Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szegény karácsony! Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szegény karácsony! Hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Ketten lakunk egy egyszobás albérletben a férjemmel. Mindketten fiatalok vagyunk, pár hónapja munka nélkül.

Nincs pénzünk karácsonyfára, se ajándékra. Vacsorát nem tudok készíteni, mert csak egy főzőlapunk van, sütő nincs.

A finom érdeklődésre a barátaink elutasítottak minket, hogy mindenki a párjával szeretné tölteni a karácsonyt és a szilvesztert, tegyük mi is ezt, távol tőlük.

Pedig eredetileg azt terveztük, hogy átmegyünk hozzájuk, viszünk alapanyagokat, lesz közös főzés, fadíszítés, ajándékozás mindenki mindenkinek, mint tavaly.

De amióta beházasodott a sráchoz egy fiatal lány, kikötötte, hogy az ő küszöbüket vendég csak akkor lépi át, ha nagyon muszáj.

A családjaink messze laknak, nincs pénzünk vonatra, ők pedig nem akarnak hozzánk utazni.


Hogy lehetne így is meghitt, ünnepies hangulatú karácsony?


2014. nov. 7. 15:44
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
Korábban, mikor jobban ment kicsit, szívesebben láttak minket, csak amióta lecsúsztunk nem akarnak hívni.
2014. nov. 7. 15:50
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha tudtok valamit főzni a főzőlapon,serpenyőben húst-bár nem tudom mit szokás nálatok,vagy mik a lehetőségek....



Szerényen de találjatok ki valami kis vacsorát, ha a pároddal szeretitek egymást,akkor egy gyertya mellett minden étel ízletes lesz....


:( Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok ...

2014. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Halat szoktunk, de az idei menü valószínüleg csak halrudacska lesz törtkrumplival.
2014. nov. 7. 15:52
 4/39 anonim ***** válasza:
96%

Mi egy Tesco gazdaságos kisfára ruháztunk be (kb. 1000 ft volt), amit minden évben előveszünk és feldíszítünk. Az elején csak pár gömb volt rajta, de évről-évre kicsit díszesebb.


Van egy csomó jó husi recept, amit serpenyőben is el lehet készíteni, nem feltétlen kell hozzá sütő. Köretet előtte megcsináljátok, vagy salátát csináltok közben, ahhoz nem kell tűzhely. Ha van mikrótok, ott is szokott lenni grill mód, azt is be tudjátok fogni (neten vannak mikrós receptek).


Sütiből is vannak "kiszáradós" sütik, aminek csak az alapanyagait kell összekeverni és hagyni kell száradni.

Ha meg nem vagytok sütisek, akkor egy kis forralt bort összedobtok, ami mellett össze lehet bújni.


Nem az ajándékról és a külcsínről szól a karácsony, hanem, hogy a szeretteiddel legyél együtt.


Kitartás!

2014. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
83%
Még elég idő van karácsonyig, én a helyedben megpróbálnék valahogy hazajutni (akár úgy is, hogy betársultok egy arra menő autóba, úgy olcsóbb (oszkár/telekocsi)), akkor legalább családi körben lesztek, és a kaja se a ti gondotok lesz.
2014. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
81%

Szerezz néhány karácsonyfa ágat, tedd egy vázába. Vagy vegyél készen karácsonyi asztaldíszt. Mellé 2 gyertyát.

Szenteste készíts mákosgubát (nálunk is csak az lesz).

Másnapra főzhetsz töltöttkáposztát, vagy más egytál ételt.

2014. nov. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
88%

Főzőlapon is tudsz főzni egy finom levest, és amit írtál sült hal és burgonya. Tortát is tudsz csinálni, ha veszel egy kész tortalapot és megkened egy finom krémmel.

Vegyél egy olcsó, kisebb műkarácsonyfát, vagy gallyakat, én volt hogy azt díszítettem fel, az is nagyon hangulatos volt.

Meghitt és ünnepies hangulatot meg ti ketten megoldjátok.

2014. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%
A karácsony a családé, nem is hallottam még olyat hogy barátokhoz menni. Ha messze van a család, akkor kettesben a pároddal bőven elég. Hát én már mit meg nem adnék egy kettesben töltött karácsonyért, hosszú évek óta másról sem szól a karácsonyunk, csak a főzésről vendéglátátsról, mosogatásról, este már hulla fáradt vagyok. 24.-én mi megyünk anyámékhoz, 25.--én anyósomékhoz, 26.-án meg hozzánk jönnek mindannyian, még a testvéremék is két gyerekkel. Férjem meg ezer éve azért könyörög hogy legyünk már kettesben karácsonykor.
2014. nov. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
84%

Esetleg valahonnan kérhettek néhány fenyőágat és saját kezűleg készítenétek rá díszeket, csak egy kis kreativitás kell hozzá.

Keresgéljetek olcsó recepteket a neten, egy főzőlapon is sokféle ételt lehet készíteni.

Esetleg valamelyikőtök családjától kérjetek egy kis segítséget, hogy odautazhassatok hozzájuk, ha jó a kapcsolat.


Azokat meg értsd meg, akik nem akarnak karácsonykor a haverokkal vendégséget, ez az ünnep nagyon sok helyen a családé és ez érthető.

2014. nov. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
69%

1.Nos, vannak olyan ételek melyek elkészítéséhez elég a főzőlap :)


Ajánlom figyelmedbe az alábbi oldalt:

[link]

Némelyikhez nincs szükség sütőre.


2.A karácsonyfát meglehet oldani ilyen "diy" formában is:

[link]


[link]


Szerintem igazán kreatív és jól is néz ki!

2014. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!