Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szegény karácsony! Hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szegény karácsony! Hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Ketten lakunk egy egyszobás albérletben a férjemmel. Mindketten fiatalok vagyunk, pár hónapja munka nélkül.

Nincs pénzünk karácsonyfára, se ajándékra. Vacsorát nem tudok készíteni, mert csak egy főzőlapunk van, sütő nincs.

A finom érdeklődésre a barátaink elutasítottak minket, hogy mindenki a párjával szeretné tölteni a karácsonyt és a szilvesztert, tegyük mi is ezt, távol tőlük.

Pedig eredetileg azt terveztük, hogy átmegyünk hozzájuk, viszünk alapanyagokat, lesz közös főzés, fadíszítés, ajándékozás mindenki mindenkinek, mint tavaly.

De amióta beházasodott a sráchoz egy fiatal lány, kikötötte, hogy az ő küszöbüket vendég csak akkor lépi át, ha nagyon muszáj.

A családjaink messze laknak, nincs pénzünk vonatra, ők pedig nem akarnak hozzánk utazni.


Hogy lehetne így is meghitt, ünnepies hangulatú karácsony?


2014. nov. 7. 15:44
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%

Nem rosszindulatból, de értheto, ha a barátok inkább családiasabb karácsonyt szeretnének. Én sem orulnék neki, ha a férjem barátai beállítanának vagy az én barátnoim.

Ha nincs pénz, akkor kreatívnak kell lenni.

Karácsonyfából kis muanyagot rengelhettek az interneten is. Kikiállthatjátok karácsonyfának az egyéb szobanovényt is, de kartonból is készíthettek fát. Ha nem vagy túl ugyes, akkor egy eyszeru gúla alak is megteszi. Erre készíthetsz díszt.

Ha nincs suto, akkor is készíthettek valamit. Csinálj pudingot, forró csokit, vagy vagdoss fel almát és onts rá mézet és szórd meg fahéjjal. Egybol valami hangulatosat kaptál. De egy sima palacsintát is fel lehet dobni.

2014. nov. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell kétségbe esni.

Mi is így voltunk az elején, mikor össze költöztünk a mostani párommal.

Egy lomos kamrából kialakított, egyszobás albérletünk volt.


Egy ici-pici cserepes karácsonyfánk volt. De egy vázába rakott fenyő ággal is megelégedtünk volna. Volt még tescos szaloncukor.

A halrudacskákkal, krumplipürével mi bajod van? Tök jó! Nálunk akkor babfőzelék volt a menü, füstölt csonttal.

Ajándékként, tőlem a párom egy 320Ft-os tusfürdőt kapott. Én meg tőle a kedvenc könyvemet az utcai árusoktól, 300Ft-ért.

Boroztunk, néztük a tv-t(internetünk sem volt még akkor), szexeltünk. Ettünk tescos beiiglit, narancsot.


Nagyon szép, emlékezetes karácsony volt. Ilyenkor láthatod igazán, kik a barátaid.

2014. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
91%

Öhm... ha az én barátaim akarnának Karácsonykor a nyakunkra jönni, én is elhajtanám őket, lehet akármilyen az anyagi helyzetük.

Ez egy családi ünnep, és most, hogy "beházasodott a sráchoz" ők egy család lettek.

Ezt csak azért mondom, mert elég szemrehányóan írtad, hogy a barátaitok nem osztják meg veletek a karácsonyukat.

2014. nov. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
9%
Szia. Nekünk a párommal a két utóbbi karink is ilyen volt. Nálunk rokonaink nincsenek, barátokhoz mostanság mi se mehettünk és ők se jöhettek. De egyébként tény és való, hogy a kari inkább családi ünnep. Mi főzni tudtunk volna min, de nem volt min, fát amúgy se akarunk sose, mert mi nem támogatjuk a fa kivágást. Karira nem tartottuk meg a hagyományokat, azt ettük amire futotta, de nem is éreztünk emiatt kicsit se lelkiismeret furdalást. Ajándékozást úgy oldottuk meg, hogy én pl. készítettem gépen a fotóinkból neki albumot, fantázia dúsan :), hgy azért örömét is lelje benne, én pedig egy romantikus estét kaptam tőle pl. gyertya fényes fürdőzést stb. Filmeztünk és neten beszélgettünk azokkal is, akikkel nem tudtunk együtt lenni. Szilvesztereink az utóbbi kettő szintén hasonló volt, az elsőt leginkább átaludtak, kajának virslit ettünk, sütinek csináltam egy pár száz ftból kihozható sütit. A másodikat meg átszexeltük :), kicsit több pénzünk volt így, azért tudtunk pezsgőzni is. Egy szó, mint száz egymással törődtünk és a körülményeket teljesen kizártuk magunkból. A példákat, azért írtam le, hogy hátha segítségedre lesznek.
2014. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
48%

Mi az első közös karácsonyunkkor egy kb. 40 centis kis fát állítottunk, 22-23-án aprópénzért dobták az ember után mindenhol. Ha erre sem telne, kimennék az erdőbe, gyűjtenék pár fenyőágat (amúgy is szoktam dekorációnak), összekötözném, stb., dekorálnék vele.


Ajándéknak kötnék kézzel sapkát vagy hasonlók, a fonal elég olcsó pl.


Főzni nem értem miért ne lehetne főzőlapon? Linkelek neked egy ételt, amihez csak serpenyő kell, és szerintem istenien néz ki!

[link]

De még rengeteg ilyen van a világon.

2014. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, nagyon segítőkészek vagytok :)


A vacsit akkor megoldom valahogy, a program pedig forrócsokoládé és filmezés lesz. :)

2014. nov. 7. 16:23
 17/39 anonim ***** válasza:
73%

szia!


nem hiszem, hogy azért nem hívnak, mert most nincs úgy lehetőségetek, gondolom, ők is inkább kettesben töltenék az ünnepet. Vegyetek 2-3 narancsot, almát, szegfűszeg bele. Egy narancsot kibeleztek, bele mécses. Ha fát nem tudtok venni, pár fenyőág 400 ft évek óta, nem fa, de legalább van mit díszíteni. Ennetek kell, gondolom valami kaja csak lesz otthon.

Próbáljatok olyat főzni, amit nem nagyon szoktatok, valami gyümölcsöt hozzá, vagy krémlevest. Vesztek fél kg. zöldborsót, 2dl tejszín vagy pici tej. Utána valami husi csak lesz otthon, meggrillezitek. Szerintem nem kell ahhoz flancos kaja, hogy ünnepi hangulatotok legyen. Bújjatok össze utána :)

2014. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
86%

Főzőlapon is lehet főzni. Én 6 évig éltem albérletben, ahol főzőlap volt. Igaz, kettő, de egyen is lehet, csak több időbe kerül.


Ha majd lesz egy kis pénzetek, vegyetek ilyent: [link]


Én imádom, bármit meg lehet benne sütni.


Vegyetek pár fenyőfaágat, tegyétek bele egy nagy vázába, vagy egy vödröt vonjatok be alufóliával, és magatok is tudtok díszeket csinálni. Pár mécses, és meg lesz a hangulat.


A szilvesztert nem értem, de a karácsonyt ln is a párommal és a családdal szeretném tölteni, ez valahol érthető.

2014. nov. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk sincs sütőnk, mert a régi gázt lepasszoltuk, modernizáltuk a konyhát aztán kiderült, hogy a villanysütőt ide nem lehet csak úgy berakni, mert kigyulladna a ház és a villanyszerelés meg rohadt drága, ráadásul a komplett felújítás már tavaly megvolt, csempe, festés, minden és most ezt is szét kéne verni, így halasztgatjuk. Mégis tudunk mindenfélét főzni. Gondolom most is esztek ugye? Még édességek is vannak sütés nélküliek.


Amúgy már nem azért, de elég érdekes emberek lehettek, hidd el, nem a pénz hiány miatt nem látnak szívesen. A "beházasodott fiatal lány"-nak meg igaza van, a karácsony a családé, a férjé és a feleségé, nyilván elkezdik a családi hagyományaikat, lesznek kettesben, egyik családjánál, másik családjánál stb. és nem haveros bulis karácsonyt akarnak. Az emberek felnőnek, családot alapítanak. Gondolom, ha lenne pénzetek, meg sütőtök nektek se lenne olyan fontos bekérezkedni máshoz ugye?


Meg az is rohadt érdekes, hogy a családjaitok nem mennek hozzátok, de még annyit se mondanak, hogy gyerekem küldök pénzt vonatra, gyertek, esztek, jó lesz itthon. Egyik szülő sem. Hmmm... Rohadt érdekes. Lehet, hogy nem az egész világgal, meg összes ismerősötökkel van a baj, hanem veletek? És nem a pénzhiányra gondolok. Mikor nekünk nem volt pénzünk, akkor még a nagyanyám is telefonálgatott, hogy küld pénz vonatra, menjünk haza, legalább fel is pakol kajával a visszaúton is. Titeket meg valamiért senki sem akar látni.

2014. nov. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:
A szüleim is szegények, a párom szülei pedig nagyon messze élnek és idősek.
2014. nov. 7. 16:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!