Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem érzitek magatokat kevesebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem érzitek magatokat kevesebbek magatokat attól, hogy házasok vagytok és gyereketek van?

Figyelt kérdés

Előre elnézést, ha bánt valakit a kérdés, senkit nem szeretnék vele megbántani. Elsősorban a 25-35 éves korosztályhoz szól ez a kérdésem, ezt is fontos leszögeznem.

Megtaláltam azt a férfit, akivel az életemet le szeretném élni és még azt is el tudom képzelni, hogy gyerekem legyen egyszer tőle, de mégis, mélyen bennem sűrűn előtör az a kérdés, hogy én a házasság után már csak egy feleség, később csak egy anya leszek és ez engem megrémít. Én nagyon is szerettem/szeretek független "csajnak" lenni és most egy kicsit félek tőle, hogy úgy fogynak rólam beszélni az emberek, mint egy "házas asszonyról". Olyan mintha hirtelen 20 évet öregednék... Titeket ez nem zavart? Nem volt bennetek ilyesmi érzés házasodás lőtt?



2014. nov. 29. 22:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes, én pont fordítva érzem, hogy azok a barátnők, ismerősök, akik szültek, mind úgy beszélnek velem, mintha kevesebb lennék.
2014. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Kevesebbnek nem erzem magam, de tobbnek sem:-)Sokkal inkabb ugy erzem, h bezarul a vilag, de szerencsere a ferjem jo fej es megerto igy van olyan h egy hetre elmegyek a barataimmal nyaralni es nem szol bele:-)))


Nekem a szemelyi szabadsagom a legfontosabb, az h tudjam h akar holnap elhuzhatok a vilag masik vegere es ha ez megvan, akkor boldog vagyok a hazassagomban:-)))

2014. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nem befolyásolja az ember értékét és a házasság után ugyanúgy megmarad az ember élete, munkája, hobbija. Természetesen az ember sok időt tölt a férjével, később a gyerekével. De aki erre nem vágyik az addig ne is házasodjon szerintem, amíg nem érzi úgy.
2014. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
13%
Én a házas embereket afféle szerencsétlen rabszolgáknak, "értékcsökkent" embereknek tartom.
2014. nov. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jutott. Ugyanaz maradtam, mint korábban, csak házas. Komolyan érdekel, miért érzed úgy, hogy aki megházasodott, az kevesebb, mint aki nem.
2014. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
Ez a kérdés és a rá adandó válasz éppen változik a korunkban. Ma megfordult valami. A házasság tényleg egy fenyegetésnek, rabságnak létszik sok ember szemében, míg pár évtizede ez nem így volt. Nem vagyok fiatal és házasságban éltem szinte egész felnőttkoromat. nem állítom, hogy több vagy kevesebb az az ember, aki feleség, férj, anya vagy apa lesz. nem lesz ettől értékesebb, de értéktelenebb sem. Ma már nem olyan kényszer a házasság, mint eddig volt. Be kell látnunk.
2014. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

A 22:18-as, 63%-os hozzászóló egyértelműen a lelki társam ebben a témában. Én is pont így gondolom.

Aki írta, hogy kíváncsi, miért érezem így annak írnám: nehéz megfogalmazni, de úgymond szárnyaszegett madárnak érezném magam ebben a szerepben. Mert igaz már rég óta párkapcsolatban vagyok, de ez valahogy nem olyan, mint egy házasság. Önszántamból teszem, mert szeretem őt. És nem azért, mert ez így dukál a társadalomban. Mondjuk tudni kell, én egy rendkívül szabadságszerető ember vagyok. Meg nekem (lehet a baráti/munkahelyi/ismeretségi körömből adódóan) sokszor olyan pejoratívan hangzik az emberek szájából a házas és a gyerekes jelző.

2014. nov. 29. 22:31
 8/27 anonim ***** válasza:
47%
És házasodni, gyereket szülni nem önszántadból fogsz (ha fogsz)? Nem kötelező. Van aki társadalmi nyomásra, de te már kifejtetted, hogy szereted a szabadságot, szerintem nem veszélyeztet téged, hogy csak azért csináld.
2014. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Én a ma 22:21-es vagyok. Ez a szabadság kérdése nem kifejezetten a házasságról szól, hanem a társadról. Nem tettem hozzá az előbb, hogy a harmadik házasságomban élek és ebben jelentős szerepet játszik a szabadság kérdése is, igen. Amikor rabságban éreztem magam, én is utáltam ezt az egészet, nagyon. Rohadt dolog rabságban élni. De most, utolsó, legjobb stb. házasságomban elmondhatom, hogy igen, értjük egymást, akkor és oda megyek, ahová akarok, és egyedül is, másokkal is elutazhatok mindenféle családi súrlódás nélkül bárhová, és ez természetesen kölcsönös, tehát nincs több joggal vagy kevesebb joggal rendelkező fél nálunk. És ez így nagyszerű. nem is kívánok ennél jobbat.
2014. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%
En tobbnek erzem magam, mintha csak baratno lennek. A baratno olyan atmeneti allapot, mig a hazastars komolyabb, hivatalosabb.
2014. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!