonszámlákkal együtt 60e Ft. 140 nm-re.



Itt Dániában egy második emeleti lakásban lakunk, 57 nm-en. Emberkínzás, én mondom. Nagyon vágyom vissza a kertesházunkba.


Igazad van, kérdező, jobb az életminőség egy kertesházban, mint egy lakásban.

2014. okt. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

"140 nm-en fűtünk kb. havi 40 ezret, gázkazánnal és ezt a nyári hónapokban is fizetjük, tehát az évi 480 ezer, ami azért nem mondható kevésnek, főleg, hogy új nyílászárók vannak."


TE jó ég, ez rettentő sok!! Mi a 140 nm-re havi 19e Ft gázt fizetünk, ez évente 240e, fele, mint a tieteknek.

2014. okt. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
96%
ha a férjed nem született "kertes ház lakó" akkor nagyon megszívod ha ráerőlteted a költözést, mert aztán majd csak lesel, ha rád maradnak a ház körüli munkák
2014. okt. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
80%
24 Hát örüljetek neki :) mást nem tudok mondani, nekünk ilyen sok a fűtés, az okát én sem tudom, 3 éve lett lecserélve az összes nyílászáró, a fűtésszámla viszont maradt. Azért azt még hozzátenném, hogy a teljes ajtó, ablakcsere 2,5 millió ft volt. Szóval nem nagyon értem azokat, akik szerint olcsó egy kertes ház fenntartása, addig olcsó, ameddig teljesen új, utána viszont baromi drága. A mi házunk 30 éves, de kellene eresz, tetőcsere is, megint milliókba kerülne, ha meg tudnám csináltatni. Nem ártana egy teljes homlokzati festés sem, mert ennyi idő alatt fakó lett a színe és nagyon csúnya, foltos is. Ezektől a költségektől mind mentesül az, aki társasházban, vagy panelban lakik.
2014. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 éve szigeteltettük a házunkat (30 éves), azóta harmada annyit fizetünk, mint korábban. Lehet nem csak a nyílászárókkal volt probléma.
2014. okt. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
64%

Társasháznál is ott van már a panelprogram ami szintén nagyon drága és pár helyen elég gyatra melót is végeztek a munkások...

Én zártkerti övezetben lakom, (kertes ház) panelból jöttem ide. Ha egy ház jól meg van csinálva, akkor avval nincs probléma tapasztalataim szerint.

És nekem megváltás, és amúgy is szeretek jó időben kint lenni, füvet vágni,locsolni stb.

26/N

2014. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek. Én olyan családi házban nőttem fel, ahol nincsenek szomszédok, és nem is lesznek, mivel földek vannak köalggatrülötte. Egyszerűen csodálatos úgy élni, hogy senki és semmi nem zavar. Nincs fűnyírás, kutyaugatás, flexelés. (remélem ez házeladásnál előny lesz :-) ). Most a férjemmel Pesten élünk téglalakásban, nem is panel. De egyszerűen képtelen vagyok elviselni a zajokat. Még az is idegesít, ha nevetgélnek, szexelnek, gyerek szaladgál. MAjd megőrülök. Az meg ha éjszaka zenét hallgatnak hangosan, azért pedig egyenesen balhét csinálok. :-( Nagyon remélem hogy egyszer még lakhatok megint családi házban
2014. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
A férjem is kertes házban nőtt fel, szerette, viszont megszokta hogy nem kell füvet nyírni, havat seperni, stb. Azt mondja a kertes házzal örökké munka van, állandóan költeni kell rá, meg darázs, egér stb. Meg tavaly újította fel az egész lakást, sok munkája van benne, nem akarja megint elölről kezdeni. Nekem elég lenne egy téglaépítésű ház felső szintje is, de hallani sem akar költözésről. Pedig szép lakásunk van, jó áron el lehetne adni. Semmi más zaj nem idegesít csak az ami a fejem felett van. Ami kintről jön, vagy a lépcsőházból az egyáltalán nem. De ha a fejem felett dübögnek, bútort tologatnak, porszívóznak meg cipőbe járkálnak, beszélnek meg futkároznak attól gyomoridegem lesz egyből. Sokszor el is sírom magam. Próbálok ilyenkor lenyugodni de nem megy. Borzasztó érzés hogy az ember nem szereti az otthonát. Bárhol szívesebben lennék. 68 éve lakom itt de nem bírom megszokni.
2014. okt. 24. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!