Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha a feleség a hobbijával...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a feleség a hobbijával keres pénzt, magára költheti?

Figyelt kérdés

Ha nem dolgozik egyenlőre, de állandóan munkát keres, és emellett van egy hobbija, amit otthonról végez, és hoz egy kevés pénzt, akkor azt be kell adnia, vagy magára költheti?


A kevés pénz alatt max 15 000Ft/elkészített dolog értendő, és ritkán kap felkérést


2014. nov. 4. 12:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én a felét odaadnám a háztartási pénzbe.
2014. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Argloss ***** válasza:
100%
Ha a család életébe belefér és az eltartott fél értékrendjének sem okoz gondot, hogy nem járul hozzá a családi kasszához, akkor igen. Én nem tudnám nyugodt szívvel csak magamra költeni azt a pénzt.
2014. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

szóval a férj tartja el a családot


aztán anyu pénzhez jut valahonnan, és úgy gondolja, az csak az övé ... aha ... nincs némi morális problémád?

2014. nov. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Amennyiben a ferj magara koltheti a fizeteset, sima
2014. nov. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a minimum az, hogy hozzácsapod a közöshöz. Persze ha épp VALÓBAN szükség van új télikabátra, új cipőre, stb., akkor ilyen értelemben költhetné csak magára, mert ezeket normális esetben úgyis megvennék a kereső fél pénzéből, így azt "tehermentesíti".

Mondjuk az is kérdés, mennyibe kerül az a hobbi...

2014. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez alapvetően a felek megállapodásától függ, viszont én a magam részéről úgy gondolom, hogy még így is őt kell eltartani, ergo alap lenne, hogy beadja a közösbe. Ami nem azt jelenti, hogy magára tilos költenie, de ne ő jöjjön már ezzel az "enyém-tiéd"-dologgal, amikor nincs munkája, és eltartottként van otthon...


29/N

2014. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

A hobbija ingyenes, mert fordít. Ahhoz nem kell semmi.


A "magára költheti" alatt nem azt értem, hogy megveszi a 30. pár magassarkúját, hanem hogy újat vesz a szakadt kabátja helyett, és ebből pótolja a kozmetikai szükségleteit (fogkrém, sampon, tusfürdő), ne a férjét nyaggassa vele.

2014. nov. 4. 12:52
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem dicsőség, de én nőként pillanatnyilag ugyanebben a helyzetben vagyok (bár mostanában egymást érik az állásinterjúk, néha több helyre is megyek egy nap, szóval nagyon remélem, hogy nem sokáig), de nekem eszembe nem jutna, hogy csak az enyémnek tekintsem, amit így keresek. Teljesen természetes, hogy ebből vásárolom a kaját és főzök kettőnkre, meg befizetek pár csekket -- meg néhanap veszek valami ruhát, de tényleg csak akkor, ha igazán kell --, meg alap háztartási dolgokat, kb. minden mást a párom áll.
2014. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon furcsa felfogás. A közös kasszához mindkét fél hozzájárul, bármilyen forrásból érkezik a bevétel. Ha épp hobbiból, az élvezetesebb lehet, mint gürizni egy gyárban, de attól még ugyanúgy bevétel, és közös. Az lenne az igazi, ha egy teljes fizetést hobbiból tudna összeszedni az ember.. Ha úgy állapodtatok meg, hogy mindketten magatokra fordítotok x összeget havonta a közösből, akkor annyi nálad marad. De egyébként ha főállásod lenne, és amellett hobbiznád össze ezt a pénzt, akkor is alapból közös lenne, max ha nincs rá szükség a háztartásban, megegyezhettek úgy, hogy magadra fordítod. Nagyon furcsa számomra ez a mentalitás. Főleg, ha nincs munkám, ott próbálok hozzátenni a közöshöz, ahol csak tudok. Amire pedig feltétlen szükségem van (új cipő, akármi), arra úgyis a közösből megy a kiadás.
2014. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az érthető, mondjuk a tusfürdő és hasonlók szerintem pont az a kategória, ahol spórolós helyzetben lehet kompromisszumot kötni, és nem a drágábbat venni külön csak magunknak (de ez az én véleményem).
2014. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!